Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Naturálként miért jobb a...

Naturálként miért jobb a teljes testes edzés az osztottól?

Figyelt kérdés
2015. aug. 17. 16:41
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
50%

Az osztott edzéstervek megjelenése egybeesik a szteroid-korszak kezdetével (mivel az osztott edzésterv a szteroidok "következménye"...). Anabolikus szteroidokkal fenn lehet tartani a megemelkedett fehérjeszintézist heti 1 edzéssel is, és mivel ez így van, mehet heti 1 edzésen balls-to-the-walls 1000 gyakorlat, hogy minden utolsó kis izomrost dolgozzon.


Ugyanazt, vagy legalábbis nagyon hasonló hatást érnek el ezzel, mint a heti 3 teljes test edzéssel. Így már nem szükséges a teljes test edzés, mivel a cucc hozza annak minden pozitívumát.


Egy 3×10-es sorozattal az izomnövekedésed 90%-át lefedted. A maradék gyakorlatokkal a maradék 10%-nak x%-át fogod még hozni (szó szerint, számolhatod, hogy mennyire minimális 10%-nak a valahány apró kis %-a, mondjuk gyakorlatonként 1-2%). Ez cucc nélkül egyszerű időpocsékolás, cuccal viszont inkább nevezhető "kimaxolásnak" (bár még cuccal sincs igazán értelme, de ez már csak a VÉLEMÉNYEM :D).


Népszerű volt régebben egy kutatás, miszerint a cucctól megemelkedett fehérjeszintézis miatt a test sokkal több fehérje beépítésére képes. Ezért ma minden naturál és fiatal kezdőknek szánt könyvben 20-as betűmérettel háromszor aláhúzva találod, hogy LEGALÁBB 2g/tskg fehérje szükséges neked ahhoz, hogy egy KICSIT fejlődjél.


Ez naturálokra már akkor sem volt igaz... aztán nem régiben kiderült, hogy kokszosoknak sem kell annyi fehérje. :D Kokszosoknak is elég 1.2g/tskg a maximális izomnövekedés eléréséhez... cucc nélkül pedig a 0.8g/tskg bőven elég.


Aztán szépen jöttek a tápkieg. cégek, és kihasználták ezt az előbbi hazugságot, sőt támogatni kezdték: ha szükséges a LEGALÁBB 2g/tskg fehérje, és az átlag polgár nem tud megvenni annyi húst, akkor gyártunk fehérje port! Nem számít, hogy eleve nincs szükséged annyi fehérjére még cuccal sem, ráadásul ez a mocskos magas fehérje bevitel nagy része szénhidráttá alakul át a testedben, mert a testednek NEM KELL ennyi... szóval tulajdonképpen szénhidrátot veszel magadnak mondjuk marhahús, vagy lazac árban. De még a csirke ára is sok - személy szerint, nekem - szénhidrátért.


Plusz, a testeden lévő izomzatodnak a 60%-a glikogén, ami nem más, mint szénhidrát. Ha van X kalória kereted, és abból 25-30%-ot fehérjéknek szentelsz (ami a soppbilder meg a tápkieg cégek szerint a MINIMUM), akkor már csak 70%-od marad szétosztani a két LEGFONTOSABB makrotápanyag között.


Plusz, ha tényleg igazi bro vagy, és tolod a fehérjét ezerrel, akkor "nem marad hely" a megfelelő mennyiségű szénhidrátnak (kifejezetten szálkásításnál probléma), ami az energiádat szolgáltatja. Tehát fáradt leszel, és már meg is van a kereslet az edzés előtti hülyeségekre. Ezek legalább működnek, de milyen áron? Kiégetik a központi idegrendszered a picsäba, ami több kihagyást fog jelenteni... kihagyásokkal meg ugye nem fejlődsz, és nem is éred el a céljaidat, ami jó... persze nem neked, hanem a tápkieg cégnek, mert továbbra is meg fogod venni a szarokat, amiket kinyom.


Ugyanígy a többi tápkieggel. Még a kreatinnal is. Vicces már csak a feltételezés is: "igen haver, full naturál vagyok, csak ilyen tápkiegeket szedek, ami azért mégsem szteroid, de azért valamivel mégis csak több, mintha nem lenne"...

Egyrészt nem több, másrészt a fehérjeport és az anabolikus gyógyszereket is egy laborban gyártják, és az egyetlen különbség, hogy az anabolikus gyógyszerek legalább működnek, és sok esetben olcsóbban kijössz velük és jobb eredményeket érsz el. :D


Sok dolog van még, de holnap 5:30-kor kelek sprintelni, úgyhogy ezt itt most félbevágom és befejezem.

2015. aug. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 Szergej55 ***** válasza:
Van, amivel tudnék vitatkozni, de nem akarok és nem is fogok, mert hitvitába mennénk bele, szóval jó futást reggel, aztán hagyjuk egymást békén ezzel a témával a jövőben!
2015. aug. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:

Belinkelted Arnoldot, akiről köztudott, hogy osztott edzéstervet követett és követ most is.


Ennyit a "tudományos tény" alátámasztásáról...

2015. aug. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:

#23


Sajnos az ilyen szint idiotizmuson semmi sem fog segíteni. Fogalmad sincsen Arnoldról (sem), és mégis róla pofázol. :D Hogy vegyen így bárki komolyan téged? Csak egy idióta vagy... menjél, gyilkold le a bicepszed. :D

2015. aug. 18. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
szintű*
2015. aug. 18. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
51%

Azért érdekes, hogy alig esznek, nem fejlődnek aztán jönnek picsogni, hogy miért nem fejlődnek... Aki meg hallgat ránk és elkezd enni, az meg hírtelen elkezd fejlődni... Akkor jön 51% leugat mindenkit, elmondja, hogy nem kell enni úgy is lehet fejlődni, összezavar mindenkot, aki meg hallgat rá, egy hónap két hónap mulva meg jön picsogni, hogy moért nem fejlődik... Szóval jah... Nyílván hülyeség katonásan 2*es testtömeg fehérjét enni, de kiindulási alapnak tökéletes... Az én 10 éves tapasztalatom szerint rohadtul nem elég 0.8*os fehérje...

Ez az osztott edzés, vagy teljes test edzés pedig kb olyan vita, mint a canon vagy nikon...

Ameddig nem tudjuk milyen osztott edzésről és milyen teljestest edzésről beszélünk, addig csak kakidobálózó hitvita...

2015. aug. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
50%

#26


Egyetlen mondatomat idézd, ahol azt mondtam, hogy nem kell enni. Csak egyet. Egyetlen egyet. I dare you, double dare you motherfucker! :D


Még a fehérjéhez: Hogy lehet, hogy személy szerint én 0.8 fehérjén több, mint 15 kg izmot - nem csak kilót, hanem IZMOT - szedtem fel? Ráadásul úgy, hogy nem is testépítéssel szarakodtam, hanem elsődlegesen csak erővel. Teljes test edzéssel full kezdőként, kövéren és tökéletesen edzetlenül 8 hónap alatt 100kg×5 fekvenyomás, 3. hónap végén 120kg×5 deadlift és 80kg guggolás.


Kis kontrasztként: vannak emberek, akik évekig edzenek 100kg-s fekvenyomásért, és a max amit nyomnak az 110-120kg-nál kifúj 1-3 ismétlésen. :D Az átlag ember az átlag edzéstervvel és magas fehérjés gyökérséggel nem guggol 100-120 kg-nál többel... a deadlift-et meg sem említem, ugyanis erőemelő körökön kívül egyetlen magyar embert sem láttam még, aki tudta volna, hogy mit csinál és képes helyesen végrehajtani akár súly nélkül a gyakorlatot...


Ugyanakkor a 0.8-at sem én találtam ki, bármilyen hihetetlen. Tudod kik találták ki? Azok az emberek, akiknek millió dolláros befektetése van abban, hogy az amerikai foci csapata éppen győz vagy veszít, így mondhatni igencsak érdekük, hogy a srácok jól tápláltak legyenek. :D És igen, az említett focisták bizony erőemelő és súlyemelő edzéseket követnek, tehát igencsak súlyokkal edzenek.


Vagy itt van még valami, hogy lásd mennyire "számít" a fehérje:

61 férfi, 19-től 25 éves korig részt vett egy kutatáson, ami elsősorban az izomnövekedésről szólt, illetve gyógyszer-tesztről. EGYÁLTALÁN NEM EDZETTEK SEMMIT! 0.8g fehérjével etették őket egy kiegyensúlyozott étrenden belül (volt akinél ez is minimális izomnövekedést eredményezett, feltehetően a fiatalabb, alapból nagyobb tesztoszteron szinttel rendelkezőknél), illetve egy későbbi fázisban elkezdtek nekik gyógyszertári tisztaságú, valódi tesztoszteront injekciózni (így a tesztoszteron szintjük 5-6-szorosa lett egy átlag férfiénak). 20 hét alatt 18 font izmot építettek. Magyarra fordítva: majdnem minden.egyes.héten. kb. fél kiló izmot építettek, edzés nélkül, "ajánlott fehérje" nélkül. Ennyit a fehérjéről. :D


Az osztott vagy teljes test edzés vitája pedig valóban értelmetlen, hiszen egyértelműnek kellene legyen. Egyszerűen nem tudsz okot mondani, hogy miért éri meg az osztott edzésterv. Egyetlen ok sincsen rá. Nulla. Semmi. :D

Ráadásul mivel ez volt évezredekig a követett edzésforma, szerintem az osztott edzésterves marháknak kellene magyarázkodnia afelől, hogy miért éri meg osztottat követni, és nem fordítva... csak persze ők nem fognak, hiszen már rég átmosta az agyukat a soppbilder, a bádibilding.kom, a tápkieg. cégek, a "naturál versenyzők", meg a Józsi a teremből, akinek bejött az élet. :D


Innentől kezdve ez a vita csak bizonyos osztott edzéstervet követő emberek korlátoltságának köszönhetően állhat fenn. Ráadásul úgy, hogy egyetlen érvetek sincsen, ami megállna a lábán.

Hogy hozzak én is metaforát; harcban ezt neveznék ellenállás nélküli mészárlásnak... persze nem lehet legyőzni azt, aki nem elég okos ahhoz, hogy lássa, hogy veszített. Az ilyen típusú emberek azok, akik csak az erőszakból, vagy valami más erős érzelmekre hatásból értenek. :D

2015. aug. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
43%

Itt egy érv:

Ha felső testtel kezdesz, alig lesz energiád lábra... Ha lábbal kezdesz alig lesz erő felsőtestre... Egyszerü halandó nem tud tisztességesen leedzeni teljes testre...

2015. aug. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
50%
Ez nem érv, hanem kifogás. Én érvet kértem. ;)
2015. aug. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

Ez egy érv volt...

Le merném fogadni, hogy pont olyan vagy, mint táplálkozás harcművész volt itt 2-3 éve... Osztod az észt testépítésről, de ha egyszer valaki rájön ki vagy, kiderül, hogy vaságyastól nem vagy 40kg...

2015. aug. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!