Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Street workoutban jártasabbakt...

Street workoutban jártasabbaktól kérdeznem: az egykezes húzódzkodást mennyi idő alatt tudom elérni?

Figyelt kérdés

Jelenlegi szintem:

- 14 húzódzkodás

- egykezes tartás, felső pozíció: 10-20 mp

- egyik kéz + másik kéz egy ujja: 3 húzódzkodás


Mennyi időre van még szükségem?



2015. aug. 2. 10:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A fél-egykezesből juss el 2x15-ig, aztán onnan lehet tovább gondolkodni. Sima húzódzkodásnál tehetsz magadra súlyt is.
2015. aug. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
lehet, hogy soha... mik vagyunk mi jósok?
2015. aug. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1#

Sajnos az általad ajánlott edzésmódszer egyik komoly hibája, hogy nagy energia az állóképességre megy el.

Ha erőfejlesztés a célod, akkor max 5 ismétlésszámig érdemes elmenni egy adott gyakorlatban. Azért köszönöm tanácsod:)


2# ha nem tudsz válaszolni, nem muszáj, senki nem kényszerít:D A lényeg, hogy ha értenél a témához, meg tudnád határozni az időt, amire szükségem lenne, azonban közben rájöttem már, itt a gyk-n nem fogok találni hozzáértőket.

2015. aug. 2. 12:38
 4/13 anonim ***** válasza:

Én régebben amikor edzettem meg tudtam csinálni, kb 2 hónap kellett hozzá. Ami sokat segít, hogy ha nincs rajtad zsír, de izom se sok :D

Pár naponta de inkább hetente csináltam húzódzkodó edzéseket, váltogattam a széles és szűk fogást, általában kb 10x10 húzódzkodást csináltam, illetve néha súllyal kevesebbet, bár azt nem tudom minek. Ilyen egykezes variációkkal nem szórakoztam, egyszer gondoltam egyet és kipróbáltam az egykezest és egész könnyen ment bár nagyon fárasztó.

Súllyokkal edzve (nem úgy, hogy magadra aggatod hanem teremben) amúgy sokkal gyorsabban és szebben lehet fejlődni és ha szálkás vagy úgyis menni fog az egykezes húzó, ha ez minden vágyad.

Mint írtam, az ilyen megtartom magam meg félig leengedem, ilyenekkel kár szórakozni szerintem. Edzeni kell.

2015. aug. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsot, de annyi jártasságom van a témában, hogy könnyen meg tudom cáfolni az általad felvázolt módszer nagyobb hatékonyságát, viszont annak örülök, ha neked elég volt 2 hónap (csak mikortól számítva? Mert ez a nem mindegy:D)

Egyébként kb 2-3 hónap lesz nekem is, ha nem lövök nagyon mellé.

2015. aug. 2. 13:04
 6/13 A kérdező kommentje:
Egyébként 72 kiló vagyok, elég alacsony testzsírszázalékkal, szóval egész korrekt a testem, ami gond, hogy a lábam elég brutál erős, így sokat levesz a teljesítményből, bár nem zavar, legalább komplex a testem.
2015. aug. 2. 13:05
 7/13 anonim ***** válasza:

" ha értenél a témához, meg tudnád határozni az időt"


ebből a kijelentésből látszik, hogy nálad sokkal jobban értek a témához... és mint már ajánlottam, fordulj egy jóshoz...

mindannyian különbözőek vagyunk, rólad semmit nem tudunk... van, aki soha nem lesz képes rá, és van, aki 2 hónap alatt eléri...

2015. aug. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

" annyi jártasságom van a témában, hogy könnyen meg tudom cáfolni az általad felvázolt módszer nagyobb hatékonyságát,"


ember, 14 húzódzkodást tudsz csinálni, ez kb bármelyik általános iskolás gyerekről elmondható... ezt nevezem... ez már jártasság...

2015. aug. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Ha erőfejlesztés a célod, akkor max 5 ismétlésszámig érdemes elmenni egy adott gyakorlatban."...


látszik, hogy olvasgattál ezt azt... de az az eredménye, hogy egy nagy katyvasz van a fejedben... az erőemelő edzést hogy a frászba kevered az egykezes húzódzkodás témájába? van fogalmad hány erőemelő tud 1kezes húzódzkodást??? elárulom neked közelít a számuk a nullához...

2015. aug. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Persze, az erő alacsony ismétlésnél jön. De nem árt többet csinálni, mint öt. De írtam, hogy tegyél magadra súlyt. Akkor ha akarsz, maradj öt alatt, mondjuk csinálj 10x3 ismétlést és mindig nehezítsd, amikor már könnyű.
2015. aug. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!