Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Rövid, otthoni edzés?

Rövid, otthoni edzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Első sorban anyagi okokból csak otthoni edzésre van lehetőségem, ezért ebből szeretném kihozni a maximumot. Mielőtt leírnám a kérdéseimet nézzük a jelenlegi állapotom: 23 éves férfi vagyok 182 cm magassággal és 73kg súllyal. Testzsír százalékom a kép alapján 20% lehet [link] . Heti 2 alkalommal kyo karatézom aminek része a fekvőtámasz, egyéb hasizom erősítő gyakorlatok, továbbá láb erősítő gyakorlatok rúgások és guggolások segítségével. Többször próbálkoztam otthoni edzéssel, de az ismétlésszámokkal egyenesen arányosan növekedett a belefektetett idő is. Így, mikor másfél órákat szántam rá (pihenőkkel együtt) érdeklődés/kedv hiányában abbahagytam.


Ami a célom: 10-15% közötti testzsír százalék (a kép alapján), továbbá hasonló arányosság izmok szempontjából. (mellkas, hát és váll széles, has és derék lapos és keskeny)


Testalkati tulajdonságaim: Relatívan széles, egyenes vállöv, egészséges mértékű mellkas horpadás (pectus excavatum) + viszonylag lapos mellkas (ezek a mellkas formálásában szerepet játszhatnak, talán a belső izmokra többet kéne dolgoznom az edzés során). Súlyfelesleges a hasi tájékon jelentkezik először


Amire szükségem lenne: Olyan otthoni edzésre alkalmas edzéstervet keresek, ahol minimális vagy nullára tehető az eszközök száma (itt inkább a drágább dolgokra gondolok, mint fekve nyomó pad, rudak súlyokkal stb.) DE! Nem az ismétlések számát kell növelni, hanem a terhelés mértékét ezzel megtartva az eredeti időintervallumot. (Például: 1. „szint” 4x20 fekvőtámasz 2. „szint” 4x20 fekvőtámasz hátizsákkal + pár könyvvel). Nem szeretnék bemelegítéssel és lenyújtással együtt 1 óránál többet eltölteni vele. (kardió nem tartozik bele).


Ahogy fent is említettem a 73 kiló mellé 20% testzsír százalék párosul, ami azt jelenti, ha ezt elkezdem ledolgozni 70 kiló alá is eshetek, amit nem szeretnék. Sőt, a legoptimálisabb a 77-78 kiló lenne, de csak minimális (10-15%) testzsír százalékkal.

Kell hozzá speciális étrend, hogy az edzések során ne fogyjak és a súly felvétel is csak izomból álljon ne zsírból? Vagy, ahogy alakítom át a zsírt a testemben és az izomzat nő, úgy a súlyom is kb. az ideális 78 kilót fogja elérni mire 10-15%-on leszek?


Szükséges-e itt is a tömegnövelés aztán szálkásítás folyamatát végig járni, vagy a célt el lehet érni szimplán az edzéssel meg annyi kardióval amennyit a karate esetleg olykor 4-5km futás nyújt?


Végszó: Tudom, hogy a leghasznosabb és leglátványosabb a konditerem lenne, de ahogy írtam is, nincs pénzem és sajnos időm se arra, hogy edzőteremben építsek izomzatot. Így sajnos ez nem lehet most opció. Várom válaszaitokat akár privátban is.



2015. nov. 10. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, nincs havi 5-6e forintod edzőteremre? Nem muszáj ám csúcsfitnesz terembe járni. A súly az mindenhol súly. 23 évesen csak van valami saját kereseted is remélem
2015. nov. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Van saját keresetem viszont egyedül lakom albérletben ami a téli időszakban még rosszabb tud lenni. Nem szeretném részletezni a költségvetésem de sajnos én is megfontoltam már, hogy egyszerűbb lenne de most biztos nem tudok rá költeni.
2015. nov. 10. 11:22
 3/6 Osynho ***** válasza:

"Kell hozzá speciális étrend, hogy az edzések során ne fogyjak és a súly felvétel is csak izomból álljon ne zsírból? Vagy, ahogy alakítom át a zsírt a testemben és az izomzat nő, úgy a súlyom is kb. az ideális 78 kilót fogja elérni mire 10-15%-on leszek?"


Természetesen az étrenden múlik a dolog! Ahhoz, hogy fejlődj, súlyt gyarapíts, nyilván többet kell enned, mint amennyit elégetsz. A súly gyarapodás zsírban is meg fog nyilvánulni az izom mellett. Ezt a zsír átalakítást nem értem honnan veszik az emberek. Mivé alakítod a zsírt és hogyan?

2015. nov. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért én a helyedben két darab egykezes súlyzót mindenképp vennék, amire későb tudnál plusz súlyokat venni, ahogy fejlődsz. Azokkal szinte mindent le lehet edzeni.
2015. nov. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Étrend nélkül nehézkes a fejlődés. Ha meg pénz szűkében vagy, akkor az sem megoldható, hogy csak szimplán sokat eszel. Fegyencedzésre keress rá. Vannak benne fokozatok, 0 eszközt igényel. Esetleg egy húzódzkodó rúg kellhet, de ha van valahol fa vagy mászóka, akkor az se.
2015. nov. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*rúd
2015. nov. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!