Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testsúlyos edzés! Tippek?...

Testsúlyos edzés! Tippek? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Élnézést, hogy nem fejtettem ki a főkérdésben, de akkor most ezt itt meg is teszem.

Kb 3 hónapja edzem testsúllyal, (jelenleg heti 6x, a gyakorlatokat hetente kétszer ismételve). A kérdésem a következő; ha csak fele ennyit edzenék(tehát csak heti 3x) akkor lehetséges, hogy javulna a teljesítményem? Úgy értem, hogy az izmoknak több ideje lenne regenerálódni és talán megeshet, hogy a kevesebb néha több?


Nektek van valami tapasztalatotok erről?



2015. aug. 2. 10:16
 1/3 anonim válasza:

Igen, határozottan tud több is lenni.

Bár attól függ, mi a célod.

Ha erőnövelés, vagy izomépítés, akkor heti 3-4 edzésnél ne menj feljebb, viszont az edzéseket maxold ki.

Ha heti 5-6-szor edzel, akkor kevesebb idő marad a regenerálódásra, és állóképességben brutálisat fejlődsz, ami rendkívül fontos is tud lenni, de ha nem ez a cél, akkor mindenképp csökkents az edzésszámon.

2015. aug. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól függ,mert ha vesszük a húzódzkodást ahol a testsúlyod 100%ával dolgozol és tudsz belőle mondjuk 5x10et.Ahhoz hogy ezt megtartsd legalább heti 2x kell csinálnod,ha fejlődni akarsz benne akkor heti 3x,vagy akár heti 5x.Ha csak heti 1x húzódzkodnál elkezdenél szépen visszagyengülni és örülhetnél ha megy az 5x7-8 az 5x10 helyett.Az ismétlésszámok és a gyakorlat csak példák,de érvényesek minden olyan gyakorlatra ahol a testsúlyod 100%át használod.

A heti 1/izomcsoport előnye,hogy több gyakorlattal tudod a végsőkig szétbombázni,több idő van a regenerálódásra és nagyobb is lesz az izomkerület de nem leszel olyan erős az adott gyakorlatban.

2015. aug. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat.:)

Akkor szerintem most mindenképp kipróbálom a kevesebb edzést és majd meglátom mi lesz az eredmény.:)

2015. aug. 2. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!