Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen édestőszert érdemes...

Milyen édestőszert érdemes venni, ti milyet használtok?

Figyelt kérdés

2015. máj. 6. 20:07
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi ez a cukor, meg méwz meg stb ellenesség, nem a cukorral van a baj, hanem a mértéktelenséggel. Ha tudod, mit eszel, miért és mennyit, akkor nincs baj a cukorral sem... Ha bemész egy cukrászdába, 1-1 szelet valamit enni, nem fog összedőlni a világ, a gondok ott kezdődnek, hogy az emberek többsége nem tud mértéket tartani.
2015. máj. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
21-nek igaza van.
2015. máj. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Édesítőszernek általában kristálycikrot, vagy dextrózt használok, ezek a legfinomabbak és legintenzívebbek szerintem, va veszek mindkettőből 1-1kg-ot, akkor 1-1.5évig van otthon cukrom...
2015. máj. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Nekem nem jött be sem az eritrit, sem a nyírfacukor, de a legundorítóbb ízű a stevia, és polysweet voltak...


Amit legjobban tolerálok az a szukralóz, annak nincs mellékíze, a legtöbb fehérjében is ezt használják édesítőszerként. Ha túl sokat használ belőle valaki, akkor égő érzést kelt.


Fentiek ellenére legtöbbször eritritet használok. Nem olcsó, főleg úgy, hogy 1,5-2 x annyi kell belőle mint a kristálycukorból.

2015. máj. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

A steviát én se bírtam... A xilit szőlőcukorízű a párom szerint (olyasmi lehet, de én már rengeteg éve nem ettem szőlőcukrot, kezdem elfelejteni, milyen az), az eritrit pedig elég gyenge kis izé volt a xillit után... De egypár hónap alatt elég jól megszoktam, most már ízlik, de amúgyis édesítésre kell, nem arra, hogy magában egyem s az adja az ízt. Nincs mellékíze (a steviával a világból ki lehetne kergetni), úgyhogy OK.

Hogy melyik kinek mennyire édesít, az változó, sokan nem érzik édesnek a steviát, ha nem sokat használnak az elvi édesítőképességéhez képest, nekem pedig eritritből se kell több, mint mézből, sőt. De egy kicsit le is ment az édességigényem az idők folyamán. Egy cukrászdai vagy házi süti nekem már iszonyúan rossz, brutálisan édes, élvezhetetlen. De korábban sem értettem, minek egyes ételekbe rengeteg cukrot tenni, ösztönösen irtóztam tőle.


A méz viszont a legjobb íz szempontjából s a kókuszcukor se rossz. De édesítettem már fagyasztott banánnal is, azt valamiért extrém édesnek érzem. De ezek nem ideálisak, csak élvezeti értékük magas. Egy kicsi néha belefér a legtöbb embernek, aki szereti őket.

2015. máj. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Sparos vagy Realos, attól függ melyik boltba megyek, mikor elfogy. Azt hogy milyet érdemes azt nem tudom, de nekem ez ízlik a legjobban. Mondjuk én csak kávéba rakom, amúgy nem eszek édességet.
2015. máj. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Csak az esti turó kajálásom miatt kérdeztem mert üresen elég szar legalábbis szeirntem.
2015. máj. 8. 14:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!