Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek jó ez az osztott...

Szerintetek jó ez az osztott edzésterv? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sajnos csak egy fekve nyomó pad van itthon ezzel kellene megoldanom az edzéseket. Próbáltam összeszedni azokat a gyakorlatokat amik kivitelezhetők egy fekve nyomó paddal és egy kétkezes súlyzóval (amihez van 80 kg súlytárcsa) Ha valami nem stimmel vagy máshogy csinálnátok, kérlek írjátok meg. Ha még tudtok gyakorlatot ami kivitelezhető kétkezes súlyzóval azok is érdekelnek. Főleg bicepszezéshez kellene még gyakorlat, meg mell edzéshez. Étrend megvan. És tömegnövelés lenne a cél. És ez a két gyakorlatot csak példa ként írtam le. Stimmelnek az ismétlés számok stb? A többi gyakorlatot is nagyon hasonlóképpen képzeltem el. Pl:. -Fekve nyomás (50kg) 12-10-8-6 - Bicepsz állva (40kg) 12-10-8-6 . ha ekkora súllyal csinálom akkor nem igazán tudnék többet csinálni szabályosan.


1. Mell, bicepsz, alkar



-Fekve nyomás (50kg) 12-10-8-6


- Bicepsz állva (40kg) 12-10-8-6

- Sikló bicepszedzés


- Csuklóbehúzás

- Csuklófelhúzás

- Fordított fogású bicepsz-gyakorlat


2. Has:


felülés

Felülés törzsfordítással

Felülés behajlított térdekkel

Felülés falhoz támasztott lábakkal

Hasprés

Lábemelés egyenes padon


3. Váll, Hát, Tricepsz


- Nyak mögül nyomás

- Állig húzás

- Mellről nyomás állva, űlve

- Vállvonogatás


- Felhúzás

- Döntött törzsű evezés

- Áthúzás hajlított karral


- Szűknyomás

- Tricepsznyújtás ülve

- Tricepsznyújtás fekve

- Lórúgás fekve, szűk fogással



2014. márc. 26. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:

bicepsz, mell, hát igen, legfontosabb izmok, hiszen közeleg a nyár, a kangorilla is a hatalmas karjaival veri a mellkasát, a dszungelben, hogy ő a legkeményebb.

de a guggolás az merre van?vagy felhúzás, vagy merevlábas felhúzás?

mert látom alkarra is van 3 gyakorlat, de minek, főleg kezdőként, de a lényeg hol van?

2014. márc. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

most nézem, 50 kilóval nyomsz fekve, de 40 kilóval bicepszezel??és mindezt kezdőként?

itt valami nem lesz jó!

2014. márc. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Láb edzést azért nem csináltam, mert szinte minden egyes nap megvan. Olyan munkát végzek ahol 30-40 kg-ot kell felvennem szinte gugolásból vállra, majd gugolásból kell leraknom. És egész nap ez megy. És emellett még napi 2-3 órát biciklizek nagy emelkedőn felfele, a legnagyobb sebességre váltva. Így most már meg tudod válaszolni a kérdésem? :)
2014. márc. 26. 15:38
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem vagyok túl jártas a témában az igaz.

De kb 1 éve végzek súlyzós edzést.

Mia gond azzal, hogy fekve 50 kg-al edzek , de csak 40 kg-al bicepszezek? Fekve nyomni véleményem szerint könnyebb, mint ugyan annyival állva bicepszezni szabályosan.

2014. márc. 26. 15:46
 5/8 anonim ***** válasza:

ok így már érthető, amit írtál, bár kezdőként alkarra akkor is felesleges annyi gyakorlat.

sok sikert a továbbiakban az edzéshez!

2014. márc. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor elég alkarra 1-2 gyakorlat?

A többi rendben van?

Esetleg tudsz plusz gyakorlat bicepszre, és mellre kétkezes súlyzóval?

Ismétlés számok rendben vannak? 12-10-8-6

És minden gyakorlatnál nagyon hasonlóképpen van.

2014. márc. 26. 15:57
 7/8 anonim ***** válasza:

koncentrált bicepsz ha eddig nem lett volna illetve kalapács bicepsz. Szűk húzódzkodás ha meg tudod még oldani.


Mellhez nem értem hogy maradt ki a tárogatás :D de az áthúzás is megdolgozza! Néha berakhatod oda is vagy váltogatva, ahogy érzed. Fekvőzni is tudsz szélesen.

2014. márc. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kétkezes súlyzóval megoldható ötletek kellenek!

De látom nem olvastad el.

2014. márc. 26. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!