Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyivel/Mivel egészségesebb...

Mennyivel/Mivel egészségesebb a Himalája só?

Figyelt kérdés

2015. máj. 16. 19:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Drága..Akkor már inkább erdélyi só.
2015. máj. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A kérdésre kérem a választ köszönöm.
2015. máj. 16. 19:52
 3/13 anonim ***** válasza:

Sokkal egészségesebb, mint a cián. Hogy a kérdésedre válaszoljak, meg ugye kiegészítettem az általad le nem írt résszel is.


Azonban a himalája sóban is lehetnek bizonytalan anyagok, már csak úgy a természettől fogva. Ősi tengerek-óceánok só párlata? Hát néznék egy hplc összetétel analítist, mondjuk radioaktív izotópok és nehézfémek nyomait keresve.


Tisztított só, patikai minőségű NaCl, ha már egészséges só, akkor erről van értelme beszélni, mert ez só.


Most egy keverék só, mint a himalájai só az nyilván annyira egészséges vagy annyival kevésbé egészséges, ami szennyező anyag még benne van. Ha ártalmatlan szennyeződés van benn, akkor nincsen vele probléma, ha valami számunkra kicsit is felesleges vagy enyhén kártékony anyag van benne, akkor viszont nyilván kevésbé egészséges (a tiszta sóhoz, nem a ciánhoz képest).


Én mondjuk ezért vagyok elvi szinten tiszta só párti.

2015. máj. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem vagyok biztos benne, hogy egeszsegesebb. Ott meg olmozott benzint hasznalnak, az olom pedig mergezo. A nagyobb problema hogy nem egyseges az osszetetele, ha finomra oroltet veszel amit orles utan vizsgaltak akkor az meg jo, de a darabos valtozat eseten vagy kifogjak azt a kristalyt ami mergezo, vagy nem.


ha rendesen bevizsgalnak, jo lenne, vasban, manganban gazdag

2015. máj. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Na várjál, hasznosítható formában tartalmaz vajon ilyen fémeket? Mert ha csak növények tudják felvenni, beépíteni ilyen szervetlen formában, akkor fölösleges azzal foglalkozni, hogy mennyi fémet tartalmaz, a mi táplálkozásunk szempontjából élettanilag nem lesz aktív akkor azzal nem fogunk sokra menni.
2015. máj. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Jobb ha van KCl tartalma.
2015. máj. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor milyen sót ajánlotok? mert nagyon rászoktam a só-ra.
2015. máj. 16. 20:20
 8/13 anonim ***** válasza:

akkor szokjal le a sorol, nem kell a vesedet foloslegesen terhelni. a napi natriumbeviteled legyen meg, annal tobb nem kell


a gyogyszerkonyvi-etkezesi minoseg a jo, jodtol es tapadasgatlotol mentes, 99,9 % folotti NaCl tartalom


99,96%-os 600 ft/kg

2015. máj. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szokjál le róla, az embernek nagyon jó a nátrium hasznosító képessége a többi állathoz képest is. Elvan 1gramm/nap simán.
2015. máj. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
pedig a só az jó.Ha néha-néhafáj a fejem,akkor megeszek egy kanál sót s elmúlik.
2015. máj. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!