Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik mozgásforma lenne a...

Melyik mozgásforma lenne a legideálisabb?

Figyelt kérdés

Már milliónyi hasonlót tettek fel előttem tudom, de összehasonlítva így sem tudtam még választani. Végre van egy kis keresetem úgyhogy elhatároztam hogy fejlesztem a testem. Régóta edzegetek itthon, és rájöttem, hogy ha komolyabb eredményt szeretnék ahhoz bizony nem csak az időmet kell rászánnom.

Amit szeretnék az egy sportos alkat, funkcionális izomzattal, és a lehető legkevesebb testzsírral. Viszont nem tudom mit válasszak hozzá, szerencsére olyan helyen lakom ahol 5 percre van konditerem, strand, illetve játszótér is (caisthenic-hez).

Melyikkel érhetném el ezt? Esetleg úszás fegyencedzéssel kombinálva és egy megtervezett étrend?

Konditerem? (volt aki azt mondta csak ott tudnék fejlődni)

Előre is köszönöm a segítséget, és a türelmet az 1001. ilyen "gyúrni akar a srác de azt se tudja eldönteni mit" kérdéshez. :))



2015. júl. 7. 11:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha már edzel egy ideje, ahogyan írtad is, akkor nyugodtan menj el az edzőterembe. Ott is vannak saját súlyos gyakorlatok, mint a húzódzkodás, tolódzkodás, hiperhajlítás.
2015. júl. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha már ebbe a kategóriába tetted, akkor testépítés, azaz kondi. Meg egyébkét is, a többi csak humbuk, ha valóban jó eredményt akarsz elérni.

A youtube-os "natural street workout/fegyencedzés stb." videókban(gondolom láttál már ilyeneket) szereplők 90%-ban koxolnak, ezért nem hiteles egyik sem és nem érdemes példának tekinteni, valamint nem lehet elérni ugrabugrálással hasonló testet.

Ezek a saját testsúlyos gyakorlatok bemelegíteni tökéletesek, valamint ha van egy olyan célod, hogy megcsinálj 20000 fekvőtámaszt/húzódzkodást akkor van értelme.

2015. júl. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Úgy érted:


Calisthenics.


És én azt ajánlom a legjobban.Vagy jó kis muay thai?

2015. júl. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Dogmatix91 ***** válasza:

Az ilyen célhoz a legjobb a CrossFit. Nagyon hamar lepucol, állóképességet és erőt is fejleszt. A boxokban általában nagyon jó a hangulat és a társaság. Viszont sajnos nem olyan olcsó sport és ha nagyon merev vagy akkor sem a legideálisabb de ezen elég könnyen lehet javítani.

Ha konditerembe mész akkor a rövid, intenzív edzéseket részesítsd előnybe. Szuperszettekkel esetleg óriásszettekkel vagy rövid pihenőkkel. Én a sajátsúlyos gyakorlatokat sem hanyagolnám de nem kifejezetten street workout vonalon mozognék.

2015. júl. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A crossfit szerintem is jó. Mondjuk az én elvem, hogy nem kell begyepesedni egyetlen sportágra, hanem többféle dolgot kell csinálni. Legyen egy kis küzdősport (pl. box), ügyességi (foci vagy bármi), és erősport is. Ez nekem îgy elég kiegyensúlyozott lenne.
2015. júl. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A box havi 3-4 000 Forint.
2015. júl. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, funkcionális izomzat. Pár éve lett kitalálva, hogy a keményebb vagyok a gyúrósoknál vonalat meglovagolja az újhullámos fitness.


Szerintem rezisztenciaedzést kombinálj kardió edzéssel. Kezdőként elég lehet egy darabig az izoláció nélküli edzés, hacsak nem borzasztó a felépítésed. Crossfitet nem tudom jó szívvel ajánlani, mert eddig vagy csak bohóckodást láttam belőle(volt hogy megszóltam/kijavítottam az edzőt...) vagy haladó sportolók csinálták. Az én véleményem az, hogy kezd saját testsúlyos gyakorlatokkal, mert ezek eleve az általános ellenállásos edzés alapját képezik, e mellé "pihenőnapokon" járj el úszni, vagy futni akármi. Itt alacsony intenzitású, hosszan tartó kardió edzésről beszélek.(30-60 perc)


Az étrendedet is tedd rendbe, minőségi alapanyagokra alapozd. Ha ilyen általános jelleggel szeretnéd fejleszteni a tested és nincs súlyfelesleg, nem vagy csont sovány akkor felesleges számolni. Mert nincs nagyon mivel kezdőként. Soványabb húsok, zöldségek, összetett szénhidrátforrások, feldolgozatlan telítetlen zsírok, edzés után kis gyümölcs stb...

2015. júl. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy idézet Ron Coleman-től, a valaha élt legjobb testépítőtől, egy élő legendától: “This is the key to building upper back width. It’s old school and gone out of style because it’s difficult to do, and today gyms have all these fancy machines that you can sit on and do pulldowns all day long.” - Weighted pull-ups with a wide, reverse grip
2015. júl. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen, Calisthenics bocsánat :D

Mindenképp fel kell térképeznem milyen a felszerelése ennek a konditeremnek, van egy gyanúm, hogy csak gépekből áll, az gondolom nem egy crossfit-es környezet.

A testfelépítésemet így az átlaghoz, az átlagnál egy nagyon kicsit edzettebbnek mondanám, mindig is vékony voltam, most arra jött fel a fekvőtámaszokkal felülésekkel egy kevéske izom. Nagyon későn lett autónk úgyhogy amióta az eszemet tudom mindenhova biciglivel jártam, vagy gyalog. Lehet emiatt is voltam mindig ilyen vézna.

Van egy kis gerincferdülésem, lehet ara nem is lenne jó még a sok súly, szerintem követem az utolsó hozzászóló tanácsát amíg van strandszezon és tudok járni reggeli úszásra, az jót tesz a testtartásomnak is, csinálom tovább a fegyencet, készítek egy jó étrendet. Aztán majd ősszel cserélünk. Amúgy küzdősport volt itt sokféle, én kungfura jártam de rettentő nagy lehúzás volt úgyhogy teljesen elment a kedvem tőle (pedig rettentően vonzott mindig is az életforma).

Köszönöm mégegyszer a tanácsokat! :)

2015. júl. 7. 13:04
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem értek angolul de kiváncsi vagyok mit mondott. Leforditaná valaki?
2015. júl. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!