Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen szénhidrátforrások...

Milyen szénhidrátforrások telítik az embert a legjobban? Akár 4-5 órára normális adag mellett. )

Figyelt kérdés
Eddig rizst meg tésztát ettem, de ezeknél már a 3 óra múlva következő kajáig épphogy nem kezdtem el éhes lenni. Már-már várom a kajákat, pedig még csak nem is diétán vagyok, hanem tömegelek.
2015. júl. 21. 20:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
a fehérje és a zsír telítenek, a szénhidrátnak az egyik alap tulajdonsága, hogy inzulint termelsz miatta, ami miatt éhes leszel.
2015. júl. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ez nagyon emberfüggő. Sokakat a rostos meg a lassabb felszívódású jobban telít. A páromnak kb. tökmindegy, hogy gyors vagy lassú, csak sok legyen. A zab hol jobb az átlagnál, hol rosszabb. Úgyhogy még egy ember is nehezen igazodik ki önmagán, s e téren nagyon különbözünk...

Én pedig éhes leszek a szénhidráttól, ha az nem zöldség. Amikor még jóllaktam tésztával és rizzsel, akkor sem laktatott a krumpli és a kenyér. De van, aki egy vödör tészta után is éhes. Úgyhogy ki kell tapasztalni, mi lehet a megoldás.


Elméletben persze a szénhidrát laktat legkevésbé, a gyors pláne rövid távon, de az egyéni dolgok nem mindig ezt mutatják.

2015. júl. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az még eszembe jutott, hogy lehet, hogy nagyobb térfogat kellene, több zöldséggel.
2015. júl. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a zöldségek, engem legalábbis. Megeszek 30-40 deka csirkét vagy 8-10 tojást egy kisebb cukkinivel vagy nagyobb kígyó ubival, az képes 4-5 órára eltelíteni. A pillanatnyi teltségérzet jóval nagyobb ha teljes kiőrlésű kenyérrel, vagy fél kiló rizzsel tömöm teli magam, de 2-3 óra és elmúlik.
2015. júl. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Jól írják, menjen mellé több zsír/fehérje/rost.
2015. júl. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ja, meg minden kajálás előtt-után fél l víz. Ez legyen meg, sokat segít a telítésben. Előző voltam.
2015. júl. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A burgonya a legjobb. Nincs is rá magyarázat miért. De ha mostantol fott burgonyaval eszed a kajad akkor a jollakottsagerzes megmarad sokaig
2015. júl. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kipróbálom, hogyan reagál a szervezetem a több, akár kétszer annyi zöldségre, plusz 1 ek. olívaolajra étkezésenként.
2015. júl. 21. 21:28
 9/13 anonim ***** válasza:
Elobb probald ki hogy fott burgonyara valtasz
2015. júl. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Okés. Köszi a tanácsokat! :)
2015. júl. 21. 23:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!