Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Sárga kaupszula vs. Power...

Sárga kaupszula vs. Power Builder?

Figyelt kérdés

Hi,


Ahogy látom itt az oldalon a kezdőknek általában azt javasolják, hogy olvassák el valamelyik ingyenesen letölthető e-bookot a témában: Sárga Kapszula vagy PowerBuilder Training System. Én egy éve edzek, a Sárga Kapszula és a body.builderes cikkek alapján állítottam össze az étrendemet és az edzésemet, 4 hónapig kezdő edzéstervet követtem (heti 3 nap teljes test edzés), majd áttértem az osztott A-B edzéstervre (szintén heti 3 nap), május óta pedig osztott A-B-C-D edzésterv, heti 4 nap, több gyakorlattal értelemszerűen és minden izomcsoport egyszer kerül sorra hetente. Ha megedzek egy adott izomcsoportot utána még 3-4 napig érzem, hogy kapott rendesen, szerintem az intenzitással nincs baj, és a teljes regenerálódásra is elég 7 nap pihenő. Kaja okés (leszámítva az első 4 hónapot, amikor nem mértem), napi 6 részre elosztva csak a megengedett alapanyagokból, 5 g szénhidrát /tskg, 2-2,5 g fehérje, 1 g zsír, + multivitamin, omega3 kapszula, ízületvédő, tömegnövelő, kreatin, aminok, minden ami hasznos lehet. Feljött rám +18 kg aminek sajnos nagy része zsír, emiatt fokozatosan vissza is vettem a ch-t, most 4,2 g /tskg. Az igaz, hogy minden gyakorlatot jóval nagyobb súllyal tudok elvégezni, mint amikor kezdtem (pl. fekve nyomás első hónapban 40 kg, most 90 kg, evezés csigán kezdetben 25 kg, most 70 kg, stb, mindegyik full szabályosan, lassú negatív szakasszal, 12 ismétléssel) de szerintem ilyen precíz kajával, napi 8-9 óra alvással ez nem túl jelentős fejlődés, még akkor sem ha már nem huszonéves vagyok.


Tegnap letöltöttem a PowerBuilder Training System e-bookot, amiben szinte mindenben totál az ellenkezőjét írják, mint a Sárga Kapszulában, teljesen ellentétes edzésmódszerek minden szempontból és a kaja is tök más (pl. tömegelés - diéta módszer elvetése). Innentől kezdve teljes káosz. Van valakinek személyes tapasztalata ezzel kapcsolatban, érdemes áttérni más edzésmódszerre / étkezésre, vagy nyomjam tovább így ahogy eddig, néha variálva az edzéstervemet? Ha most ilyen lassú a fejlődés, akkor mi lesz később? Ráadásul ha mondjuk további 4-5 hónap tömegelés után lediétázok akkor nyilván valamennyi izmot is fogok veszíteni, pedig 15-20 kg zsírt muszáj lesz ledolgozni.



2015. okt. 16. 00:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

20 15 12 vel edzek nem 4x10 zel

Ha annyira jó lenne akkor mért szériába csináljátok? Piramis a jó

2015. okt. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Szerintem pihenek egy hetet aztán elkezdek egy 6 hetes HST edzést, az elég nagy változás lesz a mostani osztott 4 naposhoz képest amit május óta csinálok. Annyiból korlátozottak a lehetőségeim, hogy otthon edzek, de elég jó gépem van 110 kg lapsúllyal és rengeteg funkcióval + egykezes súlyzószett. Így mondjuk a láb egy kicsit el van hanyagolva, mert guggolást nem tudok csinálni, csak kitörést egykezes súlyzókkal, lábnyújtást, lábhajlítást meg saját testsúlyos vádlit. A kaján nem tudom kell -e változtatnom, 5 g /tskg szénhidráttól zsírosodtam mint az állat, csökkentés után 4-4,5 g /tskg között nem változik a tömegem, 2,5 hónapja 85 kg vagyok 173 cm-hez, de az erőszintem nőtt. Esetleg annyi, hogy az elosztásra jobban ügyelek, utolsó étkezésnél minimális CH, edzés utáni étkezésnél sok CH. Megjött a csomagom is amit rendeltem, a szokásos dolgok mellett hozzácsaptam 2 doboz HOS-t, hátha az is besegít egy kicsit, még nem próbáltam.
2015. okt. 17. 22:40
 13/17 anonim ***** válasza:

Fú te gyerek tényleg ne erőltesd már ezt.

Ordít rólad hogy elolvastad a sárga kapszulát, meg 2 builderes cikket és ennyi a tudásod az egészről.


Tényleg nem bántásból, csak magad égeted kb.

2015. okt. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Megnéztem még a powerbuilderes csávonak a youtubon hogyan nyomjunk fekve cimü videoját és hát nem fekvenyomonak megyek ugy h az egész egy nagy szar
2015. okt. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Én is piramisba tolom pár hónapja, 20 és 6-7 ismétlés között általában, kivéve has és vádli, ott simán 20-25 ismétlés.
2015. okt. 17. 22:42
 16/17 anonim ***** válasza:
A szériánál talán jobban nyomon lehet követni, illetve végrehajtani a progressziót, illetve tudatosan. Nem mindig jó a piramisnál, ha minden szériában kihajtod magad maximálisan. A szériánál ez nem feltétlen történik meg, ugyan is nem megyünk bukásig. A másik, hogy engem például kifáraszt a kis súlyok nyomogatása nagyon, főleg, mikor az erőre vagyok ráállva.
2015. okt. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
És az erő-tömeg növelés legnagyobb hátulütője leggyakrabban a bukásig történő edzés, illetve a lefárasztás kis súllyal.
2015. okt. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!