Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van olyan liszt, amely egészsé...

Van olyan liszt, amely egészséges?

Figyelt kérdés
Tömegelés alatt szeretném használni.

2015. jún. 11. 16:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Definiáld, mi számít egészségesnek!
2015. jún. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem okoz hirtelen vércukorszint-emelkedést, mint a finomliszt.
2015. jún. 11. 17:33
 3/10 anonim ***** válasza:

Értem. A teljes kiőrlésű lisztek jobbak egy fokkal ilyen szempontból, de igazából az is liszt. Talán a legjobb, ha darálsz zabpelyhet, az nem lesz olyan finomliszt állagú, jobb a rosttartalma, de már lehet belőle tésztát csinálni. Persze, akkor bele kell törődni a jellegzetes ízébe.


Más kategória, de vannak különböző paleo lisztek is. Nem nagyon értek ezekhez, én még csak a kókuszlisztet próbáltam. A lényeg, hogy jóval kisebb a szénhidráttartalma, több benne a zsír. Ezek viszont nem túl olcsók.

2015. jún. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor marad a darált zabpehely, amit már próbáltam, és az ízével nem igazán bajom, viszont mindig kiszáradt. Az ellen nem tudsz vmit?
2015. jún. 11. 17:45
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet bele rakni túrót vagy joghurtot. Bár én nem szoktam.
2015. jún. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kókuszliszt, mandulaliszt is jó.
2015. jún. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, csak sajnos elég drágák, bár a mandulát nem tudom biztosan, azt még nem használtam.
2015. jún. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sütőipari nagykerben elfogadható az ára.
2015. jún. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Majd megnézem. Kösz a tippet. :)
2015. jún. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A lenmagliszt csak kb. 1000 ft/kg (maga a lenmag 500/kg, persze az zsíros s másképp viselkedik), de az nem annyira finom egyedül használva, bár ez nem tuti, hogy szempont s lehet ízesíteni. Én a kókuszlisztet nem szeretem, mert rengeteg vizet vesz fel és ízetlen, szétesős, fura cucc lesz.

Mandulalisztet egyszer vettem, akciósan, kíváncsi típus vagyok. Nekem feleslegesen drága.


Van, aki egészségtelennek tartja a magliszteket is. Ezzel már nem tudok foglalkozni, nekem nagyon ritkán jól jön, mint kalóriaszegény fehérjeforrás, tojásfehérjékkel összesütve. Főleg a tökmagliszt van ott a szeren e téren, kár, hogy nem szeretem az ízét, de kendermagliszttel, szezámliszttel és lennel, fűszerezve azért nem rossz. Amire nekem kell, arra pont jó és nem drága, jóllakásra nem azt használom.

Olcsó szénhidrátforrásnak még véletlenül sem alkalmasak a maglisztek, az kétségtelen, arra ott van pl. a rizs.

2015. jún. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!