Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem tudok éjszaka...

Tibor8815 kérdése:

Miért nem tudok éjszaka aludni edzés időszakban?

Figyelt kérdés
Csak abban az időszakban van alvásproblémám ha edzek. Ha szünetet tartok minden rendben van, de ha 2-3 hét után folytatom az edzést jönnek a problémák.. Reggel nagyon fáradtan kelek hiába "aludtam" 8 órát. Természetesen az edzés sem megy. Már váll sérülésem is Volt ebből kifolyólag. GABA Dymatize-t tolok most, Tryptophannal. Szinte semmit sem segítenek. Ezután ajánlották az "alap" táplálékkiegészítőket: fehérjét, Multi Pro plus-t és SuperCarb Fast-ot. Mert ha meg van az "alap" akkor a GABA meg a Tryptophan biztosan teszik a dolgukat. De az alvásproblémám 3 hét elteltével semmiben sem változott. Valami kell ami segít aludni, pihenni, regenerálódni. Edzeni akarok!! Segítsetek légy szíves!!

2015. jún. 17. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Túledzés, vagy átlagtól szélsőséegesen magasabb alvásigény?
2015. jún. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
No offense, de dolgozol/tanulsz valamit? Ha tanulás vagy meló mellett edzel és nem tudsz elaludni bárhol, bármikor 5 perc alatt, akkor leteszem a hajam. :D
2015. jún. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kaja rendben van?
2015. jún. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
mennyi szénhidrátot fogyasztasz, és milyen napi elosztásban?
2015. jún. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nomeg mit?
2015. jún. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Megértem, én is hiába alszok nyolc órát olyan vagyok, mint egy kicsavart rongy. Minimum 9-10 órát aludj. Úgy látszik ha edzel még jobban megnő az alvásigényed. Én még diák vagyok, de most az utolsó hetekben olyan fáradt voltam a 8 óra alvással, hogy majdnem összeestem, az utolsó nap utolsó óráján az elalvás ellen harcoltam. Mióta szünet van és alszok 9-10 órát azóta semmi gond.
2015. jún. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Most 27 éves vagyok. Mikor 20 körül voltam ész nélkül heti 5 napot edzettem semmiféle táplálékkiegészítő nélkül. Istenkirály edzések voltak. És az alvással sem volt problémám. Ez ment néhány évig. 23 lehettem nagyobb szünetet tartottam szemműtét miatt, néhány hónap múlva folytattam és körülbelül akkor kezdődtek az alvásproblémák. Még az ágyamat is kidobtam hátha az a hibás de nem. Azóta többször abbahagytam hosszabb időre és elkezdtem (költözés, meló, alvásprobléma, sérülés miatt) az edzést. Most alakult úgy a helyzetem, hogy tudok ismét ezzel foglalkozni. Jelenleg tanulok és heti 3x melózok. Sokszor éjszaka. Az éjszakázás után tudok néha egy jót aludni (mikor már teljesen kimerültem). Edzésnapon alszom a legrosszabbul. Hiába vagyok fáradt és edzettem egy brutálisat vagy éppen kicsit visszafogottabban, el sem tudok aludni, vagy ha 1 óra múlva mégis sikerül, éberen alszom, jár az agyam... hihetetlenül rossz érzés reggel hulla fáradtan felkelni, egész nap ásítozok és fáradt vagyok. Szedem a (fent leírt) kiegészítőket és mellette nem nagy odafigyeléssel eszek mindenfélét. Nem mérem a szénhidrát bevitelem. Napi rendszerességgel eszek húst, majdnem minden étkezésemhez disznót, marhát, csirkemellet, természetesen valami körettel rizzsel krumplival, lencsével. Kicsit hosszúra sikerült, de remélem mindent leírtam ami segíthet. Köszönöm!!
2015. jún. 24. 01:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!