Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ti tudtok olyan ételrendelési...

Ti tudtok olyan ételrendelési lehetőségről, ami megfelel egy kezdő (! ) testépítő számára vidéken?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el formába hozni magam. Nagy volt bennem az elhatározás, eldöntöttem hogy mindent betartok amiről az okosok írnak. Megfelelő étrend, megfelelő edzéssel párosítva, megfelelően sok pihenéssel. Egy ideig jól is működött a dolog de aztán kezdtem belefásulni hogy folyton a konyhában gürcölök. (Egyedül lakom egy albérletben, eleve sok a tennivaló itthon) Az edzéssel semmi gondom, de a kaját elkészíteni minden napra kevés időm van három műszak mellett ahogy dolgozom. Ezt a kevés időt pedig eltölteném kellemesebb módon is, főleg így nyáron, napsütésben.

Tudom, része ez is a sportnak és nem akarok lemondani róla csak jó lenne találni egy alternatívát ami levesz a vállamról némi terhet.

Kerestem neten de nem találtam olyan oldalt ami tökéletesen megfelelt volna a célnak és vidéken is kiszállít. Ettől még persze lehet hogy megoldható csak nem találtam még rá. Ti hogyan oldjátok meg?

A kérdés másik része ha úgy tetszik, hogy ha nem "testépítőtiszta" de viszonylag korrekt kajákat eszem (csirke, hal, rizs központú) amiket úgy rendelek, így valószínűleg nem diétára alkalmasan készítenek el az mennyire húzhat vissza a fejlődésben?



2015. jún. 7. 12:00
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja, és Dunaújvárosban lakom egyébként, ez az infó lemaradt.
2015. jún. 7. 12:05
 2/12 anonim ***** válasza:

Én egy ilyet tudok, de az pécsi. És ez így rohadtul nem éri meg, nagyon drága lenne. De még akkor is drága, ha nem testépítő kaját rendelsz, csak sima mezei kaját.


Tudom, hogy nehéz, de muszáj megoldani. Több napra el kell készíteni a kaját, ez a titok amúgy. Vannak olyan kaják, amik több naposan is finomak, pl. fasírt. Esetleg megpróbálkozhatsz rántott hússal, zabkorpában kirántva, kókuszzsírban sütve. Én még nem próbáltam, de vannak ilyen alternatívák. A rizst meg lehet csinálni két napra, ha jól megfőzöd, akkor másnap is ehető azért. Én használnék instant cuccokat, protein, simán puha zabbal nem nagy cucc összedobni, vagy előre bekészíted shakerbe. Ezek jutottak most így eszembe.

2015. jún. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, te hogy csinálod a kajád, de én 45 perc alatt végzek minden nap.
2015. jún. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem a kaja elkészítésének hosszával van gond hanem a szabadidőmmel. Bár belemehetnénk abba, hogy elég sok járulékos időt is rá kell fordítanod ha egyedül laksz a cuccok elmosogatásától kezdve az alapanyagok beszerzéséig, és akkor még messze vagy a "testépítő álomtól" hogy átlag 3 óránként egyél ami már a pörgős életvitelem mellett vicc kategória. De nem erre szeretném hangsúlyozni a kérdést.

Rendelni a kaját valóban elég drága, ez igaz.

És mi van akkor ha átlag menüket eszel, mint bárki más? Tudom ezzel sárba tiprom az alapelveket az étrenddel kapcsolatban, de ha teszem azt felturbózod tápkiegekkel valamelyest elérhetsz valamit rendszeres edzéssel? Nem arra gondolok leszel-e szálkás, versenyképes testépítő alkat, de elindulhatsz egy jobb alkat irányába vagy teljesen halott ügy és jobb ha hagyod a fenébe az egészet?

2015. jún. 7. 13:34
 5/12 anonim ***** válasza:

Én kb. 20 perc alatt végzek:

pirul és sül a hús (ez 10 perc serpenyőben) közben pedig készül a rizs (ez 20 perc kb.) ez idő alatt előkészítem a következő napi hús adagot, bepácolom, berakom a hűtőbe, alátétet elmosogatom és a kést is

megmosom a zöldséget felvágom

ha párolt zöldséget készítek az több idő, és egyszerre legalább 1 kg tisztított zöldséget megpárolok, hogy ne kelljen minden nap

van amikor kuszkuszt készítek, kb. 3 perc, és nem kell várni a rizsre, az összetettebb ételek (pl. fasírt) több időt vesznek igénybe

2015. jún. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ezért jó a nyershús,nyers zöldséggel...
2015. jún. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Oké, maradjunk annyiban hogy én nem vagyok a konyha ördöge úgyhogy nekem minden 2x annyi idő :D

Meg igazából ha nem derült ki a kérdésemből egyértelműen arra céloztam hogy az edzéssel ellentétben a főzésben nincs kitartásom. Nem vagyunk jó barátságban egymással és örülök hogy eddig még nem mérgeztem meg magam :)

2015. jún. 7. 13:44
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerezz egy csajt aki főz. :)
2015. jún. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Valójában a 3 óránkénti evés nem túl jó, jobb kevésbé gyakran táplálkozni.
2015. jún. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jól mondja a 8-as, és jó lehet a rendelt kaja is. Attól függ hogy van elkészítve, és mi van benne.
2015. jún. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!