Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért különböznek ennyire az...

Miért különböznek ennyire az amerikai és a mi makro számításunk?

Figyelt kérdés

A nálunk szokásos módszert szerintem nem kell bemutatni. Ahhoz, hogy a 80 kilommal szálkásodják valahol 240g ch, 160-180g fehérje és kb 50g zsír kell (innen indulok és persze idővel viszem le).

Ha az amcsi módszerekkel számolok akkor nekem kb 340g ch kell a szálkásításhoz. Na már most én ezzel erősen tömegelek, és még sok is lenne.

Itt egy videó, de szinte az összes külföldi így mutatja.


[link]


Szerintetek miért vannak ekkora eltérések?



2015. máj. 31. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Nincs időm végignézni a videót, csak belepörgettem. De...


1. Az megvan, hogy ők FONTBAN számolnak, míg mi kilogrammban, ugye?

2. A videóban egy 90 kilós ember példáját hozta, és nem egy 80 kilósét...

3. Az ilyen makro számítások max. alapnak jók, másra nem. Senki se fogja megmondani NEKED miből mennyi kell, mindenkinek máshogy működik a szervezete. Ezt ki kell tapasztalni, ráadásul számos módszer van.

2015. máj. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Már ki van tapasztalva :)


Természeten tudom, hogy nem kilóban számolnak, a fent leírt ertekek is fontban vannak mérve (180lbs = kb 81kg).

2015. máj. 31. 12:30
 3/8 A kérdező kommentje:
*természetesen
2015. máj. 31. 12:30
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha jól számoltam, akkor ő 2,2 g/ttkg fehérje, 0,7 g/ttk zsír, és 3,8 g/ttk szénhidrátbevitelt javasol.


Én jelenleg kb. ennyi sznhidráttal (4 g/ttk) tömegelek.

Mivel különbözőek az emberek, ezért nem mindenkinek lesz jó. Egy nehezen hízónak lehet hogy oké a szénhidrát, de pl. nekem ebből jócskán csökkenteni kell, hogy szálkásodhassak.

2015. máj. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

De a videóban a számítás alapján egy 90 kilós embernek (200 Font) adott meg 340 ch-t, te pedig 10 kilóval könnyebb vagy.. Ha kiszámolod magadnak biztos kevesebb lesz.

Meg persze az ilyen számolások során fontos a napi tevékenységeidet is számolni, főképp az alapján, hogy mennyi aerob/kardio edzést csinálsz, és mennyit sétálsz/mozogsz a termen kívül.

2015. máj. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért mert a videoban szereplő ember számolja a növényi fehérjét is. Ahogy minden zsirforrást is.

Te fehérjéből és zsírból többet viszel be mint 180 és 50 g mert te fehérjének csak a húst számolod zsírnak pedig csak az olajokat, magvakat.

Nem az dönti el a szálkásodást hogy mennyi szénhidrátot viszel be. Ha a kalóriadeficit megvan akkor érdemes a lehető legtöbbet.

Ha a videoban szereplo embernek a 2700 kcal már deficit akkor neki érdemes ennyi ch-t ennie.

Ha te kaloriadeficitbe kerulnél 2700 kalóriával akkor te is ehetnéd ezeket a makrókat.

2015. máj. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amúgy a növényi fehérje ignorálása is csak magyar hülyeség (shop.builder újra khm.khm.). Nyugodtan lehet azt is számolni, csak ne az legyen túlsúlyban az étrendedben.
2015. máj. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Musclemore ***** válasza:
Teljesen egyéntől függ.Nem amerika/magyar.:D
2015. máj. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!