Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha egy izmot heti egyszer...

Ha egy izmot heti egyszer edzünk, akkor valaki miért szokta heti háromszor? Hogy tud regenerálódni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl a teljes testes edzésre. Hétfőn, szerdán, pénteken hogy tud mindenre edzeni? Nem edzi túl magát?
2015. aug. 22. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:

aki heti 1x edz egy izmot annak is befejezik az izmai a novekedést max 48 ora utan.

Mindenki izmai tudnak regeneralodni teljes testtel. Max mentalisan nem, de akkor az edzesterven kell valtoztatni nem a leosztásán

2015. aug. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Titusztitusz ***** válasza:
Mindenkinek a szervezete más és más...NEM LEHET mindenkire ideális edzéstervet készíteni, és ajánlani sem...Van olyan aki csak a napi rendszerességü edzéstöl fejlődik, és van olyan akinek elég a heti egyszeri edzés is...Van olyan akinek az egyszeri több órás edzés jön be, és van akinek a részletekre bontott...És így tovább, így tovább...A lényeg az az, hogy MEGTALÁLD AZT AZ EDZÉSTERVET, ami NEKED ideális...A többiek edzéstervével meg NE FOGLALKOZZ...Mivel ami ideális NEKIK, az korántsem biztos hogy ideális NEKED...
2015. aug. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azert ember és ember szervezete nem tér el ennyire.
2015. aug. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Titusztitusz ***** válasza:
Nekem több évtizedes tapasztalatom az, hogy bizony eltérő minden ember szervezete, és eltérő az is, hogy kinek a szervezete miként reagál ugyanarra az edzésformára...Ha valaki úgy érzi, hogy neki mások a tapasztalatai, ám legyen neki, ő gondolja úgy...Semmi probléma...Nem kötelező mindig mindenkinek egyetértenie mindenben...
2015. aug. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A heti egyszeri edzés tulajdonképpen nem előnyös naturálban, azt a nem naturál versenyztők alkalmazzák, mert ők valóban annyira intenzíven tudnak edzeni, hogy reális lehet egy hétig pihentetni az adott izomcsoportot, plusz ők fokozzák a fehérjeszintézist koksszal. Naturálban heti kétszer a legérdemesebb megedzeni egy izmot, de ezt én sem így csinálom, egész egyszerűen, mert nincs rá időm. Heti három edzésnél meg szerintem jobb minden izmot egyszer megedzeni, mint teljes testes edzést csinálni. Ez nem biztos, hogy a legjobb, de akkor már biztosra megyek és próbálok koncentráltan edzeni, teljes testesnél úgy érzem, nem tudnék elég figyelmet fordítani mindenre. Bár meg lehet próbálni a HST-t. Kinek mi jön be. (És most nem arról beszélek, hogy kinek mi használ, de az is tényező.)
2015. aug. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ugye tudod hogy a HST nem annyibol all hogy teljes test és kész
2015. aug. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tudom. Azt próbáltam megfogalmazni, hogy nekem személy szerint jobban bejön a heti egy, akkor is ha az nem biztos, hogy annyira hatékony.
2015. aug. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szintiszoli123 ***** válasza:
Ha hetente többször edzel egy testrészt, akkor arányosan csökkented a volument. Ennyi a titok.
2015. aug. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!