Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan fejlődjek tovább?

Hogyan fejlődjek tovább?

Figyelt kérdés

Már lassan két éve járok edzeni. Minimum heti 3x legfeljeb 4x. Majdnem két ruhaméretet is kinőttem annyit változott a testem (S volt mikor kezdtem most az L-es cuccok már kezdenek normálisan kinézni rajtam)((62 kilósan kezdtem most 75 vagyok.)


Viszont most értem el egy olyan szintre ahol stagnálok pedig edzés után többnyire van izomlázam. Érzem, hogy keményen csináltam. Olvastam már könyveket és sok videót néztem a gyakorlatokról. A kajára is jobban odafigyelek napi 5 étkezés megvan.Többnyire szénhidrát és fehérjedús ételeket eszem bár kondi előtt se volt gond az egészséges táplálkozással. Eddig edzés után egy fehérjeturmixot ittam. Mit vegyek a bodybuilding termékek közül ami nagyot dobna rajtam? Akinek van testépítő ismerőse vagy versenyző és tőle hallotta mit vásárol azt is szívesen meghallgatom nekem sajnos nincs ismerősöm se a terembe se máshol aki ebben segítene. A boltban meg nem kérek ki tanácsot mert a végén úgy jövök ki majd, hogy az egész üzletet kivásárolatták velem...


Légyszíves okoskodók ne írjanak, hogy a tápkieg és egyéb ilyen termék rákot,halált és más egyéb dolgot okoz. Arnoldék toltak minden szart mégis megérték a 60 évet



2015. máj. 21. 14:31
 1/6 Marke22 válasza:
Szia! Először is a táplálkozáson múlik nagyon sok minden. Ahogy levettem a szavaidból azzal nem lehet gond. Én tömegnövelés szempotjából a Volumass 35 professional-t használtam, nekem jól bevát. Emellett Multi Pro Plus vitamincsomagot, valamint edzések előtt/közben Amino 5600-at szedek. Nekem ez a kombo bevállt. Kitartás, jönni fog az eredmény!
2015. máj. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Számold a a tápanyagokat, ez dob a legtöbbet.
2015. máj. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Miből mennyit iszol edzés után?
2015. máj. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

meg lehetne próbálni eltolni a fehérje-ch kalóriát esetleg a több fehérje irányába. Lehet neked más arány jönne be, mint most. Az edzésen is érdemes kicsit újítani, ha csak 1-2 hétre is. A kedvednek is jót tehet, meg 1-2 új impulzust is adhat, sőt rá is találhatsz egy új bejövős gyakorlatra.

Fehérje legyen, az a lényeg. Esetleg kipróbálhatsz egy tojásfehérjét, micelláris kazeint a tejsavó mellé. Próbálkozhatsz glutaminnal (ha ügyes vagy 3500/kg-ért lehet venni - este is jól jöhet), kreatinnal is (ezt is lehet fillérekért venni), szintén várni kell akciózásra, esetleg kis bcaa, ornitine. Gyanítom nem tiszta 75 kg vagy, úgyhogy innentől kezdve sok egyébnek nincs értelme, hacsak nem vagy csilliárdos. Megfelelő vitaminmennyiség, jobb ha külön veszed meg őket, ne egybe packot. Ami még hasznos lehet, az a NAC. Ennek inkább egészségügyi haszna lehet, de azért nem árt.

Ezekkel mellé nagyon nem lőhetsz. 1-1t megveszel, úgyis magadnak kell kipróbálni, melyik ami nálad beválik.

Utána jöhetnek az egyebek, AAKG, carnitine stb. Ezek csak amolyan "köret" szintű termékek, Kell hozzá a főétel is :)


az edzésről: ne az izomlázat nézd, hanem hogy érzed-e az adott izmot a gyakorlat közben.

2015. máj. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Errol az izomérzetes dolgorol anyithogy sokkal jobb az izomérzet mindekinek 30 ismétlésnél mint 8nál mégis 8tól jobban lehet fejlodni mert nagyobb a suly. Tobb izomrost dolgozik.

Kérdező probalj tobbet enni és emelni a sulyon az ismétlésszámot nem változtatva vagy az ismétlésszámon a súlyt nem változtatva.

2015. máj. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5 Ez tök hülyeség, az izomérzet és az ismétlésszám közt nincs összefüggés jó esetben. Attól még, hogy nagyobb a terhelés ugyan olyannak kéne lenne 5 ismétlésnél mint 30-nál.


Nagy súllyal nehéz szabályosan edzeni, nem kicsivel.

2015. máj. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!