Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izomláz ellen mit javasoltok?

Izomláz ellen mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Több éves teljes inaktivitás után volt az első edzésem, személy edzővel.

Nem kímélt, két órát edzettünk, főleg felsőtestre. Az már az edzés alatt kiderült, hogy a mell- és hátizmaim jó kondiban vannak (pl. a 25 kg-os rúddal 5X10 fekvenyomás simán ment, én 50 kg vagyok). A karom és a vállam viszont nagyon el van gyengülve, a bicepsz, tricepsz, vállgyakorlatoknál remegtem rendesen.


Most megjött az izomláz, olyan, mintha két bot lenne a karjaim helyén. Mivel tudnék kicsit enyhíteni rajta? Átmozgatás, nyújtás esetleg?


Tudom, hogy normális az izomláz, csak egy bögre tea is lötyög a kezemben most :)


2015. nov. 27. 10:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó fogyatékos személyi edzőt sikerült választanod, hogy több év inaktivitás után egyből 2 óra edzéssel indított.
2015. nov. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Atmozgatassal kellene kezdeni.grat az edzonek.
2015. nov. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Most azonnal hagyd ott ezt az "edzőt" ennek így tönkrement ízületek, még rosszabb esetben izomszakadásos örök életre szóló sérülések lesz a vége...
2015. nov. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"mell- és hátizmaim jó kondiban vannak (pl. a 25 kg-os rúddal 5X10 fekvenyomás simán ment"


:>>

Lol kek

2015. nov. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 *Glissade* ***** válasza:

Idővel hozzászoksz.

Nem kell egyből rosszra gondolni! Lehet azért tartott 2 óráig az edzés, mert benne volt a magyarázat és a gyakorlatok bemutatása, gyakoroltatása is!

2015. nov. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 *Glissade* ***** válasza:
Amire viszont figyelj, hogy az erős izomlázra ne edz rá, még akkor sem,ha az edződ mondja!
2015. nov. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem volt szünet nélküli a két óra, sok bemelegítés, nyújtás és beszélgetés/magyarázat is volt. A gépeket egyenként bemutatta, majd megmutatta a gyakorlatot, kijavította a testtartásomat, ha nem volt jó, stb.

Mivel van egy-két veleszületett, illetve műtét miatt gyengébb testrészem, azt is át kellett beszélni, hogy miként lehet kíméletesen, nagyon fokozatosan edzeni a gyengébb alkatrészeimet, nehogy lesérüljek.

Alaposan lenyújtott utána is, még olyan - számomra nem fontosnak tűnő részeket is - mint az alkar, tenyér (begörcsölt a markolástól).


Az izomláz nem az elviselhetetlen kategória, csak kissé merevek a karjaim.

Csináltam pár lazább karkörzést, kicsit, óvatosan nyújtottam, valamivel jobb lett utána.

2015. nov. 27. 15:54
 8/9 A kérdező kommentje:

Illetve a súlyokat is nagyon minimumról indítottuk, akkor emelt rajta, ha én kértem, mert túl kevésnek tűnt. Majdnem minden gépen súly nélkül kezdtünk. Figyelte, hogy mennyire könnyen/nehezen megy a mozdulat, ehhez mérten vagy a kérésem ellenére visszavett a súlyokból, vagy picit emelt rajta.

Kézisúlyzóból meg 2 kg-os volt a legnehezebb, amit a kezembe adott.

2015. nov. 27. 15:56
 9/9 *Glissade* ***** válasza:

Nekem egy személyi edző kapásból a kezembe nyomta egyszer az 5kg egykezest bicepszre. :)

Nem volt vészes... de azért utána megéreztem. ;)

2015. nov. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!