Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ti beleszámoljátok a növényi...

Ti beleszámoljátok a növényi fehérjét az étrendetekbe?

Figyelt kérdés
Én fizikailag képtelen vagyok annyi húst megenni, hogy összejöjjön a 2g\tskg napi bevitel. Ennek max a felét viszem be húsból. A többi tojás, rizs, zöldségek, zab, kenyér,stb. Tápkieg is csak edzés után megy, heti háromszor. Nem sakkozok az aminoprofilokkal, csak eszem amit megkívánok épp. Ha a növényi fehérje alkalmatlan az izomépítésre, akkor miért fejlődök mégis?

2015. jún. 2. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert nem alkalmatlan rá, csak a shop.builder agymosott olvasói szerint.
2015. jún. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Ha a növényi fehérje alkalmatlan az izomépítésre"


Ezt ki mondta?


Amugy meg nem szoktak bele szamolni, de a tojast azt viszont igen, sajtot, tejtermeket is.

2015. jún. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hogyhogy ki mondja? Nem teljesértékű fehérje, ezért nem alkalmas rá, csak akkor, ha úgy rakod össze, hogy amelyik aminosav az egyikből hiányzik, az a másikban benne van. Elméletileg. Szerintem ez így nem igaz, de a ti véleményetekre vagyok kíváncsi.Magamon nem azt látom, hogy rossz lenne, pedig én nem figyelek az aminosav összetételre.

A sajt, tej, tojás, stb azt persze beleszámolják, de a rits,kenyér, bugonya,zab, bab, borsó, kukorica, stb, a legtöbben nem szokták, de miért nem? Én ezekből viszem be a fehérje több mint a felét, és fejlődök. Akkor ez most hogy van?

2015. jún. 2. 10:40
 4/8 anonim ***** válasza:
Állati fehérjével jó a növényi.
2015. jún. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ha fejlodsz nem tok mindegy?
2015. jún. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A növényi fehérjék aminosav profilja nem annyira komplex, mint egy állati eredetű fehérjének. A vega testépítők is úgy "legózzák" össze a növényi fehérjéket aminosav profil alapján, hogy megfelelő arányban tartalmazzák ezeket és ne legyen hiány példának okáért leucinból.
2015. jún. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azert mert a valo elet nem ugy mukodik hogy valami 0 vagy 1. Az hogy az allati feherje jobb nem azt jelenti hogy aki eszik novenyit is az mar soha tobbet nem fog fejlodni. Egyebkent meg egy darabig feherje nelkul is lehet fejlodni, tini koromban(14) en is csak akkor ettem hust ha a menzan tettek a babfozelek tetejere egy kis porkoltet megis tudtam fejlodni, most viszont rendes etrendem van es ujra beindult a fejlodes. Latni a teremben hogy kik azok akik szendvicsen meg anyu-koszton elnek es 3 ev mulva is ugyan ugy neznek ki, de az elejen nottek ok is.
2015. jún. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van vega testépitő is nem is akármilyen formában!! Szóval számold bele nyugodtan.xxxabi
2015. jún. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!