Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az 5x5-ös edzéssel meddig...

Az 5x5-ös edzéssel meddig lehet fejlődni?

Figyelt kérdés
El lehet érni vele a genetikai maxomat?

2015. júl. 19. 20:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Igen te pl.

De vannak emberek (nem én) akik sokkal szivesebben edzenek úgy hogy bemennek és akkor "elpusztítják" a mellüket. Lehet valaki utálná azt hogy minden edzésen guggolni kell meg fekvenyomni nem lehet sokféle gyakorlatot csinálni.

És az eredmények attól jönnek ha konzisztens vagy. Ha egy olyan edzéstervet csinálsz amit utálsz akkor nem leszel konzisztens.

És egyébként vannak még olyan esetek mikor az osztott jobb haladóként.

Pl szálkásításhoz/testkomp változtatáshoz nagyon jol mukodo edzésterv a Martin Berkhan által alkalmazott Reverse Pyramid Training. De ezt népszerűsíti Greg O'Gallagher is aki. Kinobody youtube csatorna/weboldal tulajdonosa

2015. júl. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Na menjen a p*csába, aki lepontozott. 52% te meg dugulj el a mániáiddal. Van akinek nem fog bejönni a teljes testes, mert mondjuk nem tudja egy gyakorlattal megdolgoztatni magát. Mondjuk berakna egy tárogatást, mert le van maradva a melle. Most meg ne gyere azzal, hogy aki fekvenyomással nem tudja megdolgoztatni a mellét az nem tud fekvenyomni. Tudod van akinek szar genetikája van. Mondjuk nagy mellizma van, válla, meg csuklyája, de esetleg a karjával és a vádlijával gondok vannak. Itt jön be az osztott.
2015. júl. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Huh, van itt baj. Akkor én most egy idegen fajhoz tartozom, ha a teljesen szétosztott edzésterv és 3 gramm fehérje testsúlykilógrammonként jön be nekem?
2015. júl. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 - palilaci - ***** válasza:
Szerintem attol fogtok jol noni ha valtogatjatok 2 havonta az edzestervet es nem leragadtok egyfele modszernel.
2015. júl. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Mit értesz az alatt hogy jön be neked? Jobb a bedurranás?
2015. júl. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Szerintem meg attól ha kemény edzetek és jó technikával, a célizmot leterhelve. :D


Pár hetente én is variálok pár apróságot tapasztalatból.

2015. júl. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

#11:


Ha valaki egyszerűen az edzésért edz, az (szerintem hülye) nem értem miért aggódik a haladás miatt. Ha valakinek az jön be, hogy "elpusztítja a mellét", akkor pusztítsa, de az ilyeneket inkább azok közé sorolom, akik főként vagy nagyobb részt kedvtelésből edzenek, nem az eredményekért.


Osztott akkor lehet jobb, ha már 6-7 éve edzel, a genetikai határod közelében vagy, és már amúgy is csak havonta vagy pár havonta van bármiféle fejlődés. Akkor jobb lehet. Hangsúly a feltételesmódon.


#12:


Márpedig aki nem képes végrehajtani normálisan a fő gyakorlatokat, annak súlyzót se szabadna fognia. Aki nem tudja megdolgoztatni a mellizmát (vagy más célizmot) a fekvenyomással, az nem tud fekvenyomni. Ez nem vélemény, hanem tény.


békakrokk:


Azoknak a fehérjéknek nagy része feltehetően szénhidráttá alakul, így én pld. nem vennék "szénhidrátot" csirkemell vagy marhahús áron. De ez én vagyok.


Amiket írok, azok a nagy többségre igazak. Kivételek minden szabály alól vannak. Van aki teljesen egészséges tud maradni 6% testzsíron, de erre 10 emberből mondjuk 1, max 2 képes. Ez az 1-2 ember viszont afféle "statisztikai hiba", úgyhogy a többség informálásakor ezeket a példákat - nem csak itt, hanem az élet bármely más területén - csak megemlíteni szokás.


Az emberek 90%-ának nem szükséges 2g/tskg fehérje (elvagyok és tömegelek 0.8-cal), az osztott edzésterv viszont az előbb említett kivétellel mindenkinek csak időpazarlás.

2015. júl. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Én már edzek egy ideje, és nagyon jó a technikám is. Tudom hogy szénhidráttá alakul, de ha a szénhidrátot növelem zsírosodom, a telítet zsírbevitelem dettó. Ha meg nem növelek semmit, fél évig 1 deka izom sem jön rám. Hiába edzek mint az állat, ha meg kevesebbet edzek akkor meg visszafele fejlődök :D


Nehéz ez az egész egy idő után.

2015. júl. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A teljest test edések a kezdőknek valók, a haladó edzéstervek osztott edzésekből állnak, egy izomcsoport heti egyszer, vagy maximum kétszer kerül sorra, de az brutális intenzitással." Ez az általánosan elfogadott vélemény, pedig megtanulhattuk, hogy a testépítésben nincs egyetlen, mindenki számára bevált, és egyedüli módon hatásos módszer. Nincs ez másképp az edzésfelosztással sem.

Ezzel a módszerrel egy izomcsoportot heti 3 alkalommal minden gond nélkül meg tudsz edzeni. Ez az edzésgyakoriság, és az edzésintenzitás ilyen jellegű „csökkentése” (bár ez nem a legjobb szó egy kemény teljes test edzésre) nem csak akkor hasznos, ha pl brutális edzésperióduson vagy túl, és egy kis pihenőt szeretnél biztosítani a tested (és idegrendszered) számára, de diéta mellé is ideális. A teljes test edzés olyan sejtközi folyamatokat indít el, melyek az anyagcserédet az edzést követő 24-72 órában pörgésben tartják. Emellett a módszer kiválóan alkalmazható sérülések utáni rehabilitációs edzésekre is.


Bár most nyilván még mindig az járt a fejedben, hogy ez talán jó lesz kezdőbbek számára, meg oké, rehabra is, de a valóság az, hogy tömegnöveléshez is remekül alkalmazható haladó szinten is akár. Képzelj el egy gyorskorcsolyázót – ő sem úgy edz, hogy mondjuk hétfőn lealázza magát a pályán, és aztán pihen egy hetet. Napi mint nap nyüstöli magát a jégen – és mégis vastagszik, erősödik a lába. Minden edzése lépcsőzetesen az előzőre épül, épp olyan progresszíven, mint a súlyzós edzések esetében. Az edzésgyakoriság folyamatos stimulációt biztosít az izmoknak a fejlődéshez, de nem jelent akkora igénybevételt, ami egyhetes regenerálódást kívánna meg.


A teljes test edzések pontosan ugyanezen az elven működnek: a folyamatos, kiegyensúlyozott terhelés nyújtotta állandó stimulációnak köszönhetően növekednek izmaink, függetlenül attól, hogy kezdők vagy haladók vagyunk-e.

2015. aug. 4. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!