Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen otthoni zsiregeto...

Milyen otthoni zsiregeto gyakorlatokkal tudnek gyorsan lefogyni?

Figyelt kérdés

Rovid de intenziv edzes a hatasosabb? Milyen gyakorlatokat csinaljak itthon? Kb. 10 kilot akarok ledobni a nyar soran. Ha tudtok kuldjetek hasznos linkeket. Koszonom.


16/f



2015. júl. 5. 22:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Étrend kell. Anélkül nem megy.
2015. júl. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%

Nem, pont az, hogy zsírégetéshez hosszabb idejű és ez alatt kisebb intenzitású edzés kell, hogy a zsírégetéssel szerezzen a szervezet magának inkább energiát. Két okból is fontos az, hogy hosszabb legyen a dolog:


1. Így tudod rávenni a szervezeted arra, hogy átálljon egy gyorsabb anyagcserére. Ez a zsírégetést is gyorsítja picit.


2. Tipikusan egy zsírégető edzésnél kevesebb energia kell, ezért lehet tovább csinálni, és fedezni a szükséges energia egy jó részét zsírégetéssel. Zsírt viszont nagyon keveset égetsz el adott idő alatt, ezért is kell hosszabb ideig. Ha rövidebb ideig csinálod, akkor egyrészt nem fogja annyira gyorsítani az anyagcseréd, másrészt azt a zsírt, amit leadtál, azt pitty-patty vissza is fogod szedni akkor is, ha egy kevesebb zsírtartalmú étrenden vagy.


Azt, hogy te ilyen fiatalon mit csinálhatsz, milyen hosszan csinálhatod, azt NEM TUDNÁM egészen pontosan megmondani (erre ott van a tesitanár), de 18 év felett egy normális zsírégető futás az 40 perctől kezdődik (és lehet akár több órás is, edzettségi állapottól függően). Mint minden mást, ezt is el kell valahol kezdeni. Lehet, hogy ennyi nem fog menni egyből.

2015. júl. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Az edzés az edzés.. Nem létezik tömegnövelő, vagy zsírégető edzés... Ezek a táplálkozáson múlnak... Részben van igazság a 2#es válaszában
2015. júl. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Így van, nincs zsírégető edzés.

Étrend van, amitől fogyni tudsz, ha megvan a kalóriadeficit.


Ahhoz, hogy a szervezet zsírt égessen, alapvetően szükség van a kalóriadeficites étrendre, de ez még nem elég, kell mellé a súlyzós (és ebbe én beleértem a saját testsúlyt is) edzés is, hogy a szervezet valóban a testzsírból fedezze a hiányzó kalóriákat és ne álljon át egy alacsonyabb energiafelhasználásra az izomszövetek lebontásával.

2015. júl. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%

De, van zsírégető edzés. És írtam is, hogy miért van ott jelen a zsírégetés. Azt is írtam, hogy a zsírégetés hatékonyságát is javítja az edzésen kívül is (de az edzés alatt a legerősebb a zsírégetés).


Tömegnövelő edzés is van. Azt az edzést hívjuk így, amely után megfelelő táplálkozással elérhetjük az izomtömeg növekedését. Fehérjedús kaja (ez a legfontosabb), zöldségek és gyümölcsök, semmi édesség. Ha zsírt akarunk veszteni, akkor étrendnél elég annyi, hogy nem eszünk túl zsíros ételeket, édességeket, stb.. De ebben úgy nagyjából ki is merül. Nekem teljesen jól bevált ez a zsírégetés téma, a tömegnövelés is olyan edzésnél, tehát tapasztalatom van benne. És zsírt én úgy égettem, hogy mellette teljesen kényelmesen kajáltam, nem kellett rá túlzottan odafigyelnem az említett dolgok mellett. Pedig hízásra hajlamos vagyok, nem is kicsit.


Kulturált ember meg nem ír le olyat, hogy ,,faxság''. Gondolom, hogy a 3-as is az egyik ovis társától vette. De nem tőle kellene tanulnia.

2015. júl. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%-os ne oszd az észt, mert fájdalmasan tudatlan vagy. Kösz.
2015. júl. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%
Mint írtam, nálam kiválóan működik. És másoknál is. Indokoltam is azt, amit leírtam. Ennyit a tudatlanságomról. Azt persze megértem, ha esetleg az fáj neked, hogy milyen lekezelő hangnemben írsz. Majd kinövöd. Talán.
2015. júl. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

Akkor csak pár pont, mert az egészet egyszerűen nincs időm (és persze kedvem se) kivesézni.


1. "ezért lehet tovább csinálni, és fedezni a szükséges energia egy jó részét zsírégetéssel."

A "zsírégető edzés" közben (aminek AEROB a neve, esetleg laza kardio) NEM zsírt égetsz, hanem ENERGIÁT(kalóriát, kicsit leegyszerűsítve). Zsírt akkor "éget" a test, ha nem adsz neki elég energiát. Ilyenkor nyúl a zsírhoz például. Ehhez viszont nem adhatsz neki elég energiát - vagyis KALÓRIA DEFICITBEN kell lenned. Nagyon leegyszerűsítve ennyi a lényeg.


2. "másrészt azt a zsírt, amit leadtál, azt pitty-patty vissza is fogod szedni akkor is, ha egy kevesebb zsírtartalmú étrenden vagy. "

Mivan???? Akkor hízol, HA TÖBB KALÓRIÁT VISZEL BE, MINT AMIT ELÉGETSZ. Kész pont, SEMMI MÁSTÓL nem függ gyakorlatilag (egészséges esetben). Ezt a kalóriát akár fehérjéből is beviheted, vagy szén-hidrátból, NEM csak zsírtól. Nem a zsírtól hízol amit megeszel...


3. "Azt, hogy te ilyen fiatalon mit csinálhatsz, milyen hosszan csinálhatod, azt NEM TUDNÁM egészen pontosan megmondani (erre ott van a tesitanár)"


Milyen hosszan csinálhatja? Mit? A sétát? A kocogást? Ameddig van ideje és bírja... Ja, és a tesitanárok 99%-a pont ugyanolyan tudatlan a témában, mint te, csak úgy szólok (és ez nem "lenézés", ez az igazság... sajnos).


4. "Tömegnövelő edzés is van. Azt az edzést hívjuk így, amely után megfelelő táplálkozással elérhetjük az izomtömeg növekedését."

Nem, nincs. Tömegnöveléskor UGYANAZT az edzést kell végezni, mint szálkásításkor. Kalóriaégetésre, anyagcsere gyorsításra ott az aerob, alacsony intenzítású kardio. A súlyok nem erre vannak. Az izomtömeget amit felszedtél utána meg is kell tartanod, és ha hirtelen puncisúlyokra váltasz (elterjedt tévhit) akkor csak elveszted az izmod...


5. "Fehérjedús kaja (ez a legfontosabb), zöldségek és gyümölcsök, semmi édesség."


Fehérjedús étkezés pipa (szükség van rá a fejlődéshez), zöldség/gyümölcs pipa (szükség van hozzájuk az egészséghez), és szén-hidrátot meg zsírt majd én viszek be helyetted is, vagy mit gondolsz? Gyakorlatilag egy átlag súlyú aktív férfinak simán legalább 500g fehérjét kéne ennie naponta, ha ez lenne a fő "kalóriaforrás"...

Az édesség is belefér, bele kell számolni az étrendbe és kész. Természetesen egészség szempontjából érdemes mértéket tartani.


6. "Ha zsírt akarunk veszteni, akkor étrendnél elég annyi, hogy nem eszünk túl zsíros ételeket, édességeket, stb.. "


Nem, ez nagyon nem ilyen egyszerű. A kalóriamínuszos étrend az alap. A többibe meg neked most pont felesleges belemenni.


Csak néhány dolgot emeltem ki... Ha még mindig azt hiszed értesz a témához, bajok vannak a fejedben. Mielőtt írnál valami hülyeséget: ezeket a dolgokat nem én találtam ki. Tudod, van az a "tudomány" nevű dolog... na az..

2015. júl. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

1. Alacsony pulzusszámú edzésnél, amikor nem kell nagy energia a szervezetnek (de azért kell), akkor zsírt éget a szervezet főleg (ugyebár egy ilyen, kevés energiát kívánó dolognál ez is elég). Egy pulzusmérő óra úgy nagyjából mutatja is neked, hogy mennyi zsírt égettél el edzés alatt (nyilván nem teljesen pontos értéket, de elég jól tippelnek, ha megadod az adataidat).


2. Az ember alapból is eszik zsíros ételeket, felszed zsírt. Ha edzés alatt kevesebb zsírt éget el az ember, azt logikusan vissza is szedi nagyon hamar. Ha több zsírt éget el, azt meg nehezebben. Ezt ellensúlyozza picit az, ha már sikerült gyorsítani picit az anyagcserén. Akkor gyorsabb a zsírégetés is picit. Amúgy meg 'Tessék?', nem pedig ,,Mivan????".


3. Van jó pár tesitanár, aki eléggé jártas a témában. Tudom ajánlani a Pannon Egyetem oktatóit. Nem az általános iskolás tesitanárokra kell gondolni, akik nem foglalkoznak semmit a dologgal. Illetve lehet, hogy foglalkoznak valamennyit, de van egy gyanúm, hogy ott még nem annyira érdekli őket.


4. Alacsony intenzitású kardió / aerob, stb. az a hosszú

távú viszonylag alacsony (de nem nyugalmi) pulzusszámú hosszabb távú futás. Erről eddig is esett már szó. Az izomtömeget természetesen meg kell tartani (most már erősítő edzésről van szó), és törekedni rá, hogy legalább ugyanannyit teljesítsen következő alkalommal is az ember. Ha ezt változatosan teszi (picit variálja a gyakorlatokat), akkor az még pluszban jó. Ez teljesen természetes. Ilyet, hogy ,,puncisúly'', ilyet is csak te írsz le. Nem óvodában vagyunk, esetleg beszélhetnél kevésbé dedósan is (tudom, gyakorikérdések, de akkor is).


5. Én nem írtam sehol, hogy 'csak' fehérjét kell enni. Esetleg te hitted ezt, de ez a te bajod, nem az enyém. Ahogy mondod, érdemes mértéket tartani. A saját példámból tudom viszont, hogy jó az, ha teljesen elhagyja az édességet az ember (a gyümölcsöt azt nem az édesség kategóriához számolom). Nem azt mondom, hogyha ajándékba kap az ember egy tábla csokit, azt utasítsa el, de én a legtöbb embert már erről is meggyőztem (hogy ezt inkább ne, mert nem kívánom).


Megismétlem neked: teljesen jól működik számomra a dolog (én speciel meglehetősen sokat fogytam akkor, amikor kellett, és elég jó kondiban vagyok, most már csak felfelé megyek (tömegileg)). És nem csak nekem. Ez tapasztalat. Lehet, hogy akkor mégsem csinálom olyan rosszul. És nem kell olyat a számba adnod, amit nem írtam, az is fontos.

2015. júl. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%

Ha fogyni akarsz, szálkásító étrendre van szükséged. Pont. Na meg arra, hogy az ilyen retardáltak ne vezessenek félre mert épp nincs jobb dolguk...

[link]


az ezdés tényleg csak edzés, azonos edzés mellett fogyhatsz is és nőhetsz is, minden az étrenden múlik... ha valaki mást állít, azon meg max röhögni kell egy nagyot, aztán otthagyni :D

2015. júl. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!