Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Még így is keveset pihenek?

Még így is keveset pihenek?

Figyelt kérdés

18/F

Ez most hosszú lesz és konkrét, hozzáértők válaszát várom.

13 évesen kezdtem edzeni, az edzőm csinált nekem egy edzéstervet, hogy később egyedül is tudjak edzeni. Eme edzésterv alapján csináltam magamnak egy sajátot, A-B-C napokra osztva, ezt használom most is, kivéve a C-t (ami a lábazás), mert arra jelenleg nincs időm.

Így néz ki:

A: mell-hát-tricepsz

B: váll-csuklya-bicepsz

Heti 6-szor járok edzeni (vasárnap nem) úgy. hogy ezeket a napokat váltom egymás után hétfőtől szombatig. Harmadik hete megy ez így, nem érzek fáradékonyságot. Kérdésem, hogy még így is -hogy szét vannak osztva az izomcsoportok- így is kevés-e a pihenő? Délután járok edzeni, kb. napi két óra. Mellette tömegnövelőt szedek (190cm, 72kg). A rendszeres és helyes étkezés (anyagi okokból) nem a legmegfelelőbb, de szilárd kaja mindig van és próbálok minél több fehérjét bevinni edzés után (húsból: többnyire csirke). Azért írtam le ezeket, hogy lássátok, nem vagyok kezdő/tudatlan, ill. az "olvass utána, a google szerinted mire való?" kommentek elkerülése végett. Azzal is tisztában vagyok, hogy hátazáskor a bicepsz és vállazáskor a tricepsz is igénybe van véve, ugyanis nálam ezek különböző napokon vannak, de a kérdés pont emiatt is van, hogy tud-e eleget pihenni konkrétan a bicepszem és a tricepszem a hatékony fejlődéshez, egynapos "pihenővel", amikor a pihenőnapon is igénybe van véve. Még így is fennáll a túledzés veszélye? Ezzel -ha nem is teljes mértékben, de- megakadályozom az anabolizmust?

A válaszokat előre is köszönöm.



2015. júl. 30. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:

lol, nincs időd lábazni, de azért mellre meg a többi izomra van idő heti 3x..

nem lehet valami intenzív edzés, ha 2 naponta tudod csinálni..

nem leszólásból, de a leírtak alapján nekem te full kezdőnek tűnsz:D

2015. júl. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már akkor tudtam, hogy érkezni fog egy ilyen válasz, amikor leírtam azt a részt. De akkor inkább úgy fogalmazok, hogy jelenleg nem áll módomban lábra edzeni, a felsőtestet részesítem előnyben. A kérdésre viszont nem sikerült válaszolnod.
2015. júl. 30. 16:16
 3/8 anonim ***** válasza:
mit vársz? hülye kérdésre, hülye válasz...
2015. júl. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első, ez egy egész testes edzésnek tűnik, nekem jobban bejött mint a 3-4 fele osztott.

Kérdező, amég csinálod azokat amit leírtál, guggolj, lábtolózz. A napon lenyomsz 3-4 sorozattal egy mell gyakorlatot, guggolsz egy sorozatot, majd kövi mell vagy hát. Utána megint guggolsz egy sorozatot. Így edzés közben 5-6 sorozat guggolás simán "elfogy" pihenő időkben. B napon ugyan ez, csak lábtolóval. Ha csinálsz 4 sorozat guggolást A napon, 4 lábtolót B napon, a héten meg lesz 24 sorozatod lábra. Ennél több nem is kell. :)

2015. júl. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Valaki válaszoljon a kérdésemre! :(
2015. júl. 30. 23:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Olvasd el a Sárga kapszula könyvet. Csak 110 oldal. Lényegretörő. Kaja,edzés,pihenés minden benne van.


20 oldalt nyomj le. Ha nem érdekel a te dolgod,de addig olvasd el minimum. Abban enne van már a regenerálódás részből is egy kevés.

2015. aug. 4. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem pihensz keveset.
2015. aug. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. aug. 8. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!