Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy fontos kérdés, amire még...

Egy fontos kérdés, amire még nem kaptam értelmes választ. Meddig kell/ érdemes/ optimális feltömegelni? Ameddig csak "fel tud" menni az ember alacsony testzsírral?

Figyelt kérdés
Testépítőknél, illetve erőemelőknél is kérdezem. Erőemelőknél gondolom ki van tapasztalva, hogy melyik testsúlynál tud a testsúlyhoz képest a legjobbat teljesíteni... ?
2015. szept. 11. 23:09
 1/8 anonim ***** válasza:
ez csak töled függ. ha nem zavar hogy kicsit vizes vagy és nem akarsz versenyre menni, fölsöleges szálkásitani, csak erőt és izmot vesztel.
2015. szept. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát vizes nem igen leszek, a zsír itt a szempont szerintem, azt nehezebb leadni nem? illetve szerintem én elég nehéz csontozatú vagyok, kb 70 kgosnak nézek ki szerintem.
2015. szept. 11. 23:21
 3/8 anonim ***** válasza:

*veszítesz

A fokozatosság számít inkább, mintsem a számok. Szerintem egy testmagasság-85, szóval 185 centisen 100kg-ig. Persze csak ha testépítésben gondolkozol és nem voltál előtte sem zsírmalac. Az erőemelők simán felszaladnak 130kg is. De hát azok nem is szálkásítanak nagyon vissza.

2015. szept. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
és 76 vagyok közben.
2015. szept. 11. 23:21
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem, én csak naturálon edzek, még tápkiegeket sem szedek.
2015. szept. 11. 23:24
 6/8 A kérdező kommentje:
De az erőemelőknél súlycsoportok vannak nagyon kemények. Te szerintem az erősemberről beszéltél most.
2015. szept. 11. 23:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs, hogy meddig optimális feltömegelni. Ha hobbiból edzel akkor amíg kedved tartja aztán leszálkásítasz és ha nem tetszik az eredmény még tömegelsz megint szálkásítasz és így tovább. Ha versenyzel más mert nyilván merèsznek kell lenni ahhoz hogy betömegelj nagyon és egyből nagyok között indulj vagy esetleg vissza kelljen fogynod. Erőemelők és erősemberek is felszaladnak 110-130kilóig, de nekik csak a kategóriájukba kell befogyni ezért attól is függ.
2015. szept. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Miutan naturalban ugysem tul gyors a fejlodes ezert erdemes 15% testzsirig egy ugynevezett clean bulk-ot folytatni. Ez kb heti 0,3 kg tomegnovekedest jelent. Haladobbaknal kevesebbet. Ha elerted a 15%-ot visszaszalkasitasz 10re valamilyen szalkasito etrenddel es kezdodik az egesz elolrol. Ha mar eleg izom van rajtad es nen erzed magad tul picinek lemehetsz egeszen 8ig is majd onnan femesz 12-13ig.

Igy mindig olyan testzsirod lesz ami mellett azert van definicio, atlagember szamara szalkas. De azert eleg zsir is van hogy egeszseges legyel.

2015. szept. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!