Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A következő edzésszemlélet,...

A következő edzésszemlélet, edzésterv hatásos izomtömeg fejlesztésre?

Figyelt kérdés

Én imádok bukásig vagy bukás után edzeni.

Nem tudom, hogy ezzel mi a baj.

Azért van izomerő fejlesztő (kisismétlésszámú) gyakorlat is a tervben.


Váll

Mellről nyomás gépen Bemelegítő: 20,15,6-8 nyilván emelek a súlyon szóval van egy kis minimális izom munka de elhanyagolható. A következő sorozatba úgy választom meg a súlyt, hogy legalább 12őt beletudjak nyomni (vért izzadva de 20 fölé ne tudjak menni.

Na most hétről hétre ezt a súlyt felküzdőm 1-1 ismétlésszámmal, amíg el nem érem a 20at. Nyilván utána súlyt emelek. Tartok egy másfél perces pihenőt majd még egy picit feljebb emelem a súlyt.

De ebbe már csak 6-10et tolok bele.


Oldalemelés

Egy bemelegítő sorozat majd 3x10-15+10-20 (súly csökkentve)

Ha megtudok csinálni 15öt a kezdő súllyal és 20 ismétlést a csökkentett súllyal akkor emelek a súlyon.


A döntött törzsű oldalemelésnél is ugyanezt a szisztémát használom.


Mell

Fekvenyomás Két bemelegítő sorozat 20,15(itt már teszek fel egy kis súlyt)

Majd piramisba megyek fel 12,10,8,6


Döntött pados hoist mell nyomó gép 3x12-20

Itt viszont csak akkor használok súly csökkentést ha nem tudom teljesíteni ez előírt ismétlésszámot.

Teszem azt 80ba belevágok 6ot majd leveszem 40re és beletolok még 14et.


Ezután van még egy csigás keresztezés 3x12-15

Néha tolok súly csökkentést.


Karra 2-2 gyakorlat hasonló súly csökkentős szisztémát követve.


A láb napomat nem írom le mert az hétről hétre változik mind gyakorlat mind ismétlésszám tekintetében. Na jó inkább ismétlésszám tekintetében.. Az valószínűleg jó mert testépítő írta. 8 hetes ciklusra bomlik.


A hát edzésemet sem írnám le mert ott vannak gondok az izomérzettel. Jövőhéten megyek személyi edzőhőz. Edzéstervben azt fogom csinálni amit ő mond. Valszeg jót fog adni :)



Szerintetek ez így jó?


Valamiért az alacsony ismétlésszámú edzést nem érzem, nem preferálom.

Azt azért megsúgom, hogy a fekvenyomáson kívül még a guggolás az amit alacsonyabb ismétlésszámmal végzek és ugye az is "alapgyakorlat". Szerintetek ez így mennyire hatékony?


Mert ezzel a módszerrel mindig úgy jövök el a teremből, hogy leszakad a vállam, kidurran a mellem, másnap izomlázam van.

A súlyok is a 4 hónap alatt rendesen fejlődtek.

Amikor kezdtem még a 60al szenvedtem most meg már a 100ba belevágok. :)


26/f



2015. máj. 2. 01:36
 1/10 A kérdező kommentje:
A fekvenyomásnál bemelegítés után lehet kipróbálom az 5x5-ot
2015. máj. 2. 02:04
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2015. máj. 2. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne hatásos, te is írod, hogy fejlődsz vele. Akkor miért kételkedsz benne? Azt kellene már mindenkinek megérteni, hogy nincs kőbe vésett mindenkire alkalmazható edzésterv, módszer. Ha te így fejlődsz, akkor neked ez a jó és kész.
2015. máj. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szép válasz volt, Monty (MB).
2015. máj. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én a vállhoz mindenféleképp betennék egy döntött törzsű oldalemelést is. Szerintem váll edzésnél ez a gyakorlat elengedhetetlen, szerintem ezt nem szabadna kihagyni. Hogy miért azt most nem írnám le ha nem gond.

A háthoz mindenféleképp a húzódzkodást.

A mellhez pedig még egy tolódzkodást.

Tudod vannak azok a gyakorlatok amik szerintem ismétlem szerintem elengedhetetlenek az edzéshez. Ezért hozzá tartozik az is hogy elbírd legalább a saját testsúlyodat hogy tudd mozgatni. Húzni és tolni. Ne csak gépekkel és súlyokkal eddzél. Még egyszer hozzá teszem hogy szerintem. Mert szégyen ha valaki nem bírja el a saját súlyát.

Jó edzést kívánok.

2015. máj. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azt meg elfelejtettem hogy még egy fekvőtámasz sorozatot is. Ha másnak nem legalább bemelegítésnek az is. Persze csak a rendes bemelegítés után. De amit az előzőleg írtam azokat legalább iktasd be.

Még egyszer jó edzést kívánok.

2015. máj. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Csinàl döntött törzzsel oldalemelést. Olvasd el még egyszer. :)
2015. máj. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor én kérek bocsánatot elnéztem biztos. Vagy elfelejtettem.
2015. máj. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bár a többivel kapcsolatban igazam volt. Nem mondhatjátok hogy hülyeséget, rossz tanácsot adtam.
2015. máj. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem mondtam.
2015. máj. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!