Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyivel/Mivel egészségesebb...

Mennyivel/Mivel egészségesebb a Himalája só?

Figyelt kérdés

2015. máj. 16. 19:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Na mondjuk erről megoszlanak a vélemények. Szubjektíve: nekem az ilyen só stopp, nátrium bevitel csökkentés programok nem tetszenek, én mondjuk nem ezt az elképzelést képviselném.


Én úgy vallom, hogy a só alapvetően kiürül a vesékben a szűrletbe, tehát a bevitel nem terheli a veséket.


Viszont valóban jó a sótakarékosságunk, aktív transzporttal vesszük vissza a sót. De hosszú távon nem kizárt, hogy az emberek sóhiányos állapotba kerülhetnek, bár erről tényleg minden szakértő mást mond.


Kálium pótlás szerintem pl. csak káliumhiání esetén ajánlott, alapvetően azért a növényeink elég jó káliumforrások.


De mondjuk egy rosszul beállított lowcarb étrend vagy krónikus stressz mellett (az előbbi is kortizolemelő, az utóbbi is) nagyobb káliumürítés lehet, akkor pl. tényleg szükség lehet KCl pótlásra, nekem ez így tűnik logikusnak. Aztán persze én távol vagyok a végső igazságoktól, csak próbálnám a logikát meglátni a dolgokban.

2015. máj. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Az emberek túl kevés zöldséget esznek, főleg sportolóknak nagy szüksége van a káliumra.(izom összehúzódás stb.)


Ha valaki vérnyomás- szívbeteg akkor sem árt a Na-K arányt mondjuk 2:1 re beállítani. Ez nem feltétlen plusz K bevitelt jelent. A sok bőr alatt megkötött víz is terheli a szívet.

2015. máj. 17. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nagyon jót tesz a himalája só, The Rock is attól lett akkora.
2015. máj. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!