Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nyújtani edzés előtt vagy...

Nyújtani edzés előtt vagy után ajánlott?

Figyelt kérdés

2015. nov. 28. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Én egyértelműen úgy tudom, hogy utána...
2015. nov. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Cortez70 ***** válasza:
100%
Utàna.
2015. nov. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Titusztitusz ***** válasza:
0%
Főleg előtte...De ha edzés után még van rá energiád, belefér utána is levezetésképpen...De előtte MINDENKÉPPEN SZÜKSÉGES...
2015. nov. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

2 alapszabály van:


1. Hideg izmokat TILOS nyújtani.

2. Edzés után KELL nyújtani.

2015. nov. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Titusztitusz ***** válasza:
0%
"Hideg" izmokrol nem volt eddig szó...Csak arrol, hogy "edzés előtt, vagy utána érdemes-e nyújtani"...Nos...Én továbbra is azt mondanám, hogy FŐLEG EDDZÉS ELŐTT ÉRDEMES...Persze az alapos bemelegítést követően, dehát ezt gondolom mondani sem kell értelmes embernek...Úgyhogy ne csúsztassunk kérem szépen...
2015. nov. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Cortez70 ***** válasza:
100%

"Az edzés előtti bemelegítés inkább tartalmazzon könnyű gimnasztikát és fokozódó terhelésű gyakorlatokat, mint nyújtást, mert több jól ellenőrzött tanulmány arra mutat rá, hogy az edzés előtti stretching átmenetileg csökkenti az izomerőt, a teljesítményt és növelheti a sérülések veszélyét! A nyújtást jobb meghagyni edzés utánra, illetve a pihenőnapokra.


Publikálva:

J. Strength Cond. Res., 16: 525-529, 2002.

2015. nov. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Edzés után nyújts! pont az a lényege,hogy a "beállt" izomzatot kinyújtsd.
2015. nov. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!