Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Rendben volt a mai kajam?

Rendben volt a mai kajam?

Figyelt kérdés

Elkezdtem szálkásítani. Rendben volt a mai kajaám? Ehetek még valamit?

Reggel ettem zabkását 50 gramm zabból. Suliba vittem 4 csökkentett szénhidrátos barna kenyérből szendvicset. Ezt megettem napközbe. Volt egy másfél órás mell-bicepsz-has edzésem. Aztán ittam egy fehérjeturmixot. Hazaértem 5kor, és ettem egy tányér salátakeveréket, tejföllel, sült baconnal és főtt tojással. Azóta nem ettem.

Köszi a segítséget! 17 éves fiú vagyok amúgy.


2015. nov. 23. 19:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Nézd, ebből nem látható, miből mennyit vittél be (a zabra van mennyiség, de a többire nem), s nem minden 17 éves fiúnak ugyanakkora a kalóriaigénye... S mi volt a szendvicsben? A fehérje lehetett kevés és megfelelő is, mennyiségek nélkül nem tudhatjuk.

Az se mindegy, 190 centis vagy és izmos vagy 160 cm és hájas, bár utóbbi esetben is sokat számít az izomtömeg és még a zsírfölösleg mennyisége is...


Az itteni hozzáértők (én csak beírok étrendekkel kapcsolatban meg amiről még van némi tudásom) lehet, hogy többet tudnak arról, hogy az edzésed mennyit jelentett kalóriában, bár ugye itt is számít az izomtömeged, a használt súlyok s más tényezők is. Igazából ki kell tapasztalni, mennyivel fogy s fejlődik az ember, senki nem fogja neked megmondani pontosan, ha mindent tud rólad, akkor sem.

2015. nov. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha arról van szó, hogy étrendet állítasz össze, akkor használod a mérleget. 4 szendvics az 8 szelet kenyér, szuper, és tudod, hogy mennyi szénhidrát volt benne szeletenként, mennyi fehérjét tartalmazott, hány kalóriával számolhatsz el? Tudod, hogy mi volt a tartalmuk, az pontosan miből mennyit tartalmaz? Igen? Mi nem, mert nem mondtad el. Ugyanez igaz a salátára is, lehet, hogy 4 szelet bacont ettél, lehet, hogy nyolcat, lehet, hogy 350 kalória volt, lehet, hogy 560, sok féle bacon van.


Ennyi alapján semmit nem lehet meghatározni, és mivel feltételezem fogalmad nincs arról, hogy mennyi proteint, zsírt és szénhidrátot vittél be, valamint ez mennyi kalória volt, az összetevőkben milyen vitaminszükségleteket pótoltál - hiszen nem kérdeznéd, ha így lenne - így aztán mi sem tudhatjuk. Az már csak hab a tortán igen, hogy nem tudjuk az adataidat, csak az életkorodat és a nemedet.

2015. nov. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!