Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy állítanátok ezt az...

Hogy állítanátok ezt az edzést össze?

Figyelt kérdés
Guggolás, felhúzás, fekvenyomás, húzódzkodás(súllyal),döntött törzsű evezés, tolódzkodás(súllyal, fej fölé nyomás, álló vádli, csuklya rúddal. Kérdésem az lenne hogy milyen napokra osztanátok le, ha erő és izomtömeg növelés a célom? A,B,A,B,A.... vagy több féle edzés nap? Továbbá kellene ezek mellé bicepsz,tricepsz gyakorlat? Nem vagyok kezdő, kb. 3 éve edzem ideig saját testsúllyal, aztán áttértem súlyzós edzésre, viszont az erő nem igazán jött az izommal együtt. Ezért szeretnék egy edzéstervet alapgyakorlatokból. Válaszokat köszönöm.

2015. aug. 14. 15:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Erő vagy izom a cél?
2015. aug. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mostantól ezt is ajánlom elolvasásra: [link]
2015. aug. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nyomó, húzó és lábnap. Magamnak mondjuk így raknám össze. Karod le van maradva?
2015. aug. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kissé igen.
2015. aug. 14. 20:16
 5/11 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok kezdo"

Ha nem megy 5 ismetles 100 kg fekvenyomasba, 140 kg guggolasba es 180 kg felhuzasba akkor bizony kezdo vagy.

De egyebkent van egy ilyen program ami maximalis izomnovekedesre van es azok a gyakorlatok vannak benne.

ICF 5x5

A nap

Guggolás 5x5

Felvenyomas 5x5

Dontott torzsu evezes 5x5

Vallvonogatas 3x8

Huzodszkodas szuken sullyal 3x6-8

Tricepszezes fekve 3x8

Kábeles haspres 3x10

Hiperhajlitas 2x10


B nap

Guggolas 5x5

Fej fole nyomas 5x5

Felhuzas 1x5

Dontott torzsu evezes 5x5 (10%-al kisebb sullyal)

Tolodszkodas sullyal 3x6-8

Bicepszhajlitas ruddal 3x8

Kabeles haspres 3x10

2015. aug. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha tevedtem, es erosebb vagy a leirtaknal akkor bocsanat irok egy masik programot
2015. aug. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A push-pull-leg nem elég jó.


Teljes test, amit az előttem szóló írt. Az edzésterv amit leírt tökéletes, ha nincsenek meg azok a számok, amiket említett (mert akkor kezdő vagy).


Ha megvannak, akkor mehet pld. a Texas Method, vagy Bulgarian Method, vagy ha értesz hozzá eléggé, akkor egy saját periodizált edzésterv a gyakorlatok váltogatásával.

2015. aug. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A kezdőséget úgy értettem hogy van tapasztalatom és tudom a gyakorlatok helyes kivitelezését, éppen ezért is mondtam hogy az erőm nincs rendben. Köszönöm a válaszokat.
2015. aug. 14. 22:00
 9/11 anonim ***** válasza:
A "kezdőséget" csak ezekben a súlyokban mérik. Aki kivitelezni se tudja a gyakorlatot, az még kezdőnek se számít. :D
2015. aug. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem, Köszi. Megcélzom őket.
2015. aug. 14. 23:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!