Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Felhúzás negativ szakasz....

Felhúzás negativ szakasz. Mennyire fontos?

Figyelt kérdés
úgy általában 3 különböző teknika van, egyik a lassú negativ, ahol ellen tartunk a gravitációnak, második a gyors negativ, ahol ugyan rajta marad a kezünk a rúdon, viszont minimálisan tartunk ellen, a harmadik, pedig mikor pozitiv szakasz után szimplán "ledobjuk" a súlyt, elengedjük, azaz nincs negativ. nyilván az utolsót akkor csinálunk, ha csak 1 ismétlést csinálunk, nagy súllyal. szerintetek TESTÉPITÉS szempontjából melyik a leg hatásosabb? nyilván ha már csak 2-3 ismétlést csinálunk, és 70-80%al dolgozunk, nehéz, és nem is biztonságos a lassú negativ. ti hogy csináljátok?

2015. okt. 24. 19:17
1 2 3
 1/27 *Glissade* ***** válasza:
53%
Nem tudom. :)
2015. okt. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 *Glissade* ***** válasza:
64%
Csináld mindhármat.
2015. okt. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
vicces volt.
2015. okt. 24. 19:28
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

1RM 70% ával lehetetlen hogy csak 2-3 ismétlést csinálj.

Az a 90-95% környékén van.


Testépítés szempontjából az a legjobb ha minél nagyobb terhelést kap az izom, ergó a kontrollált negatív szakasz. Viszont akkor messze el kell kerülni a bukást, mert a derekad bánja.

2015. okt. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
0%

Még h veszélyes a lassu negativ xd gondolom volt már pár sérülésed

A gyors negativ az a veszélyes

Lassu negativnál is dolgozik az izom és rendesen hozzá tesz a fejlödéshez olvastam olyat h valaki csak negativval edzet és fejlödött

2015. okt. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Felhuzasnal nem szabad lassan leengedni mert rohadtul veszelyes.
2015. okt. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Kedves #5, légyszi meséld már el, hogy lehet felhúzásnál csak negatívval dolgozni? Az első negatív után felrepül a súly magától vagy mi, hogy megint csak a negativ szakaszt keljen megcsinálni?
2015. okt. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Sowilo ***** válasza:
100%

Ettől a 96-os születésű gyúrósfiútól én még értelmes dolgot nem olvastam :D


Fekvenyomásnál persze, hogy veszélyes a gyors negatív, de a felhúzás nem így működik. Majd ha 200 fölött húzol, visszatérhetünk erre a kérdésre...


Kérdező: lassan leengedni veszélyes, a súly ledobását nem tolerálja a teremtulaj, tehát marad a gyors leengedés.

2015. okt. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Én inkább csak a 2.kettőt csinálom.A lassú,negatív szakasz veszélyes és nagy súlynál nem is lehetséges.Még bemelegítésnél sem engedem le lassan.De olyanok is vannak,akik le sem rakják a súlyt a földre,hanem térd alatt kicsivel megállítják és visszahúzzák.Na az szerintem a legnagyobb baromság.
2015. okt. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Valaki csak negativval edzett xddd
2015. okt. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!