Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Megfelelően edzek és táplálkoz...

Megfelelően edzek és táplálkozom a célom elérése érdekében?

Figyelt kérdés

Mindig is sportosabb alkat voltam, de némi zsír sajnos került rám az elmúlt évben. Nem sok, csak mindössze pár kiló. Ezt szeretném most intenzívebb sportolással leadni. Régebben rengeteget futottam, de már eléggé visszavettem abból is, mert sajnos nincs arra időm, hogy heti 6 nap futni menjek 6-7km-et.


Végül is most az lenn a FŐ célom, hogy a főleg (az alhason található) zsírból leadjak és izmokat növeljek. Szeretném ha látszódna a has és a kar izomzatom. Nem akarok nagy izmokat, hanem inkább a szikár izmos külsőre törekszem, ami mögött ERŐ is van.

A magasságom 176, a jelenlegi súlyom pedig 77kg.


Összeállítottam egy "fegyencedzés" + futás kombinációjából álló gyakorlatsort.

Súlyzókkal nem szeretnék edzeni és konditerembe sem akarok járni, mert arra nincs időm és egyébként sem vagyok a súlyzós edzés híve.


Jelenleg, - kb. két hónapja - a következőt gyakorlatokat végzem heti 5-6 nap.:

4x50 fekvőtámasz (úgy csinálom, hogy a lábamat felteszem kb. 50cm magasra, egy székre)

4x50 lábemelés (mindkét lábon 1kg-os lábsúlyokkal).

4x10 húzódzkodás

Heti 2 nap 4km futás normál tempóban.

Heti 5 nap 10km bringázás. (Reggel 5km és délután is 5km, mivel bringával járok munkába. Oda-vissza napi 10km.)


Jelenlegi táplálkozásom:

Reggel viszonylag sokat eszek, ebédre kevesebbet és vacsorára nagyon keveset és azt is este 6óra előtt. Nem válogatok a kajákban. Megeszek mindent ami éppen van. Kenyér félékből csak barnát és teljes kiőrlésű magvas dolgokat eszek. Semmi "plusz" dolgot nem fogyasztok (csoki, keksz, üdítők stb...) Viszont eszek rengeteg gyümölcsöt (alma, cseresznye, sárgadinnye stb...) és sok vizet iszok.

Edzések után pedig rendszeresen fogyasztok TEJSAVÓ FEHÉRJETURMIXOT!


Az eddigi edzésnek úgy érzem, hogy van eredménye mert a karjaimon szépen látszódik a fejlődés és a hasam is "kockásodik".


Szóval a kérdésem az lenne, hogy: a leírtak alapján kellene valamit változtatnom ahhoz, hogy HATÉKONYABBAN elérjem a kitűzött célt?


A válaszokat köszönöm szépen előre is!



2015. máj. 28. 09:59
 1/8 anonim ***** válasza:

" Nem akarok nagy izmokat, hanem inkább a szikár izmos külsőre törekszem, ami mögött ERŐ is van. "

megpróbálok úgy válaszolni, hogy kevéssé jöjjön át az indulat, ami ettől a mondattól ébredt bennem. Szerinted, mitől lesz valaki erős? a csontoktól? vértől? zsrítól? bőrtől és egyéb kötőszövettől? ja, persze, az izmoktól....remélem, átment a lényeg...


na akkor lássuk a többit:

a feygencedzés jó, de én úgy érzem a leírtakból, hogy neked már ez a szint túl könnyű.

-Ha meg tudsz csinálni 4*50 fekvőt, akkor nehezíteni kell. Pl. asszem van a fegyencben egykezes fekvő, vagy pakolhatnál a hátadra valami súlyt. Egyszerre 20nál több ne menjen!

-lábemelés jó hasra, de lábra kéne edzeni. Fegyencedzésben is van guggolás, lehet még sissy guggolást is, meg egylábas guggolást.


-húzódzkodásnál is tegyél magadra valami súlyt, vagy kérj meg valakit, hogy tartson ellent (húzzon lefelé)


-karra se ártana valami...tolódzkodás pl, vagy fordított fogású húzódzkodás, ami inkább terheli a bicepszet.


-kardió/aerob rész sztem oké


-felesleges sztem 5-6szor edzeni. Ha nehezítesz az edzéseden, elég lesz 3-4is és nem lesz kedved többhöz


-fehérjeturmixot tök felesleges addig inni, amíg a kajád nincs rendben. Olyan étrend kéne, ami a makrotápanyagokra alapoz, és nem attól "egészséges", hogy van benne gyümölcs (amibe mellesleg sok a cukor....)...szépen számold ki, hogy mennyi fehérje, ch, zsír kell neked naponta és legalább nagyjából igazodj hozzá. Nem mondom, hogy g-ra pontos diéta kell, de azért legalább nézzen ki úgy mint egy étrend.


-ha egy kicsit átalakítod az egészet, sztem biztos hogy hatékonyabb lesz, mert a forma nagy részét az étrend adja és csak a másikat az edzés


-ajánlom, hogy olvasd el az alapismeretek című cikksorozatot, igaz az főleg a kondis edzéseket preferálja, de keresd ki belőle a kajára vonatkozó részt

2015. máj. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. máj. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az építő jellegű válaszod!!


Amikor azt írtam, hogy: "Nem akarok nagy izmokat, hanem inkább a szikár izmos külsőre törekszem, ami mögött ERŐ is van." akkor azt úgy értettem, hogy nem akarok ilyen "felfújt" hatást kelteni.

Hogy értsd miről beszélek:

Nem így akarok kinézni:

[link]

Hanem (csak) valahogy így:

[link]

A kettő között azért van különbség.


Egyébként jó a meglátásod azzal kapcsolatban, hogy már könnyűek ezek a gyakorlatok.

A fekvőtámaszokat elég gyors ütemben és intenzíven lenyomom. A húzódzkodással sincs gond és a lábemeléssel sincs. Lábra azért nem edzek, mert eleve nincs vékony lábam. Régen a sok futástól és a bringázástól eléggé megerősödtek. Most is a bringázással és a futással próbálom kiváltani a plusz láb edzést.


Az étkezésen pedig fogok még egy kicsit alakítani. Így is sok mindenről lemondtam már, de tudom, hogy ez ezzel jár.

Még egyszer köszi a válaszod!!! :)

2015. máj. 28. 14:34
 4/8 anonim ***** válasza:

én teljesen jól értettem, hogy mire gondoltál a "felfújt" izmok alatt, pont ezért lettem ideges. Mert állandóan ezt a hülye indokot hallom mindenkitől, aki lusta edzeni. Hidd el, hogy semmi félnivalód nincs, szteroidok nélkül, nagyon boldog lehetsz, ha sok é alatt megközelíted a második linkelt képet. Az elsőhöz már cucc kell. Szóval ezt az irányvonalat felejtsd el, hogy majd "túl izmos leszel". Naturálba told és nem leszel. Csak jobb lehetsz, ez biztos.



A biciklizés és a futás jó kardiónak/aerobnak, ahogy már írtam is, de a lábra külön kell edzeni. Sokkal nagyobb terhelés kell neki mint pár km bringa. Kemény gyakorlatok.

2015. máj. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Aki lusta edzeni, annak csak a szája jár. :) Én nem vagyok lusta edzeni, de inkább a természetesség híve vagyok. A proteinturmix az csak táplálék kiegészítő. Azt ezután is fogom inni.

Nem akarok senkit megsérteni, de ezek a felfújt szteroidos gyurma emberek nem igazán számítanak (az én értékrendem szerint) erős embernek.

Közvetlenül nem vág ide, hanem csak úgy leírom:

Van egy haverom aki nagyon szálkás és izmos Ő sosem edzett, hanem inkább afféle igazi melós ember. Egyszer dolgozott egy ilyen "felfújt" gyurma csávóval. Pakolták a 25kg-os sörös hordókat egy teherautóra. A haverom kettesével dobálta fel a hordókat, a "kondibajnok" srác pedig a negyedik után lihegett. :)

Ezzel csak arra akartam rámutatni, hogy ezeknek a "kirakatembereknek" igazi erejük nem sok van.


Még egyszer nagyon köszönöm az építő jellegű válaszaidat! ;)

2015. máj. 28. 20:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát persze, mindig ez a melós haverom vs kondis srác...


Nem erős emberek? Sokkal erősebbek mint azt Te gondolod. Látszik, hogy nem tudsz semmit, és csak beszélsz össze-vissza.

2015. máj. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4es vagyok

(A 6os az nem én vagyok csak a százalèk ugyan az)


azt hiszem fèlreèrtesz tovàbbra is

én se írtam azt sehol hogy az iagzi erős fèrfi úgy néz ki mint mr. Olimpia. én csak azt kifogàsoltam, hogy kb minden második kèrdèsben azt olvasom hogy "szeretnèk izmosodni de nem akarok ilyen meg ilyen lenni". Ez már nagyon idegesítő, mert

-a kèrdezők nagy része csak kifogàst keres, hogy mièrt nem edz keményen (oké elhiszem hogy rád ez nem igaz)

-valamièrt az a sztereotípia èl hogy elkezdesz edzeni aztán egy napon felèbredsz ès hopp...Arnold lettél b**sza meg pedig te csak szálkás akartàl lenni

-azt hiszik hogy a testèpítő világbajnokok mögött nincs munka csak dopping. Pedig edzès nèlkül ők se lennènek sehol.vannak nálunk is a termben olyan csávók akiknek látom az edzèsèn hogy szabálytalan, lagymatag stb. Ès mègis jól nèz ki. Igen ezek valóban nem a követendő kategória. De azèrt ők sem közelítenek meg kinézetben egy versenyző formát így aztán nem tudom mièrt őket kell alapul venni. Az átlag, normál testèpítő igenis erős hiszen az edzèssel lett olyan amilyen.

-egy àtlag ember naturàlban akármilyen kemènyen edz soha nem fogja megközelíteni azt a szintet ami már egy hètköznapi ember szàmàra túl izmos

-èppen ezèrt egy ilyen kèrdèsben ezt tök felesleges taglalni hogy nem akarsz ilyen lenni mert nem is leszel soha!!!

-bocsi lehet kicsit sok volt bennem az indulat, mert mint írtam feljebb állandóan ezt olvasom

- te csak eddzèl kemènyen és kajálj jól! :-) hajrà

2015. máj. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ismét köszönöm Neked az építő jellegű és kedves választ! Nem hiszem, hogy félreértettelek! Általában az ilyen kérdésere indulatosabb válaszok is érkeznek.

Te, azon kevesek közé tartozol, akik normálisan elmagyarázzák a témával kapcsolatos tapasztalataikat és jó tanácsokat adnak.

Köszi még egyszer! ;)

Csinálom tovább az edzést és kicsit "finomítok" a táplálkozásomon! :)

2015. máj. 30. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!