Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy viszonyuljak ahhoz, ha...

Diavolino44 kérdése:

Hogy viszonyuljak ahhoz, ha egy testrészem túlfejlett?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tapasztalt amatőrként, de nem profiként húzom-tolom a vasat. Van valaki akinek valamelyik testrésze túlságosan túlfejlett a többi izmához képest. Az a baj, hogy már többször megjegyezték, hogy nagyon aránytalan vagyok. A karom pl akkor mint a haveromnak aki soha életben nem volt terembe, ezzel ellentétben a mellem viszont akkor mint az a haverom aki 200kg-val nyom fekve.

4*8 vagy 4*12 szoktam fekvenyomni (70kg ill. 65 kg) s vagy tárogatok 3 sorozatok ferdén vagy negatívan. Ennyiből áll a mell edzésem.


2015. máj. 25. 17:51
 1/4 Musclemore ***** válasza:
Örülj neki és próbáld felhozni a többi testrészed.
2015. máj. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is kicsit túlfejlett, de nem panaszkodom.Partnereim sem tették eddig.

+20 cm :)

2015. máj. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ÉS ez mind izom? Szerencse ez inkább mint szerencsétlenség, inkább arra koncentrálj hogy hozod be a normálisan fejlődő (leamardt?) testrészeidet. Kar edzésed milyen?
2015. máj. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Évek óta hanyagolom, mivel mindigis a mell volt az erősségem, (természetesen csak kinézetre) mert 30 évesen 13 edzőtermi év után, 70 kg fekvenyomni inkább szégyen mint dicsőség.

Még ennél is kevesebbet edzek rá? Így is a lábnap végére rakom oda ezt a 20 percet.

Jó az igaz, tricepsz edzésnél van néha szűknyomás vagy tolódzkodás, mivel ezeket tartom a legjobb tricepsz gyakorlatoknak.

Kar és váll napom egyben van.

Vállra kezdek egy összetett gyakorlattal (Bunnynál láttam, mind a három fejre brutális durranást ad)

Ez jól előfárasztja az izmot, aztán egy nyomó gykorlat vagy rúddal, vagy kézi súlyzóval vagy géppel.

Aztán oldalemelés.

Aztán egyik héten elülső delta, másik héten hátsó delta.


Tricepsz: tolódzkodás vagy szűknyomás vagy letolás, ez a terem zsúfoltságától függ.

-lehúzás kötéllel magas ismétlés számmal 15-20


Bicepsz: karhajlítás rúddal vagy kézi súlyzóval


Mindenhol 4-5 sorozat 8-10 ismétléssel, inkább csinálom szabályosan de kis súllyal.

Ez bele kell ,hogy férjen 1 órába.

Nem hinném, hogy az edzéstervemmel lenne a baj.

2015. máj. 25. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!