Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 14 évesen van értelme a...

14 évesen van értelme a testépítésnek (nem proteinnel stb. )?

Figyelt kérdés
Ha igen valakinek van házi turmix valami egyszerű de hatásos?

2015. máj. 23. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem proteinnel, akkor milyen turmixra gondolsz? Elárulok egy titkot. Nem a turmixtól nőnek az izmaid. Eddig ittál turmixokat? Mégis nagyot nőttél az elmúlt 14 évben, ugye?
2015. máj. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

miért gondolja mindenki azt, hogy a "testépítés" = fehérjeturmix, a fehérjeturmix meg =sátán, drog, kox, feketepiac stb.


először is, azért, mert valaki elkezd edzeni, akár saját testsúllyal, akár kondiban, én még attól ezt nem nevezem testépítésnek. Én mindig azt szoktam mondani hgyo edzek, kondiba járok és pont. Persze bizonyos szint felett oké, de főleg az elején én egy kicsit fellengzősnek érzem. na midnegy, nem ez a lényeg, ez csak úgy kikívánkozott belőlem


válaszolva a kérdésre

minden életkorban van értelme sportolni, edzeni. 14 évsen nem biztos, hogy kondiba mennék azonnal, bár ez is elképzelhető, nálunk is vannak fiatalabbak, ők általában edző felügyeletével csinálják.

De jó lehet neked például a fegyencedzés. Ingyenesen letöltheted a netről, tök jó gykaorlatok, egész testre, és viszonylag egyszerűen el is végezheted őket. Aztán ha túl könnyű lenne esetleg, akkor lehet őket nehezíteni súllyal. Kicsit később pedig nyugodtan mehetsz terembe is, a lényge, hogy olvass jó sokat utána (pl.: alapismeretek sárga kapszula), hogy ne csinálj bajt.


a fehérjeturmixről=fehérje van benne (angolul protein, de attól, hogy idegen szó, még nem öl meg). Fehérje, mint a húsban, tojásban, túróban stb. A sajtgyártás során megmaradó melléktermékből származik. Csak kivonják belőle pl a zsírt, meg a tejcukrot.


Amúgy csak hajrá, és vágj bele !

2015. máj. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ja, az meg lemaradt, hogy a fehérjeturmix nem feltétele az edzésnek, sokkal fontosabb az egészséges táplálkozás, a megtervezett étrend (14 évesen nem kell azért g-ra kiszámolt diétát tartani, de nagyjából be kell lőni a dolgokat). De ezekről mint találsz bővebbet a fent említett helyeken
2015. máj. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!