Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Súlyos Vallserules?

Súlyos Vallserules?

Figyelt kérdés
Tegnap este hataztam, es csináltam szeles huzodzkodast is.Mar közben is éreztem a jobb vallamat,de azert végig toltam a szeriakat. Ma ugy ébredtem h nem tudom felemelni,legkisebb mozdulatra is nagyon faj.Szerintetek?

2015. okt. 6. 09:52
 1/8 anonim ***** válasza:
ez nem súlyos vállsérülés, hanem súlyos hülyeség. túlerőltetted, pihentesd. És legközelebb ne csinálj olyan gyakorlatot, amitől fáj a vállad. Mert ekkor azt mondja neked, hogy ezt kurv4gyorsan hagyjad abba. Te meg nem hallgattál rá.
2015. okt. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem is fájt múltkor.Pihentem egy napot és rendbejött.
2015. okt. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Elsonek: Otthon edzek,a szeles huzodzkodas az egyetlen gyakorlat ami tömeget épít a hatra,annyira levan maradva a hátam,hogy kihagyhatatlan.

Másodiknak : nekem iszonyúan faj, de csak a jobb vállam, főleg az oldalra mozgatas,felek hogy nem múlik el

2015. okt. 6. 15:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Izomlazito es maszirozd az adott izmot tapadastol tapadasig,jo melyen.
2015. okt. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Látod, igazam lett. Hülyeségeket csinálsz, és emiatt sérülsz.


a szűk húzódzkodás és a széles is egyaránt tömegnövelő gyakorlat. de van két nagy különbség.


Az egyik, hogy a széles fogásnál a felkarod kifelé rotált állapotban van, ha nincs meg a megfelelő vállmobilitásod, akkor annak rotátorköpeny sérülés lesz a vége (jó úton haladsz). Ennek minősített esete, ha tarkóhoz húzod. Nagyon kevés ember válla tolerálja ezt hosszútávon.


A másik, a fogásszélesség azt is befolyásolja, hogy melyik része dolgozik a hátadnak. Széles fogással pont a széles hátizmot kíméled, és a csuklyásizmot terheled.mivel ez utóbbi kisebb izom, nem tud akkora erőt kifejteni. vagyis, ugyanaz a súly sokkal nagyobb terhelés szélesen, mínt szűken. -> túlterhelés.


Vagyis a nagy hátad érdekében egy anatómiailag rossz pozícióban edzettél, túl nagy terheléssel. ezért a tested jelzett, ezt hagyd abba, mert sérülésveszélyes.


A vicc az egészben az, hogy a hát méretéhez a széles hátizom sokkalinkább hozzájárul. De hiába széles a neve, nem széles fogással kell edzeni, hanem szűkebb fogással. egy vállszéles fogás bőven elegendő, nem nyírja a vállat, és kap az egész hát.

2015. okt. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Másrészt meg, gondolj bele, lehet, hogy azért van lemaradva a hátad, mert rosszul edzed. szélesen húzódzkodsz, de nem nő. Talán itt az ideje a változtatásnak...
2015. okt. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Most keztem el huzodzkodni, eddig nem csináltam, csak sulyokkal dolgoztam,a huzodzkodást muszály beiktatnom.

És vállszélességben csináltam a gyakorlatot..

Hogy tudnám ugy csinálni , hogy ne nyirjam a rotátorköpenyt? Köszi

2015. okt. 7. 19:54
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem huzom tarkóhoz, tudom hogy az nyirja az izuleteket!!
2015. okt. 7. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!