Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 70kg testsúly 140 gram fehérje?

Takacs Lorand Robert kérdése:

70kg testsúly 140 gram fehérje?

Figyelt kérdés
Sziasztok 180 cm magas 70 tömegű vagyok de sosem birtam 120 gram fehérjénél többet bevini igaz nem edzem meg egy alkaomal az öszes izomszővetemet ez számit valamit a bevitelnél? pl hát-mell edzésnél tőbb fehérje energia meg szénhidrát kell mind bicepsz edzésnél?

2015. nov. 30. 23:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%
Edzès mellett akàr 3 g/tkg fehérje is kellhet. De 2/tkg mindenképp ajánlott ha fejlődni akarsz. Ha nem tudod bevinni ételből, nyomj mellé mondjuk egy kis Iso Whey Zerot. Reggel egyet meg edzès utàn egyet. Csodàkra kèpes jó edzèsmunka ès ètkezès mellett.
2015. dec. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem bírsz megenni fél kiló húst 5 felé osztva?
2015. dec. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyre inkább elvetemülnek az emberek. 3g/tskg ??? Rengeteg. Naturál nincs az genetika ami felszív annyit. De még a kettőt se!

Sokkal fontosabb, hogy milyen formában, mit és milyen időbeosztással viszel be, mint az, hogy mennyit.

Amúgy, bár csak kicsiny mennyiségben, de a legtöbb élelmiszer tartalmaz fehérjét, és ezen értékeket nem szokták belekalkulálni a napi fehérje fogyasztásba. Szóval ha minden áron ragaszkodsz ehhez a 2g-os megoldáshoz, akkor azokat is kalkuláld bele és azzal ki és elégíted a kényszergondolatodat, miszerint ezen múlik és jaj nekem ha nem megy be.


Új gondolat. Elfelejtünk belegondolni abba, hogy ugyan az izomnak x mennyiségű tápanyagra van szüksége, azonban a testünk mekkora részét teszi ki az izomzatunk? Míg egy testépítő versenyzőnek közel 50%-át, addig egy átlag sportosabb, izmosabb embernek alig 40, míg egy edzetlennek 30 körül van ugyanez az érték.

Tehát ha egy 105 kg-os brutál állatnak, verseny előtt 8%os testzsírral az van előírva, hogy irgalmatlan mennyiségű fehérjefogyasztás. (Majd ugyebár egy héttel a próba előtt fokozatosan visszavenni és az utolsó napokban már 0g a fehérjebevitel) Addig viszont egy átlag ember mire föl vigyen be ugyan annyi g/tskg-nyi fehérjét? Hogy táplálja a zsírszöveteit? Vagy hogy a ha már úgy is edz, akkor ugyanez zsigeri szinten is megjelenjen, mert nincs pihenés? Ez a beszéd, yes!


Mindegy, számtalan módon alá tudnám támasztani azt, hogy miért is elég egy már haladó fizimiskát épített gyúrósnak az 1,75 körüli g/tskg.

A proteinporok nem véletlenül tartalmaznak húszon egynéhány gramm fehérjét per adag. És az sem véletlen van ráírva, hogy mikor mennyit fogyassz belőle. És persze ott is érdemes bekalkulálni a piac szellemét és kb felezni az "előírt" bevitel mennyiségét.

2015. dec. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Simán elég ttkg 2 fehérje,szálkásításnál esetleg 2.5-3gramm mehet.

Nem,mindig ugyanaz a mennyiség kell,ugyanis ez egy folyamat.

2015. dec. 1. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Cortez70 ***** válasza:
100%
Elég a kb 140g fehérje neked, ha több menne csak drágábbat szarnál. Naturálban ennyi elég. 140g fehérjét megenni az kb lófütyi egyébként. Kis hús, némi por és tojás és már túl is lépted. Külön bicepsznap meg nem kell, tehát ez a kérdésed storno.:)
2015. dec. 1. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
az igaz hogy a teljeskiörlésű kenyeret nem kalkulálom bele de szerintem nem számit olyan sokat anyagilag nem állok ugy hogy minden nap cirkemellet kajájak igy sajnos mindig egy -20-30 gram lemarad ezért többnyire a következöket eszem: reggelire 300ml 1,5%-os tej 200 g zabpehely és egy zöldséges szenvicset szénhidrát bevitelért ebédre 300gram rizs fagyasztott zöldségel jobb esetben 100 gram cirkemellel ha nincs csirkemell megprobálok más részeit hozáteni mikor szorúl a naci sajnos csak aprolékot tudok eni nasi egy tasak mogyoró szokot leni nagy ritkán csipsz vacsorára 2db főtt tojás szoktam zöldségel foyasztani a tojásal az a bajom hogy a napi fogyasztásátol viszektö kiűtések keltkezenk rajtam ezért 2-3 naponta eszem ha nem tojást akor szardinia konzervet eszek vegás olajal ez 125 gram os kiszerelés és 32 gram fehérjét ad a baj az hogy a zsir tartalma is nagy 17 gram szerinteek megfeleö a bevitel vagy mit adjak-vegyek ell?
2015. dec. 1. 12:25
 7/11 anonim ***** válasza:
Tömegelésnél inkább a szénhidrátra, és annak minőségére kell ügyelni, fehérjéből elég 1-2 g/tskg-ot bevinni. A tapasztalat ezt mutatja, hogy nem feltétlen a rengeteg fehérjétől fog valaki tömegelni. Mielőtt lepontonznátok, azért írtam ezt direkt kisarkítva, mert sokan CSAK a fehérjebevitelre figyelnek, holott a szénhidrát is ugyan olyan, sőt még fontosabb is, főleg ektomorf, gyors anyagcseréjű embereknél. Azért írom, hogy valószínűleg ektomorf az egyén, mert akinek könnyen megy a tömegelés, nem gondolkozik ilyenen, hogy hány g fehére kell grammra pontosan.
2015. dec. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Orvosi könyvek szerint fehérjéből egy átlag embernek 0.8gramm*testtömegre van szüksége az egészséges élethez... ez az igény persze a sporttal emelkedhet. Az is tény, hogy nem csak az izomzatnak van szüksége fehérjére, hanem minden egyes szervnek. kevesen tudják, de az a szerved, ami rengeteg fehérjét felemészt konkrétan a bőröd, amiből évi 3kg-ot levedlesz...

Amatős testépítés mellé mindenképpen jó kiindulási alap a 2gramm*testtömeg. egyszerű vele számolni, valamint, a fehérjedús kaják a leglaktatóbb kaják... Számomra ez a sport mindig azt jelentette, hogy tapasztaljam ki a szükségleteimet, edzésigényemet, és figyeljem a testemet, milyen étrend és edzésbeli változtatás hogyan hat rá. 1-1.5gramm*testtömeg fehérjénél soha nem eszem többet, 1gramm*testtömeg ch-val szálkásítok, 3gramm*testtömeg ch-val már jön a tömeg, általában a 2 között próbálok szinten tartani. zsírokból szálkásításnál és tömegelésnél is 1gramm*testtömeg viszek be, aminek a 40%-a telítetlen.

A csirke pedig egy sovány hús... az egész csirke alacsony zsírtartalmú húsnak számít és nem csak 1600ft-s melle van annak a szerencsétlen állatnak, hanem minden más része is, arról nem is beszélve, hogy nem csak csirke létezik a világon.

2015. dec. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igazából nettó testtömeget kéne nézni. Szerintem bizonyára elég a 120 gramm, de ez emberfüggő. Van, aki 1 grammal fejlődik (ez azért bruttó ttkg-ra van), másnak 2 fölé kell mennie, kitapasztalja s így van...

(Ketóban pedig nem is szabad magasra menni. Nem is lehet, mivel az már nem lesz keto. Nem ketóban max. pici plusz terhelés a testnek és felesleges macera és drágaság. 3g fölött pedig már bizonyára igen egészségtelen kezd lenni, de hogy értelme nincs, abban kb. mindenki egyetért.)


Tapasztalatom amúgy semmi, csak belebeszélek a táplálkozásos témákba.


De az nekem is fura, hogy nem tudsz több fehérjét bevinni, de hát nem vagyunk egyformák. Én húst nem ehetek (nem is akarok), mert akkor túl magas lesz a fehérjebevitelem. Nem tudom, hogyan lehet fél kiló hús alatt enni, s erre még rájön sok tojás, mert az mindennap kell :D Plusz a növényi fehérje, abból is van jócskán.

Aki nem tud elég fehérjét enni, annak ott a por.

2015. dec. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm az idötöket és a válaszotokat mivel elégé vegyes válaszokat kaptam ahogy néhányan montátok neki állok kisérletezni hogy lásam menji kell a szervezetemnek köszönöm a válaszokat
2015. dec. 1. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!