Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Erősödni szeretnék fekvenyomás...

Erősödni szeretnék fekvenyomásban és guggolásban, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már régóta edzek, elég sok mindent tudok a testépítésről. Tömegre meg vagyok elégedve a mellemmel és a combommal is. De fekvenyomásom katasztrofális, a guggolásom jobb de abban is erősödni akarok. Erre a két izomcsoportra hogyan edzek, ha inkább az erő növelése a cél. Köszönöm a választ!

2015. júl. 8. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Mekkora a fekvenyomasod es a guggolasod? Csak mert ha tenyleg olyan kicsi akkor nem hiszem higy nagy mellizmod meg combod lenne.

Amugy fokozatosan sulyt adsz a gyakorlataidhoz. Olyan sullyal dolgozz hogy 4-8 ismetles menjen

2015. júl. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Maxom fekvenyomásban 80 kg guggolásom pedig kb 100-105 kg.
2015. júl. 8. 20:34
 3/8 anonim ***** válasza:
3 szériát csinálj 8 ismétléssel. A lehető legnagyobb súllyal, így idővel majd pakolod a súlyt :D
2015. júl. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a melled tömege nem lehet túl nagy, hogyha 80 kg a max, és a combod sem, akármennyire tömegnövelős edzést csinálsz. Ha erőre akarsz edzeni, akkor 1-5 ig legyen az ismétlésszám, a sorozat 4-5. Én például tömeget erő-tömeg növelő edzéssel csinálok, úgymond vegyesen. ami 1-10 ig van ismétlésszámban. Kezdek egy olyan súllyal amibe 10 megy, aztán mindig kezdem növelni, aztán elérem a 4-5 ismétlést, utána megint 10 -es ismétlésszámra veszem fel, persze próbálom nagyobb súllyal, mint mikor kezdtem. Ez nekem működik. És egy héten háromszor edzek, persze a volument elosztva.
2015. júl. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

5×5 az az ismétlés/széria szám, ami a kétféle hipertrófia határán van. Ezzel edzésről edzésre tudtam nagyobb súlyt rakni a rúdra...


Egyébként a fekvenyomást a vertikális nyomások is erősítik, sőt, ha soha életedben nem nyomsz fekve, csak mellről, állva, garantálom, hogy akkor is erős leszel fekvenyomásban.


Guggolásnál nem igazán vannak kiegészítő gyakorlatok. Csökkentsd az ismélétsszámot és növeld a súlyt, és megerősödsz. Nekem erre az 5×5-ös módszer vált be legjobban, habár én heti 3-szor guggolok (-> teljes test edzés, ami milliószor(!!!) jobban beválik, mint az osztott bäromkodás).

2015. júl. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Én is gondoltam az 5x5-re. De az úgy van, hogy végig ugyan az a súly? És ha utána pl. lábtolózok meg még más ia csinálok lábra az is 5x5 be menjen?
2015. júl. 9. 09:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne labtolozz, eleg a guggolas heti 3x
2015. júl. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5×5-nél végig ugyanaz a súly, az 1RM-ed legalább 80%-a. Ha sikerül megcsinálni mind az 5×5 ismétlést adott edzésen, akkor a következőn emelsz a súlyon egy kicsit. Ha az is sikerül, a következő edzésen tovább emelsz...


Jason Blaha 5 by 5 ICF programjáról beszélek, egyébként. Illetve, az is erre alapul. Ott elég részletesen le van írva.

2015. júl. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!