Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan hozzam egy szintre az...

Hogyan hozzam egy szintre az elhanyagolt lábamat a felsőtestemmel?

Figyelt kérdés

Saját testsúllyal edzek már több mint fél éve, és sajnos elhanyagoltam a lábamat. Sikerült a felsőtestemet valamilyen szinten megerősíteni, de pálcika lábaim vannak. Hogy tudnám egy szintre hozni a lábaimat a felsőtestemmel?

Csináljak olyat, hogy egy hónapig csak lábra gyúrok és még párszor egy full body traininget a szint fenntartásért? Ez jó ötlet, vagy inkább csak iktassak be a rendes edzésembe egy kemény láb edzést?



2015. aug. 2. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Kezdj el sulyzokkal edzeni ra heti 2-3x 5x5 guggolas
2015. aug. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Eddzél mindenre. Guggolás, kitörés (sima, sétálós, fordított), vádli lépcsőn.


Előfordulhat, hogy nem megy helyesen a guggolás. A térded nem megy a lábfejed vonala elé, a hátad végig egyenes, a sarkad pedig végig lent marad a padlón. Így néz ki egy szabályos guggolás. Ha nem megy, csinálj boka-, és csípőmobilizációs gyakorlatokat, valamint érdemes farizomaktiváló gyakorlatokat, mert valószínűleg a farizmok inaktívak. Guggolásnál minél több izomnak kéne dolgoznia.


Szoktak sokan egylábas guggolást végezni, de amíg a sima nem megy szabályosan, addig felesleges erőltetni.


Kitörésnél is figyelj arra, hogy ne kerüljön a lábfejed vonala elé a térded, mert hosszútávon túlnyúlnak a térdet stabilizáló szalagok. Szerintem érdemes az ízület kiakasztását is kerülni, bár az akkor tud megterhelő lenni, ha van súly is.


Vádlinál pedig arra kell figyelni, hogy ne az Achilles-ín elasztikus erejét kihasználva rugózz, hanem az alsó és a felső holdponton is állj meg, szép lassan nyújtsd meg az izmot, de nem kell szarrá nyújtani, majd robbanékonyan állj lábujjhegyre és így tovább.


Biztos van még valami lábgyakorlat a Street Workoutban, de nem vagyok jártas, de szerintem ezeken alapulnak.

2015. aug. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! Rengeteg könyvet olvastam edzésekről, és lábaztam is már sokszor életemben csak az a problémám, hogy nem elég keményen és sokszor halogattam...fél év alatt szerintem 10nél több lábedzésem tuti nem volt. De még annyi se... Csak érdekelne, hogy hogyan helyesebb csinálni? Ha most rászánnék egy hónapot a lábamra, vagy csak szimplán építsem be az edzésembe? Így is úgy is beépítem az edzésembe, csak előtte érdemes-e egy hónapot erre áldozni?
2015. aug. 2. 21:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondtam, eddzél mindenre.
2015. aug. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
[link] kezdj el olvasni ezen mindent meg találsz mit hogyan kell stb.
2015. aug. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mintha magamat látnám, mármint a kérdés. :D

Nekem is ugyan ilyen problémám van, ne hagyd abba a testedzést, semmi értelme. :D Edz lábra is azt annyi. :D Nem kell annyira megijedni emiatt szerintem. :D

2015. okt. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!