Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek mihez kezdjek a...

Szerintetek mihez kezdjek a karommal?

Figyelt kérdés
5 éve edzek, kisebb-nagyobb kihagyásokkal. Ami kemény edzés volt az 3 év. Voltam 62 kg-os is 33-as karral, most felhíztam fokozatosan 78 kg-ra, de csak 37- es karom van, ez nagyon bosszantó. Aki nem ismer, nem mondaná meg, hogy edzek. A többi méret: magasság 180, súly 78, mellbőség 114, derék 77, comb 60, nyak 40. A fekvenyomásom már lassan eléri a max 120 kg-ot, de a karom, főleg a bicepszem az semmi. Már próbáltam mindenfajta bicepsz gyakorlatot, valamelyikkel nő egy ideig, de mindig ott kötök ki, hogy csak ugyan akkora marad. már húztam scott padon is 50 el 5-öket, stb, és hosszú távon semmi növekedés.
2015. máj. 28. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:

hmm erre most nehéz mit mondani nyílván genetika,nekem is hasonló a mellemel,a karommal sose volt baj,még diéta alatt is 48fölött marad hidegen:D

az biztos ha edzenél velem egyet tuti nőne a karod:D

írd le egy bicepsz tricepsz edzésed

2015. máj. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tricepsz edzésem az általában 5x6- os szériában csinálom, 2-3 hetente (ahogy érzem) váltogatom francia rúddal, vagy egyenes rúddal a homlokra engedést. Ez az 5x6 kevésnek tűnhet, de ezt viszont progresszíven növelem hetente, úgyhogy el szokott érni egy bazi erős állapotot, még mielőtt túledzeném, stb. Azért csinálok csak ennyit tricepszre, mert ott van a sok nyomó gyakorlat is, és próbálom kiküszöbölni a túledzést. A tricepszemmel nincs is nagy gond, az legalább egy kis fejlődést mutat.


A bicepsz edzésem az többnyire állva kétkezes francia rúddal, vagy scott padon francia rúddal. Próbáltam már két egykezessel is kapalácsba, illetve francia rúddal fordított fogással, triszettben, szuperszettben, mindenben. Szériát már próbáltam a 3x3-tól, 5x5-től a-8x5 ig 4x12-n keresztül mindent, de sajnos csak átmeneti növekedés, illetve növekedésnek látszó formálódás jön létre, amely valójában nem az, de később az is visszaenged. Próbáltam heti 1-2-3-4- szer megedzeni, egykezessel koncentráltan... szóval mindent kipróbáltam. Az 5 évből már a legelején elkezdtem a bicepsz gyakorlatokat, tehát 5 éve csinálom, a fekvenyomással együtt, de a fekvenyomás az magáért beszél. Azért nem túl rossz 90 be 10-et nyomni 78 kg-osan, de ez a 37-es kar (ha még van egyáltalán annyi) ez ciki, magamnak is.


Egyébbként ugyan így vagyok a felhúzással is mostanában. Volt olyan is amikor 62 kg-osan 122,5-t húztam fel, tehát közel dupla testsúlyt, most meg 78 kg-osan a nyomorult 140 nem jön fel. Nem tudom hogy a 62 kg-os testsúlyommal fejlődtem-e volna tovább, vagy csak épp véletlen pont akkor hagytam abba, amikor már nem fejlődtem volna?


A kajám az rendben van, mert a mellizmom pl. brutálisan be tud durranni, illetve még nagyobb lesz, mikor az izomláz megjelenik, illetve megy kifelé, tehát úgymond töltve lennék.


Valaki tud valami tanácsot adni?

Előző! Neked milyen egy melledzésed?

2015. máj. 28. 22:44
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyébként azt tudni kell, hogy a karom 27-esről indult, és 10 centit nőtt. Mondjuk ha belegondolunk, hogy valakinek 32-es karja volt alapból, és 42 re megy fel, az is 10 cm, de arra már azt mondják, hogy jó.
2015. máj. 28. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!