Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jó ötlet alapgyakorlatoknál...

Jó ötlet alapgyakorlatoknál egy edzésen belül alacsony és magas ismétlésekkel is dolgozni?

Figyelt kérdés

Pl:

3x8-10 fekvenyomás, utána pedig 2x20-25 fekvenyomás bukásig magasabb ismétléssel.


2015. nov. 27. 12:38
1 2
 1/12 *Glissade* ***** válasza:

Mi a cél?

Tömegnövelés, vagy erőállóképesség, mindkettő?

2015. nov. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ismétléstartomány teljesen mindegy izomépítés szempontjából. Ha viszont erősödni akarsz, akkor maradj alacsony ismétlésszámon (meg lejjebb is mehetsz 3-6 ig).


Épp erre próbálok rávilágítani itt sokaknak túlzottan berögzült hogy ez vagy az az ismétléstartomány a jó.

2015. nov. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Javítanám előző hozzászólásom: maga az erő jobban jön alacsony ismétlésszámon, mint magason. Ott is nő, csak lassabban.


Illetve glissdale kíváncsi vagyok hogy mit jelent az hogy erőállóképesség? :D

Vagy "erő, állóképesség" akart lenni?

2015. nov. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az alapgyakorlatokat végezd nagy súllyal, hogy erősödj és a kiegészítő gyakorlatokat csináld nagy ismétléssel.
2015. nov. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 *Glissade* ***** válasza:
Szerintem meg ne foglalkozz vele mit írunk. Csináld úgy ahogy akarod. :)
2015. nov. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Cortez70 ***** válasza:

Van erőállóképesség. Pl kisebb súllyal nagy ismétlèszám.

És van aerob állóképesség.

Én alapgyakorlatoknál a nagyobb súlyokat ajánlom. Nálam ez vált be, de mindenki azt csinál amit akar. :)

2015. nov. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Sowilo ***** válasza:

# 3 Fehér Tamás könyvéből idézek, ha megengeded:


"A versenyző maximális erejének és sportági, speciális állóképességének összefüggését jelenti e kondícionális képesség, mely a hosszan tartó, hosszan ismétlődő terhelések elviselését, az azokat követő gyors regeneráció feltételeit teremti meg. [...] Elégtelen erőállóképességi szint esetén a súlyemelő nem képes a megkívánt intenzitású és ismétlésszámú gyakorlatokat a szükséges fogásszámok megtartása mellett elvégezni, így a kondícionális képzés menete csorbát szenved."


A másik kommentedre is reagálnék: az izomhipertrófia fő feltétele nem az intenzitás, hanem a volumen, tehát igazad van, ha ugyanannyi az elvégzett munka, a sorozatonkénti ismétlésszám lényegtelen az izmosodáshoz. Ennek ellenére nem érdemes kizárólag magas ismétléssel edzeni. Szintén igazad van, úgy is jön az erő, csak lassabban - már ha kezdő vagy. Ha már edzel pár éve, ez egyszerűen nem igaz, nem fog jönni semennyi erő. Ha pedig nem nő az erőd, nem tudod növelni a súlyokat, így a hipertrófiát sem tudod majd előidézni. Egyszerűsítve: 3x10 és 10x3 ismétléssel eleinte ugyanannyit fogsz fejlődni, csak amíg az elsővel 2-3 év után elakadsz, a második verzióval folyamatosan tudsz fejlődni.


Kérdező: az edzésed alapját az összetett gyakorlatok alkotják, végezd őket 1-6 ismétlésszámmal, valamelyik népszerű erőemelő edzésterv alapján(starting strength, madcow, stronglifts 5x5, icf 5x5, stb), aztán ha ezzel végeztél, végezhetsz 2-3 sorozatot magas ismétléssel is gyakorlatonként, vagy ha végzel izolációs gyakorlatokat, végezheted azokat magas ismétléssel.


/tanácsaim kizárólag átlagos genetikájú naturál sportolókra vonatkoznak/

2015. nov. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ugye tudod hogy 8-10 ismétlésszám magasnak számít?
2015. nov. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

7:


:OOOOO

Köszi ilyenről még tényleg nem hallottam. Ma is tanultam valamit (az irányítástechnika mellett :D )


:OOOO és végre valaki nem a testépítőmítoszt erősíti ismétléstartomány tekintetében! Sikerült a héten pár eddig számomra hozzáértő, itteni embernek elásnia magát, de te viszont a helyükre léptél :D

2015. nov. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is azt preferálom, amit már többen is írtak előttem, alap és masszív összetett gyakotlatoknál nagyobb súly kevesebb ismétlés, kiegészitő-izolációs gyakorlatoknál kisebb súly, magasabb ismétlésszám. Nincs kőbe vésve semmi
2015. nov. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!