Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha nem eszek, mert nem vagyok...

Ha nem eszek, mert nem vagyok éhes, viszont nem viszek be elég tápanyagot, akkor az koplalásnak számít?

Figyelt kérdés

2015. nov. 9. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Több infó kéne...

Pl. mennyit eszel a nap folyamán, illetve meddig tart ez az egész.

Ha nem vagy éhes, de már 2 napja nem ettél, akkor azért ideje, persze igazából hamarabb, mert már rég nem jutsz aminosavakhoz...


Személy szerint szeretek rendszeresen enni, az, hogy éhes vagyok-e, irreleváns. Volt olyan korszakom, hogy nulla éhségérzetem és étvágyam volt, üzemanyag akkor is kell.

2015. nov. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Reggeli rendes mennyiségű zabkása, utána suliban van egész napra kb. 500gr csirke 200gr barna rizs, este 100gr túró. A csirkét gyorsan meg szoktam enni, így általában 3-4 órát vagyok kaja nélkül, ha megyek edzeni.
2015. nov. 9. 16:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyon-nagyon erős túlzással az éhségérzet csupán egy mentális állapot, hiába függ sok tényezőtől. Értem ez alatt azt, hogy aki pl. krónikus koplaló, bulimiás, anorexiás, akármi más befolyásolja, ami nem szervi eredetű vagy hormonális, az azért van, mert ráállt az agya arra, hogy neki nem kell táplálék. Ez egy döntés, még akkor is, ha már-már tudatalatti.


De ez nem vonható össze azzal, hogy akkor nincs is szükség semmire. A test kalória- és tápanyagigénye nem kedvfüggő, nem hóbort, nem azért eszünk (jobb esetben), mert vicces, hanem mert szükség van rá. Ha valaki extrém vékony, annak legalább annyira szenvedés sokat enni és sűrűn, mint annak, aki kövér és könnyen hízik, és vissza kell fognia magát, legszívesebben nonstop zabálna.


Hozzá kell szokni, aztán jó lesz.

2015. nov. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#2: Ez nem tűnik vészesnek, mi vele a gond? Persze lövésem nincs, mekkora a kalóriaigényed. Gondolom, neked van fogalmad róla, fehérjehiányod bizonyosan nincs, az ételeid egész rendesek, nem látok különösebb problémát. Max. én reggel is ennék fehérjét, ha már eszem (jó, a zabban van, de nem sok)... De így se gond szerintem. De nem vagyok szakértő, csak szeretek olvasni a témáról.
2015. nov. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szüleim mondták, hogy milyen keveset eszek, de mondtam nekik, hogy nem vagyok éhes. Ekkor mondták, hogy koplalok. :D
2015. nov. 9. 17:05
 6/6 anonim ***** válasza:
jó adag ez,de a zöldség kimaradt belőle.
2015. nov. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!