Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Így is lehet fejlődni?

Így is lehet fejlődni?

Figyelt kérdés
Tömegelni szeretnék, úgy is lehet fejlődni, hogy ha nincs meg az elegendő fehérje bevitel? De a szénhidrát megvan.

2015. júl. 14. 17:50
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Százhúsz(kg) tegyél már képet magadrol :D ha akarsz
2015. júl. 14. 19:43
 12/21 anonim ***** válasza:
64%

Nem nagyon olvastam végig az a hosszú szrt, de azon megakadt a szemem, hogy kb szinte csak a szénhidrátot nyomod, hogy azt kell enni.


Megsúgom barátom, hogy a szénhidrátot a test azonnal zsírrá alakítja, amint telítettek az izmok glikogénraktárai. Épp ezért hízik a sok ződdzsambós figura, mert rengeteg a ch (cukor) bevitel. Szvsz baromság.



Kérdezőnek: ha ennyire nem tudod, vagy nem akarod "szabályszerűen", akkor csak annyira figyelj, hogy a bevitt kalória több legyen az elégetettnél minden nap. ~2-500 al, és akkor is fogsz fejlődni. Nem szárazon, nem a legoptimálisabban, de fogsz haladni.

2015. júl. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
70%

Akkor hízol, ha több a kalória mint amire szükséged van. Ennyi. Se a fehérjének, se a szénhidrátnak nincs hozzá semmi köze.


Az izmok 60-70%-a glikokén. Mond ez neked valamit? :)


Egyáltalán nem vagyok ektomorf, sőt, valahol endo és mezo között vagyok, és működik ez a szénhidrátos hozzáállás.

2015. júl. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom gyerekek, én nem számoltam semmit, ettem ahogy jól esett, aztán így is fejlődtem. Persze nem vajas kenyeret nyomtam, hanem tojást, húst, rizst, krumplit.
2015. júl. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az eddigi válaszaitok, nagyon sokat segítettek.
2015. júl. 14. 20:54
 16/21 anonim ***** válasza:
Fogsz így is fejlődni. Tömegelésnél a szénhidrát fontosabb, mint a fehérje. Én amikor tömgeltem nem figyeltem a fehérje bevitelre csak a szénhidrátra és fejlődtem.
2015. júl. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Hat ha eddig meg senki nem szedte szet a 6-os kommentet, akkor en jelentkezem a feladatra.


1. Napi 1,5-2g/tskg feherjet szoktak ajanlani tomegeleshez, erre mondod te, hogy a tapkieggyartok kitalacioja. 74kg-al te pont ebben a tartomanyban ettel es allitasod szerint fejlodtel. Ez volt az elso ongol. Figyelj jol, mert lesz meg.


2. Feltomegeltel 83kg-ra, ezt mint elmeleteid bizonyitekat tarod elenk, csak azt felejted el, hogy 9kg sulygyarapodast zserboval es tvzessel is el lehet erni 2 honap alatt, tehat semmi garancia arra, hogy akar egy g izmot is felszedtel volna.


3. Kezdokent nagyon konnyu fejlodni, az elso evben sokan attol is fejlodnek ha csak elmennek az edzoterem mellett. Nem kell se etrend, se edzesterv, lehet bohockodni, rangatni a sulyt ugyis lesz fejlodes. Aztan mikor ez elmulik ket lehetoseg van. Az egyik a kox a masik, hogy ugy hagyjak abba az edzest mintha el se kezdtek volna aztan eletuk vegeig meselik, hogy egyszer ki voltak pattintva mint Arnold csak meguntak, mert tul konnyu volt.

Aki naturalban meg 3-4-5 ev utan is akar fejlodni annak nagyon komolyan bele kell magat asnia a temaba rendesen kajalni, edzeni stb.


Irtal meg par baromsagot, de mar nem megyek vissza a valaszok koze azthiszem ennyivel is ravilagitottam arra, hogy nem vagy olyan okos mint azt hiszed es legfokeppen nem vagy okosabb mint az a par millio testepito a vilagon akik 1,5-2 g/tskg feherjevel tomegelnek.

2015. júl. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

#17:


Kedves idiótä barátom,


1., 74kg-san pont nem számoltam a fehérjét, sőt, később sem. Volt nap, mikor egyáltalán semmilyen "fehérjeforrást" nem ettem, csak szénhidrátot, és a szénhidrát mellett lévő fehérjétől fejlődtem. Az izmok 60%-a glikogén, mond ez neked valamit? 74×2 pedig sajnos nem 100-120, illetve azt sem állítottam, hogy minden egyes nap ennyi volt; ha ettem húst, akkor talán volt annyi, vagy akár több... a következő nap meg sokkal kevesebb, aztán meg akármennyi, mert mint mondtam, nem számoltam, nem is foglalkoztam vele. Nem tudatlanságból, hanem mert felesleges.


2., Ha számodra a tömegelés és a hízás ugyanazt jelenti, akkor nem értem mit keresel a "testépítés" kategóriában. :) Ez mindent elárul a magasszintű tudásodról.


3. Kezdőként 66 kg voltam. Nem értem miért pofázol olyan dolgokról, amikről fogalmad sincs. Konkrétan, hogy én mennyire meg mikor voltam kezdő. :) Sőt, azt is elárulom neked, hogy már több mint 5 éve volt, hogy először komolyan edzettem.



Amit leírtam, azokat saját magamon tapasztaltam. Sőt, képzeld el, most hogy szálkásítok, még mindig nem eszek 2g/tskg fehérjét, ráadásul a kalóriáim 60%-a megy szénhidrátból (a maradék 40 zsírból), ÉS nem veszítek egy gramm izmot sem, vagy erőt. Tudod mivel nem foglalkozok még? "Glikémiás index"-szel. Azért a gyökér logikádra való tekintettel megjegyezném még itt, hogy bizony; fogyok, és bizony; zsírból. Hogyan lehetséges ez, barátom? :)


Nem kell válaszolnod.

2015. júl. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Akkor hízol, ha több a kalória mint amire szükséged van. Ennyi. Se a fehérjének, se a szénhidrátnak nincs hozzá semmi köze.


Az izmok 60-70%-a glikokén. Mond ez neked valamit? :)


Egyáltalán nem vagyok ektomorf, sőt, valahol endo és mezo között vagyok, és működik ez a szénhidrátos hozzáállás."


óóóóó kedves tájékozatlan barátom, ennek nézz egy kicsit utána, mert nagyon súlyos téveszméid vannak táplálkozástudomány témában.


erről meg mesélj már még hogy az izom 60-70%a glikogén, mert ezt még nem hallottam :D

Meg akkor ez súlyban mennyi? ha száraz tömegem 40 kiló, akkor ~28-29 kg glikogén vagyok?

2015. júl. 20. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Egyetlen kérdés, baromállat:


A száraz súlyod 100%-a izom? Köszönöm szépen. Menjél vissza gondolkodni kicsit.

2015. júl. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!