Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Naturálként miért jobb a...

Naturálként miért jobb a teljes testes edzés az osztottól?

Figyelt kérdés
2015. aug. 17. 16:41
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:

A hasznosításnál többet nincs értelme adni, csak lehetetlen kiszámolni, hogy éppen aznap mekkora az a szám. A 0.8-at szokták mondani az izomépítés maximalizálásához szükségesnek, illetve ha valaki tényleg biztosra akar menni, akkor 1g/tskg-mal már semmi baja nem lesz. A többi csak overkilling.


/Nem teljesen ide tartozik, de; a többi sportnál ill. erőedzésnél talán azért lehet alacsonyabb a sérülési ráta, mert nem Lego Man-ként edzik a testüket, így a születésükkor meglévőkön kívül nem nagyon fejlesztenek egyéb izom egyenlőtlenségeket (muscle imbalance / muscle virus), illetve ennek is van egy szálkásítási/kajálós aspektusa is, hiszen a sérülésveszély megemelkedik testépítésben szálkásításkor, ami véleményem szerint erősen összefüggésbe hozható az alacsony szénhidráttal. Plusz egyik másik sportnál sem fontos annyira az étrend - és így a 2g/tskg fehérje -, mint testépítésben./


A rögbiseken - mondjuk amerikai átlag csapatban, ahol még nem használnak gyógyszereket - elég izomzat van ahhoz képest, amennyit egy átlag ember gyógyszerek nélkül elérhet. Az "elég" alatt azt értem, hogy kutatási szempontból alkalmas/releváns, és az átlag ember szemének is tetsző (hiszen ezeken az embereken van annyi izom, mint egy naturál testépítőn, csak többnyire nem szálkásak). Plusz, emellett testépítéshez többé-kevésbé hasonló sportágakat űznek: súlyemelés, erőemelés, illetve néhány testépítő kiegészítő gyakorlat illetve többfajta kardió. Tulajdonképpen "powerbuilding".


"3. Köztem biztos nem, ezt felejtsd el. Én már csak gondosan vezetett étrend és edzésnaplóval tudok akárhova is előre fejlődni nemhogy milka trüffellel. "


Tudtommal versenyző vagy (nem tudom biztosra), így elvárható az ilyen szintű odafigyelés. Más, átlag embereknél viszont az a +0.5, 1 vagy 2% plusz nem fogja megérni azt az időt, amit eltölt a napi kajája leírogatásával, telefonba pötyögésével, makrókkal való szarakodással. Színpadon viszont ez a fél százalék lehet a döntő különbség. Ha valaki "egészségesen" és kiegyensúlyozottan ( = van "jó" szénhidrát, zsír és fehérje) kajál, a kalóriáinak megfelelően, akkor eredményeket fog elérni.


Nem azt mondtam, hogy egyáltalán nincs haszna a makró számolásnak, hanem hogy ez a haszon annyira minimális, hogy az átlag embernek, aki egészségesen eszik és nem akar versenyezni, nem éri meg az idejét, energiáját (/papírját, tintáját).


És ez az elmélet rengeteg mindenre igaz, amit a hivatalos testépítő fórumok nyomnak. Ilyen kis nüansznyi hülyeségekre pazarolják az emberek az idejüket és pénzüket, amik észrevehetetlen javulást eredményeznek... mellette pedig heti 5 napos bontásban edzenek (vagy, értsd: szarul edzenek, rossz edzéstervet követnek), szétfőzik az agyukat edzés előttikkel (heti 5 × 2-300mg koffein + 3-4-5 egyéb stimuláns + reggeli kávé + szálkásításkor zsírégetők) és nem alszanak eleget, holott ezek legalább a fizikumod 90%-áért felelős tényezők.


Helyette befektetnek tesztoszteron fokozóba, azon gondolkoznak hogy mi lenne, ha 10 grammal megemelnék a fehérjét, vagy ha fél órával később/hamarabb ennének, és azon remegnek edzés után ahogy lenyomták az utolsó ismétlést, hogy "ÚRISTEN, HOL VAN A BCAA, GLUTAMIN, IZOLÁTUM, WAXY MAZE, KREATIN, LÓFASZMÁTRIX, HÁT ELVESZÍTEM AZ ÖSSZES IZMOMAT!".


Ilyen hülyeségek helyett sokkal jelentősebb "pluszt" érhetnének el, ha fél órával többet aludnának, vagy edzés után lefeküdnének egy órára, vagy javítanának a gyakorlatok formáján, növelnék a munka-kapacitásukat, végeznének corrective stretching-et és/vagy dinamikus jógát és megtanulnának lélegezni.


Még ha tudományosan igazolható is ez vagy az az elmélet a testépítő dogmákból, az igazoltaknak a 99%-a nem érvényes vagy jelentéktelen előnyökkel bír a hobbisták számára, a kezdőknek pedig egyenesen lényegtelen.


Az utolsó bekezdésed utolsó két mondatán kívül egyetértek azzal a bekezdéssel (éljen az inzulin lefekvés előtt :'D).

2015. aug. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
A szénhidrát miatti szerotonin kibocsájtás miatt jobban lehet aludni.
2015. aug. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!