Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Így is lehet fejlődni?

Így is lehet fejlődni?

Figyelt kérdés
Tömegelni szeretnék, úgy is lehet fejlődni, hogy ha nincs meg az elegendő fehérje bevitel? De a szénhidrát megvan.

2015. júl. 14. 17:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Én nem tudtam fejlődni úgy, de megprbálhatod. Minden ember más. Valaki fejlődik még 1/tskg fehérjével is. Nekem még a 2/tskg se elég, mert nekem minimum 2,3-2,5/tskg kell.
2015. júl. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy nehezen hízó vagyok. Ecto
2015. júl. 14. 18:05
 3/21 anonim ***** válasza:
mennyi fehérjét tudnál naponta bevinni?
2015. júl. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Kb. 1/tskg. Lehet néha kevesebb, több.
2015. júl. 14. 18:13
 5/21 anonim ***** válasza:
Egyél sokat. Ecto nem nagyon hízik.
2015. júl. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
78%

A fehérje egy kalap szärság.


Az egész fehérje-propagandát a táplálékkiegészítő iparág találta ki, méghozzá azért, hogy keresletet generáljanak a f0s termékeikre. Egyáltalán nincs szükséged 2g/tskg fehérjére, vagy 1g/fontra. Ez RENGETEG.

Mivel az emberek az étrendjükben ennyi kalóriát szentelnek a fehérjéknek, ezért nem marad "hely" a szénhidrátoknak, amikből az energiát nyerik a teremben, tehát fáradtak lesznek és nem tudnak koncentrálni. Ezzel megvan a kereslet az edzés előttire.


Senki nem látja ezt át? Az egyetlen dolog, amit kapsz a fehérjétől, az egy kis termikus-effekt (kissé megemelkedett hőtermelés), és egy szép kis placebó. Egyszerű propaganda az egész, ami behálóz és beledob ebbe az ördögi körbe.


74 kg-ról úgy tömegeltem fel 83-ra, hogy napi 100-120g fehérjét ettem, azt sem mindig húsból, hanem minden egyes fehérjét számolva (növényit, tejterméket, mindent). Az étrendem 60-65%-a szénhidrát volt, a többi része pedig zsír (és a zsír is még mindig nagyobb arányban volt jelen, mint a fehérje, már csak a hormontermelés felpörgetése és az emésztés lassításának érdekében is).


Tudod mi erre a bizonyíték? Vegetáriánus testépítők, vegetáriánus erőemelők, súlyemelők, stb., illetve én magam.


Hogy őszinte legyek, oda se figyelek a fehérjémre. Egyszerűen nem is számolom. Ha tömegelsz, és megeszed naponta a megfelelő mennyiségű barna rizst (vagy akármi mást, úgyis csak a kalória számít, ÉS hogy egészségesen egyél), akkor attól BŐVEN meglesz a szükséges fehérjéd (ha jól tudom 13-15g fehérje / 100g rizs, kb.(?)).


Itt jön képbe az egész "csak állati fehérje számít, haver". Erre tökéletes ellenpéldát szolgáltatnak még mindig az előbb említett sportolók. De ha valakinek ez nem elég, akkor menjünk megint marketing szempontok szerint:


Mit olcsóbb előállítani? 1 kg húst, vagy 1 kg barna rizst? Egyértelmű, hogy a hús lesz sokkal drágább (így te is csak drágán tudod megvenni), ezért a táplálékkiegészítő cégek elkezdik propagálni, hogy CSAK a hús számít, a többi fehérje nem. Ezért kurvära bajban leszel pénzügyileg, mert az átlag magyar embernek nincs pénze havi 30-40 kg húsra.

Mi jön képbe megint? Hát persze, hogy a fehérjeporok, amikkel tökéletesen kiegészítheted a fehérje "szükségleted", ami igazából marhára nem a szükségleted.


0.8g vagy 1g/tskg fehérjével megvan a MAXIMÁLIS fehérje, ami szükséges az izomépítéshez. Még egy példa, kicsit "broscience" jellegűbb: honnan van bizonyos lányoknak brutálisan jó segge, ha se nem edzenek, és még csak a kajára sem figyelnek oda túlzottan (=nincs meg a "2g/tskg" fehérje) ? :)

VAGY: hogyan képes izmot építeni egy egyszerű munkás (nem arról beszélek, hogy "bizony a parasztbácsi jóval erősebb mint az erőemelő, mer' ő húzza az igát), ha szarik az étrendjére, ráadásul valószínűleg még alkoholt is iszik?



Szóval javaslom, hogy szard le a fehérjét, egyél zsírt és szénhidrátot, és főleg szénhidrátot az össz. kalória fogyasztásodnak megfelelően (ha szálkásítasz, akkor -250 kcal, ha tömeget növelsz +250 kcal), és semmi bajod nem lesz. Sőt, a szénhidrátoktól több energiád lesz mint bármikor korábban, amíg ezzel a fehérjés hülyeséggel szórakoztál.

2015. júl. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Oké köszi. Komolyra fordítva a szót, ha jobban bele gondol az ember nem hülyeség amit írtál.

Akkor biztos fogok fejlődni így is, (remélhetőleg).

Hát igen, nem mindenki engedheti meg magának a drága fehérjéket, (ha már nincsen pénze az embernek rá akkor ne is csinalja azt amit akar...)

De azért az 1/tskg körüli feherje megvan, akkor remélem elég is.

A ch az meg oké.

2015. júl. 14. 18:36
 8/21 anonim ***** válasza:
Fogysz fejlődni. Nyilván többet eszel, edzel, így izommá fog alakulni. Ektoként inkább a ch-n van egyébként is a hangsúly.
2015. júl. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

nem győzöm ismételni magamat, de étrendnapló...

szépen vezeted az étrendedet és heti-két heti mérlegelések után változtratsz amin kell.

én rohadtul nem is számolok ilyen testtömeg szorzókkal... kiindulási alapnak megfelelő, de hosszútávon csak zsírosodni fogsz, vagy nem fejlődsz úgy, ahogy elvárnád, tökéletes eredmény étrendnaplóval lesz...

amúgy 1-1.3 gramm*testtömeg fehérje nekem is elég, és valóban van, akinek nem elég a 2sem... de ezt nem lehet előre megmondani, ahányan vagyunk annyiféle az anyagcserénk. Nem vagyok egy jay cutler, de a natural formám kezd egész szép lenni, ma határozottan észrevehetően méregettek a csajok a strandon, nekem ennyi elég...

186cm

91kg- ez még kicsit sok:) 85 a célom, de most előbb visszatömegelek 100ig, cheatelek :)

2015. júl. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Valaki sok Alphadestiny videot nézett
2015. júl. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!