Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítés mellett mennyit...

Testépítés mellett mennyit kell futni?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok. Körülbelül 5 hónapja edzem. 180 cm vagyok és 74 kg. Eddig fociztam, így megvolt a szükséges futás mennyiségem, sőt ugye több is. Viszont sajnos nemrég megsérültem, és úgy döntöttem hogy ezután már nem focizom. vissza térve az edzésre, heti 5 alkalommal edzek. Hétfőtől-péntekig és a szombat, vasárnap a pihenő napom. Szeretnék hasból kicsit lejjebb dolgozni. Látszanak a kockák de jön a stand szezon... :D Természetesen próbálok odafigyelni az étkezésre is. De mellette hányszor, illetve mennyi időt kell futnom h picit égessek? :D
2015. jún. 10. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor fogsz zsírt leadni, ha kalóriamínuszban vagy, de ezt egy NORMÁLIS étrend keretében (a próbálok odafigyelni nem az, tapasztalatból tudom), amivel minél jobban kivéded az izomvesztést. Minek 5 edzés? 2-3 hónap átmozgató edzés, 3-4 hónap osztott edzés, utána talán van realitás intenzívebb edzésnek, de akkor sem 5 napos edzésnek.


A futás nem fogyaszt. Ez kb olyan, mint, hogy "a kenyér hízlal".

2015. jún. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elmehetsz futni. Segít ledobni a zsírt, de csak étrend mellett.
2015. jún. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
30 perc futás után indul be a zsír égetés vagy rosszul tudom? Akkor így ez a fogyással is jár. Viszont gondolom ezt sem szabad túlzásba vinni mert a rengeteg futás izom vesztéssel jár. De javítsatok ki ha badarságot beszélek.
2015. jún. 10. 18:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, hogy mikor indul be a zsírégetés, az egy állapot, amit akkor érsz el, ha kalóriamínuszban vagy és nincs "kéznél" szénhidrát, ezért a szervezeted kénytelen zsírból energiát nyerni. Ezt tudod fokozni aerob edzéssel. A futás eltérő, nem mindenkinek ugyanazt jelenti, de szerintem intenzívebb futásnál nem igazán marad az ember aerob zónában. Amúgy ha valaki edzett már 5 perc után megindulhat az ún. "zsírégetés". Emellett én szálkásítás alatt nem futnék, ha az a célod, hogy zsírt adj le, akkor amúgy is jobb az aerob edzés. Viszont elárulok még valamit, 74 kilósan nincs realitása a szálkásításnak, főleg nem úgy, hogy 180 centi vagy.


Sárga Kapszula.

2015. jún. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne realitása? Ha az ember zsírszázalékot akar csökkenteni, szálkásít, ez így teljesen OK. Akkor is, ha még nincs olyan sok izom.

Én soha semennyit sem fogok futni, az tuti, nem az én mozgásformám.

Amit tudok a témában és fontos, azt már fentebb leírták.

2015. jún. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!