Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Konditerembe egyedül menni?

Konditerembe egyedül menni?

Figyelt kérdés
Szeretnék néha lenézni a konditerembe,ha időm is úgy engedi,viszont nincs kivel mennem amikor nekem jó.De szeretnék fekve nyomni is,amit szerintem nem annyira ajánlott egyedül csinálni nem,nehogy rajtam maradjon a súly.Mégis akkor mit lehetne,vannak gépek amik ki tudják váltani a fekve-nyomó padot?
2015. júl. 10. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amúgy sem érdemes akkora súllyal nyomni, amit nem tudsz használni biztonságosan, mert tönkre vágja a vállad. De ha mindenképp ez a vágyad, kérj meg valakit, hogy segítsen, ez természetes. Mellnyomógéppel (ha van), egy kezes súlyzóval is lehet nyomni, utóbbi nehezebb, ezért biztos kisebb súllyal fog menni, de gáz van csak ledobod a földre.


De úgyis kis súllyal kell kezdeni, hogy adaptálódni tudjanak az ízületek, inak, a terheléshez, hogy begyakorold a gyakorlatok helyes kivitelezését.

https://www.youtube.com/watch?v=qqI92VLnF-8

2015. júl. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne nyomj nagy súllyal fekve és nem lesz baj. Ha tudsz fekvőtámaszt, akkor a saját súlyod felével biztosan tudnál fekvenyomni. De előtte üres rúddal nyomsz, utána raksz fel kis súlyt, abba nyomsz húszat, aztán egy kicsit nagyobb súly, ebbe mondjuk 15, a végén meg a megcélzott súlyba nyomsz 8-at. És tudni fogod, hogy ennyivel biztosan megy, tehát ez tökéletes lesz átmozgatáshoz az első 2-3 hónapban. Esetleg ha könnyűnek érzed, kicsit fel is mehetsz óvatosan. Olvasd el a Sárga Kapszulát és az Alapismereteket vagy legalább az egyiket.
2015. júl. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

nem szeretnék egyáltalán nagyon nehéz súlyokkal "játszani". Viszont azért szeretnék egy kis izomzatot felszedni és úgy tudom ezt azért nagyobb súlyokkal egyszerűbb.Otthon szoktam fekvőtámaszozni és van egykezes súlyzóm is. Ez a bizonyos mellnyomógép nem tudom,hogy milyen de fel keltette az érdeklődésemet. Ezzel ugyanolyan eredményeket el lehet érni?

2015. júl. 10. 13:17
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, van akinek működik. Nagyobb, jól felszerelt termekben szokott lenni. Nagyobb súly még nem kell neked egyből, mert kell egy átmozgató időszak. Majd később persze elengedhetetlen lesz a nagyobb súly, de az még odébb van. Addigra erősebb is leszel.
2015. júl. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is egyedül járok. Bőven elég a 70-80 kg. Legalábbis nekem.
2015. júl. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
bátyám 170kg al nyom, 6-os szériákat, van a fekvenyomó padon ilyen biztonsági rész, nem tudom a nevét, a lényeg, hogy a súly nem tud ráesni, mert ezek a karok, még a teste előtt megállítják a rudat... azt szoktam röhögni, hogy a 8-9. ismétlés után már nem tudja visszaakasztani, óvatosan végiggörgeti a testén a rudat, közben nagyokat nyög, mivel fáj, aztán kimászik alóla :D
2015. júl. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
8, nem tudom, hogy lett 6 :D
2015. júl. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
na, most közbeszólt, 2-es szériákat tol, csak én vagyok a hülye :D
2015. júl. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#6: Az szerintem erőkeret.
2015. júl. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát már egy ideje otthon próbálom magam erősítGETNI és pont emiatt gondoltam arra,hogy talán itt lenne az ideje konditerembejárni,ahol mondjuk lehetne 60kg-val legalább edzeni.Én nem 100kg okra gondoltam,nem tudom egyébként,hogy mennyit tudnék kinyomni... :)
2015. júl. 11. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!