Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásítás, izomból fogyok...

Szálkásítás, izomból fogyok és nem zsírból?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 4 hónapja kezdtem el szálkásítani mert sok volt már a zsír, akkor voltam 85 kiló. jelenleg 73 vagyok de a hájréteg kb ugyanannyi mint 85kilósan. Napi 500g csirke mell + 1 adag (20g) tejsavó ( edzésnapon 2 adag) + vacsorára napi 150g sovány túró mellé kb 100g szénhídrát (zabpehely + barna rizs) + napi 150g natúr zsírszegény joghurt. Ez mellé szedek napi 2db mega daily one plust, napi 10db full force bcaa-t, 2000 mg halolaj + C vitamint. A húst mindig kókusz zsíron sütöm, ha pácolok akkor olíva olajjal. Zsírból ha fogytam is minimálisan, izomból viszont látványosan, pl felkar 43ról lement 38ra, erőből viszont minimálisan veszítettem csak. Heti 3x járok edzeni. A munkámnak köszönhetően elég sokat mozgok, sokszor nagy terhelésnek vagyok kitéve, napi 10 órában.


A leírtak alapján hol lehet a hiba? A kilók szépen mennek le, de a tükör azt mutatja hogy bizony csak az izom tűnik el.



2015. szept. 17. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:

1. Sikeresen el követed azokat a hibákat , amiket én.:)


2. Mennyit is fogysz te hetente? 1kg többet nem is szabad. 0.5kg lenne, az ideális.


3.Legjobban pedig a hiba oka nincs aerob edzésed, azért is gondolom mert ezt nem írtad le.


Hülye fejel én is azt gondoltam, minek aerob mozgos így is. Plusz dolgozom na meg a szex elég lesz, a kardióba. Pff nem elég hidd el nekem.

Munkahelyen én is mozgok folyamatosan, terhelés alatt van minden izmom de mégsem elég. Heti 3-4 aerobot be kell hogy iktasd különben nem lesz fejlődés. Veled ellentétben rólam ment le kg viszont látvanyra kb ugyan olyan voltam, mint mikkor kezdtem. Annyi volt más, hogy elég zsíros részeken le éget a cucc viszont hasnál meg maradt. Meg persze nem vesztettem izmot, pedig sokáig normális étrendem sem volt, sőt fúra de még fejlődtem is izomban. Pedig csak fele fehérjét ettem, mint kellet volna, de még is sikerült.:)

2015. szept. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mellesleg van képed a kezdésről és a jelenlegi helyzetről? Lehet hogy aztán fejlődtél...
2015. szept. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is elkövettem sokáig egy hatalmas hibát.

Tömegeltem,szépen jött a tömeg.Majd elkezdtem szálkásítani és azonnal levittem a béka feneke alá a ch-t és a zsírt.

El is fogytam szépen.Lement minden izom.Meg is viselt testileg és lelkileg egyaránt a kemény éhezés.

Ma már rájöttem,hogy nem attól lesz sikeres/ebb a diéta,ha minél kevesebb kaját viszek be.

2015. szept. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Zsírból ha fogytam is minimálisan, izomból viszont látványosan, pl felkar 43ról lement 38ra, erőből viszont minimálisan veszítettem csak."


Tényleg csak kérdezek, nem kötekedni akarok:

Ez nem azt jelenti, hogy zsírból fogytál leginkább?

2015. szept. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Előzőnek igaza van. Nehogy azt mondd, hogy 43-asan full szálka volt a karod? :-)

Nekem 46-rol ment le 42-re és még nem voltam full szálkás egyálatalán. Még fogyhattam volna zsirból 3-4 kg-ot, pedig igy is össz 13 kg-ot fogytam.

2015. szept. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezt az étrendedet fent biztos, hogy pontosan irtad le?

Az vehető ki belőle, hogy napi fél kg csirke, 2 adag tejsavó és 150 g sovány túró, ez eddig rendben is van.


De minek eszel vacsorára a túró mellé 100 g ch-t zabból meg rizsből?

És a nap tőbbi részében nincs semennyi ch?

Edzés után rögtön ehetsz ch-t (dextróz+ zab-rizs), meg reggel (zab-rizs). A többi időpontban csak alacsony ch-tartalmú zöldségeket ehetsz egy keveset a csirke mellé. Vacsorára meg 0 ch, csak túró.

2015. szept. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#1 kb heti 0.5 megy le, változó de sosem több 1 kilónál, aerob edzést feleslegesnek tartottam mert kalória deficit így is megvan.

#4 Rosszul fejeztem ki magam. 43ról lement 38ra de még mindig ugyanolyan kb csak sokkal kisebb, nem szálkásabb.

#6 Itt is ugyanaz a hiba, rosszul fejeztem ki magam. Sajnos mire haza érek melóból annyira elvagyok fáradva hogy még a fogalmazás is nehezen megy :). Egész napra megy 100g ch. Ebből reggelire 20g zabpehely tejsavóval második és harmadik étkezéskor pedig 40-40g barna rizs 250-250g csirke mellel + zsírszegény joghurt zöldségekkel ( paradicsom, paprika, uborka, vörös/lila hagyma, jégsaláta)

2015. szept. 18. 18:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező aerob nem felesleges, edzés csak a bevitt kaloriát égeti el és nem segít fogyásban. Lenne, aerob fogynál zsírban is szálkásabb tested tudnál el érni. 100g ch nagyon kevés nekem edzés napokon 160 pihenő napokon pedig 120kb. 0.5-1kg fogyás ideális de nem a kg a mérvadó, ha zsírban fogysz sokkal jobb és látványosabb.
2015. szept. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet azért is fogytál izomból, mert nem volt meg felelő a táplálkozásod. Napi 250g csirke kevés, protein meg a zabpehely és zöldség nem olyan jól hasznosuló fehérje mint az állati eredetű(szilárd kaja). Naponta szerintem mehet fél kg csirke...
2015. szept. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!