Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szűkösen fehérjebevitel?

Szűkösen fehérjebevitel?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 15 éves vagyok,(70kg) sajnos még nem én keresem a pénzt, így nem tehetem meg, hogy mindennap csirkemellet egyek. Minden este garantált a 125 gramm túró, amiben durván 20 gramm fehérje van. reggelire 5 tojást eszem 100gramm zabpehellyel, ami kb 25 gramm fehérje. Edzés után is iszom 1-másfél adag tejsavóturmixot, ami kb 25gramm szintúgy. Ez eddig 70 gramm fehérje... A hét nagy részében a többi része megy húsból, de amikor nem feltétlen hús van, sokkal rosszabb lenne, ha a kimaradó részt sárgaborsóból, illetve lencséből fedezném? 100grammjában 20-25 gramm fehérje van, illetve 50-60gramm ch. Tudom, nem tartalmazza az összes aminósavakat, de mindezek mellett szerintetek lehetne optimálisan fejődni, tömeget növelni?

2014. nov. 22. 23:47
 1/5 anonim ***** válasza:

De tartalmazza az összes aminosavat, méghozzá nem is olyan rossz arányban. A hüvelyesek feherjeforrasnak sem utolsók, igazából az szab gátat a használatuknak, ha valaki nem emészti jól, nem tud belőle sokat enni. Nyilván jobb a hús hasznosulása általában, de nem fenyevekkel.

Ha meg úgysincs más, akkor nem kérdés. Az hogy optimális lesz e a fejlődés így, azon múlik, hogy emészted, és hogy hasznositod a legumint (a hüvelyesek fehérjéje).

2014. nov. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha szépen megkéred anyukádat/apukádat, hogy vegyetek egy kis csirkemellet a napi kakaóscsiga/szendvics/akármi helyett, nem fog nemet mondani. Csirkemellet már 1200-1300ft-ért lehet venni kilóját, és ha megeszel napi 30dkg-ot, az naponta 390-400ft durván. Ez kb. 1, max 2 szendvics árának felel meg. Így lesz 75g plusz fehérjebeviteled naponta, ami a leírtakkal együtt már 145g naponta, így már meg is van a napi 2g/ttskg. A szénhidrátot meg megoldod. Biztos vagyok benne, hogy bele fognak menni a szüleid, ha már abba belementek, hogy edzés után menjen egy kis tejsavó.(Mert tudjuk, hogy jónéhány szülőt lehetetlen meggyőzni arról, hogy a fehérje nem szteroid:D)
2014. nov. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És természetesen hozzáteszed, hogy kiméred és megsütöd magadnak a csirkemellet, nem kell ezzel foglalkozzanak.
2014. nov. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld mindenkinek, hát igen, mire meggyőztem anyut, hogy a tejsavó csak a sajtgyártás során fennmaradt melléktermék, az eltartott egy jó ideig :D
2014. nov. 23. 12:22
 5/5 Pörölyfej Béla ***** válasza:
Jó a lencse, sárgaborsó, de még a bab is. Csak lehet, hogy picit jobban zsírosodsz majd.
2014. nov. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!