Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kondizásomhoz/edzésemhez...

Kondizásomhoz/edzésemhez kérnék tőletek segítséget, hogy milyen étrendkiegészítőket érdemes szedni, illetve miket kell elkerülni!?

Figyelt kérdés

Étrend és tápl. kieg. terén nem vagyok otthon a témában. Genetikám miatt nem is kellett rá figyelnem. (Zsír nem igazán jön rám, ~8% testzsír, izom viszont eddig jött megfelelő mértékben.. Talán az utóbbi 1-2 hónapban mióta abbahagytam a porállagú fehérje szedését, mérleg alapján nem híztam, de látványra talán fejlődtem, és az erőm az most nagyon gyorsan növekszik). De most úgy érzem, hogy szakszerűbben kéne folytatnom a dolgokat. Milyen vitaminokat, étrendkiegészítőket ajánlanátok? Egyáltalán szükségesek?

(17/F)



2015. nov. 14. 09:20
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
Akkor szakszerűen: a fehérje por önmagában semmi más, csak egy egyszerű megoldás, hogy 1 max 2 étkezést kivált, vagy feljavíts vele gyorsan, hatékonyan, finoman. Ennyi és nem több. Még mindíg nem izomnövelő szer. Ha nincs étrended akkor nincs mit kiegészitened. Az a baj, hogy 80%-ban a kiegészitőkkel foglalkoztok 10-10% az edzés és az étrend. Pont fordítva kéne hogy legyenek az arányok!
2015. nov. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Eddig 100%ban az edzésre koncentráltam, nem foglalkoztam tápl. kieg.-kel. Most kezdtem el érdeklődni
2015. nov. 14. 10:01
 3/34 anonim ***** válasza:
És megvan a megfelelő mennyiségű táplálék is? Vagy a parizeres zsömlét akarod kiegeszíteni? Ha rendben van az étkezésed egy jo multivitamin (nem olyan ami 1 szemből áll) és egy fehérjén kívűl minden más kvázi pénzkidobás.
2015. nov. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Nem, nem parizeres zsömlét eszek. Azt nem mondanám, hogy 100%ban rendben van, mondjuk olyan 80%os, de rajta vagyok, hogy jobb legyen. És márkára, fajtára, tudnál valamit ajánlani multivitaminból?

Fehérjét már tudok jót, ami bevált.

2015. nov. 14. 11:16
 5/34 anonim ***** válasza:

Több éves tapasztalatom alapján én ezt a sorrendet tudnám felállítani:


1. megfelelő mennyiségű és minőségű pihenés

2. megfelelő étrend

3. multi vitamin, plussz c és d-vitamin, valamint, ha az étrendben nincs benne, akkor esszenciális zsírok.

4. edzés utáni kiegek, pl fehérje, dextroz, stb

5. pörgetők, zsírégetők, egyéb faxságok

6. kreatin

7. teszto fokozók

8. egyéb, időről időre csodaszernek bereklámozott dizájnr hülyeségek...

2015. nov. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim válasza:

Lol:

[link]


Fehérjepor :D

2015. nov. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
Az nem fehérje, hanem egy preworkout. De ja vicces
2015. nov. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim válasza:

Kreatint kerüld el.

Fehérje a legfontosabb (100% wpp edzés után)Bcaa xpress izom megtartás és fáradság szintet növeli.Multi pro plus pedig nagyon jó vitamin forrás.

Én ezt a 3-at szedem,heti 4x2 órát edzek és nagyon szépen fejlődöm.

Ha valamit nem értesz írj rám.

2015. nov. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim válasza:

Én most úgy vagyok vele, hogy nem akarok tudományosan edzeni és hogy az életmódom rovására menjen ez az egész. Nem akarok állandóan a "kajára" figyelni, hogy benyeljek napi X kiló csirkét rizzsel, hogy megutáljam. Nem akarok csak azért enni, hogy növekedjek... hanem azért mert megéhezek :D


Szóval azért kezdtem edzeni, hogy jólérezzem magamat(ami be is jött) illetve, hogy a poszka 60 kilómra felszedjek némi izmot. Egyelőre fehérje nélkül ez megy is, bár lassan. Próbálok egészségesen kajálni, de azért néha belefér nálam egy sörözés, pár csoki meg stb... Persze könnyű, mert én nem akarok testépítő lenni!

A lényeg, hogy elfogadtam, hogyha el is érek egy bizonyos formát, utána nem fogok kieg és szigorú diéta mellett növekedni, hanem szintentartás/arányosság miatt fogok edzeni. 70 kg körül. Sajnos vagy nem sajnos, de sok nő-lány ismerősömet megkérdeztem, egy bizonyos "kigyúrtság"-i fok után már nem jön be nekik, főleg a felpufisodott kreatinos izmok. Szinte mindenki azt mondta, hogy az atlétikus, sportos alkat jön be nem a nagy izmok. Egyelőre én minimális whey fehérjével akarok kezdeni, mert tényleg keveset tudok enni. Kiegészítve növényi fehérjékkel is. Edzés után 20-30G + maltodextróz.


Ezt nem tanácsként írtam, aki komoly izmokat akar, az felejtse el amit mondtam :D Eddig bevált, érzem magamon fittebb erősebb vagyok és jött fel izom is.

2015. nov. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
mióta TWB videjó blogger lett, hogy megszaporodtak, az ilyen díszbu*i válaszok, mint 9#...
2015. nov. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!