Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen ételeket lehet enni...

Milyen ételeket lehet enni heti 3 konditerem mellett ami egészséges és nem árt az edzésnek hanem inkább jót tesz?

Figyelt kérdés
Fogyni szeretnék meg,hogy jó alakom és testem legyen és mozgás mellett szeretnék ráállni az egészséges étkezésre és nem tudom mi az ami jót tesz neki és mi az ami árt,ezért szeretnék segítséget kérni.

2015. okt. 29. 13:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Csirke rizs
2015. okt. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Fogyni kalóriadeficittel lehet, amikor kevesebb energiát viszel be mint amennyit elhasználsz. De nem csak a kalóriát kell számolni, hanem a makro és mikro(Vitaminok ásványi anyagok) tápanyagokat is. Makro=Fehérje, Szénhidrát, Zsír.


Ami jót tesz a szénhidrát csökkentése, magas fehérje bevitel kalóriadeficit mellett.


Amit ne egyél:


-A cukor minden formája. (gyümölcs joghurt, müzliszelet, édes péksütemények.)

-A fehér liszt minden formája (Tészta, zsemle, kifli, kenyér)

-Bő olajban sült ételek (panírozott rántott hús pl. de az már a panír miatt se lenne egészséges.)

- Gyorskaják (Nem csak a KFC, hanem a zacskós leves és társai.)


Amit ehetsz:


-Sovány hús (csirke, pulyka, hal, marha(bélszín, hátszín, felsál)

-Zöldség (Ezekben van a legtöbb rost: kígyóuborka, zellerszál(angol zeller), retek, cékla, saláta mixek.)


Olajos magvak sem rosszak az esszenciális zsírsav tartalma miatt, de magas kalória tartalma miatt óvatosan kell enni.


Van még a teljes kiőrlésű kenyér de minden pékségben keverik fehér liszttel, malátával, ezért csak csomagolva lehet kapni ahol rá vannak írva az összetevők.


// Edzés részével nem tudom tisztában vagy-e, de feltételezéseim szerint nem, mivel akkor tudnád az étrendet is, mivel hiába edzel ha nem eszel jól.

2015. okt. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!