Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Sárga kaupszula vs. Power...

Sárga kaupszula vs. Power Builder?

Figyelt kérdés

Hi,


Ahogy látom itt az oldalon a kezdőknek általában azt javasolják, hogy olvassák el valamelyik ingyenesen letölthető e-bookot a témában: Sárga Kapszula vagy PowerBuilder Training System. Én egy éve edzek, a Sárga Kapszula és a body.builderes cikkek alapján állítottam össze az étrendemet és az edzésemet, 4 hónapig kezdő edzéstervet követtem (heti 3 nap teljes test edzés), majd áttértem az osztott A-B edzéstervre (szintén heti 3 nap), május óta pedig osztott A-B-C-D edzésterv, heti 4 nap, több gyakorlattal értelemszerűen és minden izomcsoport egyszer kerül sorra hetente. Ha megedzek egy adott izomcsoportot utána még 3-4 napig érzem, hogy kapott rendesen, szerintem az intenzitással nincs baj, és a teljes regenerálódásra is elég 7 nap pihenő. Kaja okés (leszámítva az első 4 hónapot, amikor nem mértem), napi 6 részre elosztva csak a megengedett alapanyagokból, 5 g szénhidrát /tskg, 2-2,5 g fehérje, 1 g zsír, + multivitamin, omega3 kapszula, ízületvédő, tömegnövelő, kreatin, aminok, minden ami hasznos lehet. Feljött rám +18 kg aminek sajnos nagy része zsír, emiatt fokozatosan vissza is vettem a ch-t, most 4,2 g /tskg. Az igaz, hogy minden gyakorlatot jóval nagyobb súllyal tudok elvégezni, mint amikor kezdtem (pl. fekve nyomás első hónapban 40 kg, most 90 kg, evezés csigán kezdetben 25 kg, most 70 kg, stb, mindegyik full szabályosan, lassú negatív szakasszal, 12 ismétléssel) de szerintem ilyen precíz kajával, napi 8-9 óra alvással ez nem túl jelentős fejlődés, még akkor sem ha már nem huszonéves vagyok.


Tegnap letöltöttem a PowerBuilder Training System e-bookot, amiben szinte mindenben totál az ellenkezőjét írják, mint a Sárga Kapszulában, teljesen ellentétes edzésmódszerek minden szempontból és a kaja is tök más (pl. tömegelés - diéta módszer elvetése). Innentől kezdve teljes káosz. Van valakinek személyes tapasztalata ezzel kapcsolatban, érdemes áttérni más edzésmódszerre / étkezésre, vagy nyomjam tovább így ahogy eddig, néha variálva az edzéstervemet? Ha most ilyen lassú a fejlődés, akkor mi lesz később? Ráadásul ha mondjuk további 4-5 hónap tömegelés után lediétázok akkor nyilván valamennyi izmot is fogok veszíteni, pedig 15-20 kg zsírt muszáj lesz ledolgozni.



2015. okt. 16. 00:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
1. Évben kb 10 kg izom jöhet fel. Rád feljött ennyi szerintem az erőjavulásod alapján. A powerbuilderes edzéstervek sokkal jobbak mint a sárga kapszulás.
2015. okt. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

Ha 1 éve edzel, már rájöhettél volna, hogy sem a sárgakapszula, sem a power builder nem ad átfogó ismereteket. Arra vannak sokkal profibb könyvek.

Mindkettő azt a célt szolgálja, hogy átlag dagit, aki életében nem sportolt semmit, bevezesse az alapokkal a konditermek világába...

Azt is elég megnézni, melyik könyvet ki írta. Sárga kapszulát a szteroidokon nevelkedett, mára eléggé összezuhant Bunny, aki mint minden steroidos az osztott edzést preferálja, a powerbuildert pedig az a cingár de izmos láthatóan natural srác, aki mint minden értelmes natural ember tisztában van vele, hogy szteroidok nélkül semmi értelme az osztott edzésnek...

Max annyi, hogy a sárga oldalt szentírásként tisztelő agyhalottak nem néznek hülyének, meg nem pletykálnak a hátad mögött, hogy biztos szteroidozol, mert teljes testes hst edzéseddel jobban fejlődsz mint ők osztottal...

2015. okt. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez elég szép eredménynek tűnik. Ismerek pár embert, akik több éves edzésmúlttal 100 kg-mal nyomnak fekve.
2015. okt. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Hozzá kell tenni a témához, hogy rengeteg broscience van sajnos a testépítésben, és sajnos a sárga kapszulát szentírásként kezelik sokan, nem pedig arra ami:

full laikusnak egy irányadó.

Kb arra jó, hogy pár alapfogalmat tisztázzon. Ezen felül szerintem rengeteget kéne utánaolvasnia mindenkinek a tényleges edzés értékéről, és hatásmechanizmusáról.

Általában mindenki megelégszik a SK-val, és elkönyveli "há é minden dudok a dezsdépídézsrő"


A konkrét kérdésedhez meg annyit hogy mindenképp a naturál vonalat részesítsd előnyben. Próbáld ki a power buildert módszerét is, adj neki fél, - 1 évet, és nézd meg melyik fekszik neked jobban.


A tömegelés - szállkásítás ciklust én alapvetően egy elhibázott baromságnak tartom, mivel a zsírosodást majdnem 0 szintre lehet csökkenteni "tömegelés" közben egy megfelelően belőtt étrenddel. Utána már csak a tested random reakcióin múlik mennyire zsírosodsz, ahhoz meg nem 3 hónap szálkásítás kell hogy lejöjjön, hanem 1-2 hét. VAGY észre se veszel annyit.

Az a rengeteg felesleges szénhidrát amit magasztalnak a testépítők az zsírosít szrrá.



Próbáld ki.

2015. okt. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Annyi kritikát a power builderrel szemben mindenképp megfogalmaznék, hogy semmivel nem támasztja alá hogy miért jobb az 1-4 5-8 as tartomány, csak kimondja, pont és kész. Ez a másik oldalon is így van viszont (SK), úgyhogy annyira nem lehet felróni. Csak én tényleg hiányolom azt a bizonyított tényt, illetve kutatást ami egyértelműen megmondaná mi a helyzet.


Ami viszont hatalmas pozitívum, az a mobilitás kihangsúlyozása. Borzalmas látni hogy hány testépítő egy kupac szr mobilitás terén. Pont azért mert ez totálisan ki van hagyva a fókuszból.

2015. okt. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy a powerbuilder! A sárga kapszulás edzésterv a szteroid huszároknak van.
2015. okt. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Egyertelmuen powerbuilder
2015. okt. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

Tegnap kicsit rá mentem nagyobb sulyra és hát 1 sorozatba se éreztem az izmot szoval szerintem a power egy fos

Lehet h a sárga kapszulába nincs jó edzés terv de nem is omman szedem öket magamnak irom

2015. okt. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
#8 Irni nem tudsz te szerencsetlen, nem hogy edzestervet csinalni
2015. okt. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Utolsó előttinek írom, hogy nyilván durva váltáskor, nem biztos, hogy egyből jónak érzed az edzéstervet. Gondolok itt olyanra, hogyha idáig 4x10-eket edzettél, akkor az 5x5-nél nem biztos, hogy az első ilyen edzésen ráérzel igazán az "erő ízére". Ugyan is pár edzést el kell végezni, hogy hatásos legyen, illetve az agy-izom kapcsolat a nagyobb súlyokra kedvezzen. Szóval át kell szokni pár edzésen keresztül az ilyen szériára, viszont szerintem utána jobban fogsz nőni és erősödni az 5x5-től, mint a 4x10-ektől.


Én fordítva szoktam ezt érezni. A nagysúlyos edzésről visszatérnék kicsit a nagy volumenű kisebb súlyos edzésre, és azt veszem észre, hogy nem érzem igazán az izmomat, mert annyira a nagy súlyra voltam beállva. Illetve még azt is érzem, hogy gyengülök lefelé egyre jobban, pedig nem, csak ha a nagy volumenű tömegelős szériákra állok vissza, akkor nyilván nem lesz olyan a maximális, erő, de a nagy számos szériát jobban bírom.


Ez ilyen. Nem tud az ember egyszerre a legerősebb, illetve a leghatásosabban tömegelő, nagy volumenű szériákat csinálni. Váltogatni érdemes néha.


Vannak univerzális szériák, pl az 5x5, ami az erő-és tömeg növelő edzés között helyezkedik el. Azért részesítik ezt előnyben.

2015. okt. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!