Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A vállfájdalom ellen mit tegyek?

A vállfájdalom ellen mit tegyek?

Figyelt kérdés
Minden jel arra mutat, h váll ütközés szindrómában szenvedek, a bioteches izuletvedo segithet?
2015. nov. 7. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha jól sejtem,akkor "befagyott váll" szindrómád van(adhesiv capsulitis)

Nekem is ez volt,ízületvédő nem fog segíteni.Ha nagyon fáj,tigristapaszt tehetsz rá,de maga a gyulladás ettől sem fog elmúlni.Csökkentsd le a súlyokat első lépésben.Ha nem segít,csökkentsd az edzés gyakoriságát is.Ha ez sem,akkor függeszd fel az edzést ideiglenesen.Közben minden nap csinálj válltornát(ha tudsz edzeni,akkor is)de súly nélkül.kezed a válladra rakod,és karkörzések előre hátra.Nyújtás sem árt.Hogy mennyi idő mire rendbe jössz,nem tudom megmondani.Nekem kb.másfél hónap volt.Utána óvatosan elkezdhetsz edzeni,lehetőleg kisebb súllyal,és a válltornát akkor is csináld néha,megelőzésképpen.Sajnos ez a betegség szeret visszatérni.

2015. nov. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szintiszoli123 ***** válasza:

Jókat írnak előttem.

Az ízületvédő valóban nem fog segíteni.

Ha most be van gyulladva a vállad, mehet valamilyen nem szteroid gyulladáscsökkentő. Lehetőleg ne kenőcs, az már kevés, hanem tabletta.

Ezt olvasd el:

[link]


Aztán torna, sok türelem!!! és kezdeti terheléscsökkentés.

Bizonyos gyakorlatokat el kellene hagyni (pl. tolódzkodás):

[link]

Bunnynak is vannak erről videói neten.

Fekvenyomás helyett ferdepados fekvenyomás és egyéb praktikák.

2015. nov. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbb, ha nem randommarcira hallgatsz GYIK-ról, hanem elmész vele dokihoz, vagy gyógytornászhoz.

Minden mozgásszervi gondod pikkpakk helyretesz egy gyógytornász

2015. nov. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szintiszoli123 ***** válasza:

Én is ezt hittem. Aztán végül neten olvastam össze, mi a tuti (meg persze megtapasztaltam a saját bőrömön).


Elment a dokikkal fél évem. Plusz közölték, hogy valószínűleg jobb lenne, ha többé nem edzenék. Aztán Telenyomtak diprophos-szal. Szerinted?

2015. nov. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szintiszoli123 ***** válasza:
Ettől persze még biztosan sok jó doki van és én is javaslom, hogy keress fel egyet. De inkább többet keress fel és ne fogadj el senkitől semmi fenntartás nélkül. Azt se, amit írtunk.
2015. nov. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az fix, hogy egy vélemény nem vélemény (nemrég majdnem megműtöttek mert porcleválást állapítottak meg. másodvélemény meg pár órával műtét előtt kimondta hogy itt nincs miről beszélni), én inkább a gyógytornászban "hiszek".

A vállfájdalmad ha nincs szervi elváltozás (orvos ellenőrzi), akkor nyilvánvalóan valamilyen mobilitási problémában szenved, amit viszont a gyógytornász egyből felderít, és megfelelő gyakorlatokkal, és nyújtásokkal helyretesz. Ennyi.

2015. nov. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Glacierous ***** válasza:
Pihentesd,kend kenőccsel,használj izületvédőt.Győződj meg róla,hogy szabályosan végzed a gyakorlatokat.
2015. dec. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!