Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ketogén diétánál hogy tartsam...

Ketogén diétánál hogy tartsam a max 30g ch-t zöldségek mellett?

Figyelt kérdés

Vegyük pl a brokkolit, 100g-ban 7 g ch található, ha ebből megeszek 300 g-ot akkor mást nem is ehetnék, amiben ch van?

Vagy a zöldségeket itt sem kell beleszámolni?


2015. nov. 4. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Net carb. A rostot és a bizonyos cukoralkoholokat nem kell számolni a szénhidrátbevitelbe.
2015. nov. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A ketogén diéta egy óriási félremagyarázott túlhypeolt faxság.

[link]

2015. nov. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Köszönjük, hogy megosztottad velünk a véleményedet. Pontosabban egy újabb idiótáét.
2015. nov. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
25%
Ha fingod nincs a szervezeted működéséről,és egy rövid cikkecskét is lusta vagy elolvasni és értelmezni, nem én vagyok az idióta...
2015. nov. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nettó szénhidrát, ahogy már írták. Zöldségeknél nem kicsit számít, hogy nettót használsz-e... A brokkoli pont egy misztikus zöldség, mindenütt más számot írnak rá, még jó, hogy nem szeretem, grrr.


Vannak vega ketósok 20 gramm ch alatt. Jó, én is meg tudom csinálni, de azért úgy végigélni egy életet... Én ennél nagyobb zöldségimádó vagyok, az egyéb szénhidrátokról nem is beszélve.


De fél kiló zöldség a 20 grammba is befér, azt hiszem.

Egy kiló 40 grammba tuti, tapasztalat :) De nemcsak a mennyiség számít, a nyers zöldség valahogy zöldségesebb, persze ez az érzés, nem a tápanyagtartalom, bár annak is sokszor jót tesz a nyers fogyasztás.


A 30 gramm egy népszerű érték, ahogy a 20 gramm is. Az 50 gramm a legmegengedőbb verzió, de igazából a ketózis számít, azt pedig fölötte is fenntarthatod adott esetben (függ az ember szervezetétől, méretétől, s igen sokat az aktivitástól). S ha edzés előtt adsz a testednek egy kis, de ketós szemmel nagy szénhidrátlöketet, az jót tesz, miközben csak igen rövid időre esel ki a ketózisból, edzéskor elégeted a ch-t.


Én többnyire 40 grammot használok, menjen mindennap mélyen eme érték alá az, aki húst eszik s nem szereti a zöldségeket annyira, mint én :D Már elsőre simán ketózisba kerültem ennyivel, pedig nem vagy nagy vagy aktív... Szerencsés típusú vagyok, van, akinek 30 grammmal se megy a dolog. 20-szal viszont már szinte mindenkinek, az a (szinte) tuti szint.

Attól még nekem is roppant más a 40, 20 és 10 gramm alatti szint, érdemes volt kipróbálnom, szürreális...

2015. nov. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!